To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Techniczne - Opony

filomatic - Pon 13 Lut, 2017

rabarbar napisał/a:
Saksiarze,saxo ma dedykowane 195/45/15 ale da sie na 195/50/15 ,tylko podobno moze obcierać,pytanie-kiedy obcierać?Przy dobiciu,załadowaniu 200kg węgla do bagażnika,czy po prostu w zwykłej jazdy w 2osoby.Fura obniżona chyba Ok 30mm.Pytam bo 195/50 tańsze i wybór wiekszy


Rabi - przyciera mi jedynie tył i tylko na mocnym dobiciu w 2 osoby na nowej zimówce z grubym mięchem. Upalam tylko na 195/50/15 i nigdy problemu nie było z przycieraniem, a glebę mam sporą - tył z dystansem 20mm siedzi na milimetry z nadkolem i nie przyciera. Także w ogóle nie wiem nad czym się zastanawiasz ;D

zefir - Pon 13 Lut, 2017

Federale 595RS to na mokrym jakieś nieporozumienie i igranie z życiem :D
bob.dsk - Pon 13 Lut, 2017

zefir napisał/a:
Federale 595RS to na mokrym jakieś nieporozumienie i igranie z życiem :D


Przy ośce potwierdzam :rotfl: W Mini była walka ale w Mercu dają radę no i starczają na cały sezon ;D Niestety na Poznaniu doszedłem do granic tej opony ( 1:51 ). W tym roku idę w coś lepszego jak Cup 2 albo Trofeo R.

Barejka - Pon 13 Lut, 2017

rabarbar, obciera tylko tyl przod tez ale to jak skrecasz na maksa na parkingu gdzies o podluznice i nadkole, ale tyo pryszcz :rotfl: z tylu sa takie dwie blachy trzeba zdjac zderzak i nadkola i ta blache z obu stron wygiac albo poucinac bo bedzie przecinalo bieznik na dobiciach :)
rabarbar - Pon 13 Lut, 2017

Dobra kumam,biere 195/50.Teraz pozostaje tylko wybrać jakie opony,extreme sie nadadzą na codzień?
Dariano - Czw 23 Lut, 2017

Potwierdzam to co było już powiedziane Federal to na suchy asfalt nawet na deszcz nie bardzo się nadają przy dużej ilości wody na drodze i prędkości ok.80-90kmh civic żył swoim życiem aquaplaning w chuj :) R1R są lepszym rozwiązaniem są bardziej uniwersalne to całkiem fajna opona. Tej trzeciej nie miałem nie mam zdania :D
Chloru - Pią 24 Lut, 2017

Mi tam na codzień fajnie się jeździło na RE002.
filomatic - Pią 24 Lut, 2017

rabarbar napisał/a:
Dobra kumam,biere 195/50.Teraz pozostaje tylko wybrać jakie opony,extreme sie nadadzą na codzień?


Extreme to nalewka, jakby auto postało w miejscu troszkę dłużej to robią się flatspoty więc nie do końca. Jako daily poszedłbym w to co mówi Chloru ^ bridge potenza re002 są fajną oponką, dobrze kleją, nie ma problemu na mokrym - są cywilizowane :)

Alexxx - Pią 24 Lut, 2017

filomatic napisał/a:
Extreme to nalewka, jakby auto postało w miejscu troszkę dłużej to robią się flatspoty więc nie do końca


To musze beemkę na kobyłkach trzymać pod domem? :D

filomatic - Pią 24 Lut, 2017

Alexxx napisał/a:
filomatic napisał/a:
Extreme to nalewka, jakby auto postało w miejscu troszkę dłużej to robią się flatspoty więc nie do końca


To musze beemkę na kobyłkach trzymać pod domem? :D


Lepiej tak :D Kazia beema stała pod domem jakiś czas na VR2 medium, jak ruszył to miał kwadratowe koła przez pierwsze 100 kilometrów :rotfl:

oczywiście nie ujmuję Extremom swoich świetnych właściwości - sam nabyłem teraz komplet.

Kamill - Pią 24 Lut, 2017

Karwa, moja stoi juz rok :wall:
kaziu1985pn - Pią 24 Lut, 2017

Potwierdzam musiałem zrobić 30km żeby je rozgrzać ale to było na mediach przy ok 0st na dworze :)

inna kwestia ze kazda opon z twardym bokiem sie odkształci

rabarbar - Sob 04 Mar, 2017

Potenza re002 ma jakieś ceny z dupy,cos innego?
Chloru - Sob 04 Mar, 2017

rabarbar napisał/a:
Potenza re002 ma jakieś ceny z dupy,cos innego?


Kurde jak je kupowałem jakiś czas temu to płaciłem podobnie jak za Firestone SZ90. :/

rabarbar - Sob 04 Mar, 2017

Prawie pińcet/szt na oponeo,w zabawkowym rozmiarze 195/50/15


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group