To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Techniczne - Opony

Loko - Śro 08 Lis, 2006

O motyle skrzydło faktycznie są zimówki sport :) , ale to nie zmienia faktu ze te za 220 to nie sport, bo w rozmiarze 165/65/14 nie ma sportów :D
grzech - Śro 08 Lis, 2006

Loko, ja chyba mowie o jakichs sportowych margumach bo inaczej nie potrafie wytlumaczyc tego fenomenu cenowego.

A napisalem ze tanie bo znajomy powiedzial, cos w stylu ze 220 pln to nie tak duzo bo dobra opona kosztuje nawet 800 zeta za sztuke (jezdzi w pzmocie i pytalem go na jakich oponach tam sie jezdzi), wiec chyba rozmawiamy o zupelnie innych oponach, tzn ja chyba mowie o jakichs sportach, a takie nalewki moga miec lepsza gume niz cywile z najwyzszej polki (czyli te w okolicach 220), no ale to tylko takie moj zgadywanki, ale nic postaram sie cos wiecej jutro dowiedziec.

Loko - Śro 08 Lis, 2006

No ale gdzie on chce na tym jezdizc przecierz to kurwa zimówki, co on kurwa na magurski chce na tym pojechać :D

[ Dodano: Sro 08 Lis, 2006 ]
PiTT napisał/a:
to jest akurat continental 790 ktory nie jest taki stary


Za duzo psotów piszemy i si emieszamy :) o ug 5 pisałem w kontekscie normalnego markguma, nie tego sport.

szymlorek - Śro 08 Lis, 2006

Wole używane opony niż markguma, może jestem jakiś ograniczony ale nie mam zaufania do takich opon które już raz w swoim życiu zostały złużyte :D


Loko czy to znaczy że istnieje opcja że kupując markgumy i mając pecha możemy trafić na 4 opony na 4 zupełnie różnych bokach, czyli o ile dobrze rozumuje każda może pracować w troche odmienny sposób? :549:

Loko - Śro 08 Lis, 2006

O skrzydło, nie pomyślałem o tym wogóle, kierowałem sie wypowiedzia znajomego który jezdził na kilki kompletach markguma, ze raz miał wporządku opony a innym razem trafił mu się szajs, ale nie wiem jak to jest dokładnie mam nadzieje ze chociaż w komplecie dają te same boki :D
szymlorek - Śro 08 Lis, 2006

Pół biedy jak dostaniesz boki jakiegoś michelina czy goodyera a nie na przyklad Jintonga :D
Loko - Śro 08 Lis, 2006

Kij z bokami, gorsza sprawa jak taka nalewka się odklei, a podobno zdarza się to :D
saxorulez - Śro 08 Lis, 2006

13" - mogą wejść do saxo.. nigdy w tą stronę sie nie zastanawiałem nad tym.

Na seryjnym hamulcu jest sporo miejsca w 14"

grzech - Śro 08 Lis, 2006

jesli chodzi o seryjny hamulec to moj znajomy ma 13tki w 106 rally, wiec z saxo tez nie powinno byc problemu, ale o ile dobrze zrozumialem to pytanie jest czy 13' wejda na wiekszy hamulec (domyslam sie ze 266).
saxorulez - Śro 08 Lis, 2006

no na 266 nie wejdą
106 - Śro 08 Lis, 2006

dla mnie markgum to strata kasy. wole miec uzywana opone niz nowego
markguma. jesli juz brak kasy na michelina to na matadorze mozna jezdzic
ale markgum to syf - kalafior jak to mowi moj pilot. moj pug jak go kupowalem
stal na deszczowych markgumach - opona plywa jest zdecydowanie za miekka
na bokach.

Anonymous - Śro 08 Lis, 2006

saxorulez napisał/a:
13" - mogą wejść do saxo.. nigdy w tą stronę sie nie zastanawiałem nad tym.

Na seryjnym hamulcu jest sporo miejsca w 14"


No to fajnie by było. Mam do kupienia kolce w rozmiarze 13 cali w super stanie i leżą mi jakieś stare stalówki w garażu. Także jeżeli 13stki będą pasowały to będę miał mniej do wydania na zestaw do świrowania.

grzech napisał/a:
ale o ile dobrze zrozumialem to pytanie jest czy 13' wejda na wiekszy hamulec (domyslam sie ze 266).


No trochę źle, bo jak pisałem o hamulcach w seryjnych saxo to miałem na myśli 1.4, 1.1 itd. A w tych modelach wiem że 13stki wejdą. :) Ja mam fabryczny hamulec.

Loko - Pon 13 Lis, 2006

A czy na felge 5,5 cali wejdzie opona 175?
grzech - Pon 13 Lis, 2006

musi :) , ja na 5,5 chce zalozyc 165. Zreszta widzialem saxo vts 175/65 zimowki na feli 5,5 z ET24 i kierowca mowil ze nic nie obciera (chyba na obnizonyn zawiasie nawet) chociaz wysykosc opony az 65, wiec jesli tylko pytasz o szerokosc to IMHO bedzie pasowac.

Ok, niech bedzie od dupy strony.
Jesli oryginal saxo jezdzi nna 6'' calach feli i oponie 185mm, to jesli szerokosc felgi zmniejszy sie o 12,5 mm a ty zalozysz opone o 10mm wezsza to chyba nic sie nie stanie, bedzie roznica tylko 2,5mm.

Loko - Pon 13 Lis, 2006

No to elegancko czyli musze kupic felgi 5,5 cala, najbardziej by mi pasowały oczywiscie pucharówki, ale jeśli one są 6 cali to nie założe na nie zimówek, a generalnie po to są mi potrzebne stalówki :)

[ Dodano: Pon 13 Lis, 2006 ]
Wysokosć opony mam 60 wiec wszystko pasuje zresztą już jezdzi, tyle ze na razie na seryjnym alusie, ale docelowo ma jezdzić na białej stalówce.

[ Dodano: Pon 13 Lis, 2006 ]
Zapetliłem sie troche w tej pierwszej wypowiedzu, oczywiscie obezne zimówki załozył bym na pucharówki, ale już kolejnego kompletu nie za bardzo :D , bo nastepny będzie 165 z racji braku dostepności 175.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group