To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Techniczne - Opony

Gaydek - Wto 11 Wrz, 2018

Indeed
Kamill - Pon 01 Paź, 2018

Jak sprawdzić czy mam czujniki cisnienia w felgach? Auto to ibiza 2018. Chce zamówić felgi na zimę i nie wiem czy mam domawiać czujniki, czy nie. A jak zamówić to jakie. Ktoś sie zna?
Gaydek - Pon 01 Paź, 2018

kubas
Chloru - Pon 01 Paź, 2018

Kamill, na 90% nie masz czujników.
kubas - Wto 02 Paź, 2018

Kamill napisał/a:
Jak sprawdzić czy mam czujniki cisnienia w felgach? Auto to ibiza 2018. Chce zamówić felgi na zimę i nie wiem czy mam domawiać czujniki, czy nie. A jak zamówić to jakie. Ktoś sie zna?


Podasz VIN to sprawdziamy, jeśli nie wyświetla Ci konkretnego ciśnienia na desce na każdego koło tylko informuje o zbyt niskim ciśnieniu to na 99,9% nie masz czujników, tylko pomiar odbywa się z ABS-u. No i masz auto z grupy VW tam 90% nie ma czujników tylko pomiar z ABS-u.

rabarbar - Wto 02 Paź, 2018

Mi nie wyświetla konkretnego ciśnienia a mam czujniki.
Czy felgi pod czujniki różnią sie czymś od tych bez?

Kamill - Wto 02 Paź, 2018

Uu nie spodziewałem się takiego odzewu. Wyślę Kubasowi vin na PW i zobaczymy co z tego wyjdzie. Dzięki!
kubas - Wto 02 Paź, 2018

rabarbar napisał/a:
Mi nie wyświetla konkretnego ciśnienia a mam czujniki.
Czy felgi pod czujniki różnią sie czymś od tych bez?


Nie, teraz wszystko co jest na rynku powinno ogarnąć czujniki. Jakieś stare produkty mogły mieć źle wyprofilowany kołnierz felgi i wtedy może być problem z montażem czujników. Raczej w przypadku felg stalowych tylko się to zdarza.

rabarbar - Wto 02 Paź, 2018

kubas napisał/a:
rabarbar napisał/a:
Mi nie wyświetla konkretnego ciśnienia a mam czujniki.
Czy felgi pod czujniki różnią sie czymś od tych bez?


Nie, teraz wszystko co jest na rynku powinno ogarnąć czujniki. Jakieś stare produkty mogły mieć źle wyprofilowany kołnierz felgi i wtedy może być problem z montażem czujników. Raczej w przypadku felg stalowych tylko się to zdarza.

Dzieki,warto wiedzieć bo będę niedługo szukał jakiegoś felunku do bumy

Chloru - Wto 02 Paź, 2018

Info dodatkowe - jak są czujniki to i programator potrzebny. Ja do Łopla kupiłem jakiś za ~150 PLN na Aliexpress i działa. Jakby ktoś w Waw miał potrzebę zaprogramować czujniki to możemy próbować.
Kamill - Wto 02 Paź, 2018

Ja już wszystko wiem.
Ibiza nie ma czujników, potwierdziłem w ASO po vinie.
Druga sprawa Rasta polecił mi typa od czujników i mówi że u niego taki mod 1k. Czujniki plus programowaine, a w zasadzie kopiowanie starych czujników tak, że po zmianie kół komp nie widzi roznicy że sa inne czujniki na kołach. Naszczeście mnie to omija ;)

Chloru - Wto 02 Paź, 2018

Kamill napisał/a:
Druga sprawa Rasta polecił mi typa od czujników i mówi że u niego taki mod 1k. Czujniki plus programowaine, a w zasadzie kopiowanie starych czujników tak, że po zmianie kół komp nie widzi roznicy że sa inne czujniki na kołach. Naszczeście mnie to omija


Toż to jakiś dramat. Ja za komplet czujników w ASO dałęm 6 paczek (na allegro mozna wyrwać za 200-300 PLN). Za programator ~150 ... programator się zwrócił bo parę piwek za pomoc otrzymałem :rotfl:

Kamill - Wto 02 Paź, 2018

Chloru napisał/a:
Kamill napisał/a:
Druga sprawa Rasta polecił mi typa od czujników i mówi że u niego taki mod 1k. Czujniki plus programowaine, a w zasadzie kopiowanie starych czujników tak, że po zmianie kół komp nie widzi roznicy że sa inne czujniki na kołach. Naszczeście mnie to omija


Toż to jakiś dramat. Ja za komplet czujników w ASO dałęm 6 paczek (na allegro mozna wyrwać za 200-300 PLN). Za programator ~150 ... programator się zwrócił bo parę piwek za pomoc otrzymałem :rotfl:

No, to 250zł w kieszeni. HAM I ZŁODZIEJ z tego wulkanizatora.

kubas - Śro 03 Paź, 2018

Chloru napisał/a:
Kamill napisał/a:
Druga sprawa Rasta polecił mi typa od czujników i mówi że u niego taki mod 1k. Czujniki plus programowaine, a w zasadzie kopiowanie starych czujników tak, że po zmianie kół komp nie widzi roznicy że sa inne czujniki na kołach. Naszczeście mnie to omija


Toż to jakiś dramat. Ja za komplet czujników w ASO dałęm 6 paczek (na allegro mozna wyrwać za 200-300 PLN). Za programator ~150 ... programator się zwrócił bo parę piwek za pomoc otrzymałem :rotfl:


Zależy jakie czujniki, jak wszędzie możesz kupić oryginalną replikę z chin a możesz kupić oe a możesz kupić markowy zamiennik :) "programator" brzmi dumnie ale za wiele to pewnie z narzędziem do obsługi czujników TPMS nie ma wspólnego. Cena 1000 zł za komplet z programowaniem to też żaden kosmos.

Chloru - Śro 03 Paź, 2018

kubas, tak jak pisałem - czujniki z ASO. Raczej oryginalne. Stwierdziłem, że dla 3 stówek nie będę sie bujał z rozbieraniem kompletu kół gdyby zamiennik z alledrogo stwarzał problemy.

Co do programatora to jakiś aktywator, który mówi autu który czujnik jest w którym kole. Nie wiem jak działają systemy w innych autach. Ja bym nie dał 1 kPLN, żeby sobie wrzucić średnio użyteczny gadżet do auta, który dodatkowo powoduje komplikacje przy zmianie kół. ;-)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group