To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

HydePark - Freshtimery

was79 - Pią 28 Gru, 2018

Z miłości ;D
To jest właśnie główna uwaga co do zakupów gratów. Omijać jak się da "główne" portale. Większość fajnych aut to głównie znajomi królika i fb. Ostatnio dobre kible pojawiają się też na sprzedam :D

rabarbar - Pią 28 Gru, 2018

Zastanawia mnie kto i czy wogole kupuje te paski b3,audi 80 czy „zwykłe” w124 czy w201 powystawiane w absurdalnych cenach
B-Rey - Pią 28 Gru, 2018

anjas napisał/a:
B-Rey napisał/a:
Pierdoleni spekulanci, Janusze biznesu i cwaniaki zarzynają rynek youngtimerów. Jest ciężko w chuj.


B-Rey, tak z ciekawości, a Ty po co chciałbyś kupować te samochody?


Ja nie chcę kupować. Ja chcę kupić. Ciekawe właśnie ile z pośród ludzi zainteresowanych zakupem konkretnego youngtimera chce go mieć, bo np. zawsze było to jego marzenie lub tylko stara motoryzacja spełnia jego wymagania. Kupić po to żeby drożej sprzedać? Po co komu tacy ludzie?

Rasputin - Pią 28 Gru, 2018

Młody jeszcze jesteś :rotfl:
Co jest złego że ktos traktuje samochody jako lokate kapitału. Znam wiele osób co maja pełne garaze fajnych starych fur i pomimo,ze nie sa na sprzedaz twierdza że jak by ktos połozył dobry pieniadz to od reki sie pozbedą. Ostatnio część swojej kolekcji wyprzedawał Jamiroquai. To są tylko samochody!!! Nikt nikomu nie zabrania kupowania fur jak sa tanie i ich sprzedawania drożej. To sie nazywa rynek. Jezeli oni te auta sprzedaja po zawyzonych cenach to znaczy że robia to dobrze a rynek te ceny przyjmuje.
Mnie tez pare razy ubiegł handlarz w zakupie i potem tą samą fure widziałem z cena x2. No moge tylko ponarzekać ale prawa mieliśmy równe :/
Idąc tym tropem to jakikolwiek handel dobrami wg Ciebie byłby zły bo ktoś kto kupi Iphona w USA i sprzeda go taniej w pl psuje rynek komus kto kupił w pl drożej :rotfl:
Mnie bardziej śmieszy robienie na siłę klasyka z fur które ni ku ta nie nadaja sie na niego. Jedyny fakt który łaczy je z klasykami to fakt ze sa stare. Ale nie każde stare auto = klasyk/youngtimer.

anjas - Sob 29 Gru, 2018

B-Rey napisał/a:
Ja nie chcę kupować. Ja chcę kupić.

żeby kupić musisz kupować. Po co chcesz kupić?

B-Rey - Sob 29 Gru, 2018

Rasputin, trochę źle mnie zrozumiałeś. Nie mam nic przeciwko temu, że np. ktoś kupił 944 w 2013r i teraz sprzedaje bo nabrały ceny i fajnie na tym zarobi. Dzisiaj nie kupi się tego egzemplarza po takiej samej cenie. To rozumiem. Ale np. wyciągnięcie takiego dajmy na to poloneza od starszego pana za 2000zł, po czym umycie go i wystawienie za 15k jest frajerstwem. Manewr z AX'em którego przytoczyłem uważasz za dobry?

Rasputin napisał/a:
Mnie bardziej śmieszy robienie na siłę klasyka z fur które ni ku ta nie nadaja sie na niego


Zgadzam się w 100%. Wystawianie zwykłego w211 jako klasyka bo jest dobrze utrzymany i ma mały przebieg jest chore. Mam po ojcu Megane I phII w rewelacyjnym stanie. Większość tych modeli dogorywa na drogach lub już się nimi golimy. Mimo to, jest to auto z zerowym potencjałem na klasyka. Nie potrafię go sobie wyobrazić na słynnej Giełdzie Klasyków :rotfl:

Red - Sob 29 Gru, 2018

B-Rey napisał/a:

Wszelkiego rodzaju Mercedesy - podaż tego "gówna" chyba nigdy się nie skończy. Czasami mam wrażenie, że ogłoszeń jest więcej niż wyprodukowanych egzemplarzy.
No i tak podaż jest większa niż popyt.
Nie wiem czy ktoś to w ogóle kupuje w PL tak realnie.

szymlorek - Nie 30 Gru, 2018

Jak dla mnie wszystkie stare audi quattro (80 2.3 20V , 2.6, 2.8 ) ,bmw e30 coupe z silnikami 1.8 i więcej, już teraz w sensownej cenie nie zajechane coraz ciężej znaleźć. Do tego plastiki jak golf r32, TT quattro 225 1. gen , type-r , czy impreze GT w sedanie też coraz trudniej znaleźć. Pedalski boxter też z czasem może przybrać na cenie. Dobry stan zachowania lub ciekawa wersja wyposażeniowa/kolorystyczna - mogą spowodować wzrost lub chociaż utrzymanie wartości auta w czasie :)
Rasputin - Pon 31 Gru, 2018

BMW 1m oraz Alfa 4c to chyba najmłodsze fury mające duuże szanse na miano youngtimera.
KarQ - Pon 31 Gru, 2018

Rasputin, oba modele osiągnęły już astronomiczne ceny, Ty chyba w rodzinie miałeś 1M?
Rasputin - Pon 31 Gru, 2018

1 M nadal mamy a sam bym chętnie teraz zanabył 4C do duetu :) Tylko jak sam powiedziałeś....troche cenowo poszły w górę :/
Greg - Sob 05 Sty, 2019

Oj, 1M to sztosik. Mało tego a ceny są z kosmosu.

Własnie, AX GT! Mega się jarałem tą furą, chętnie bym taką miał :)

Jeszcze 405 GTI był spoko i w zasadzie nie ma tego na rynku. 406 V6 chyba powoli robi się rodzynkiem.

Sunny GTI-R <3

Kupienie okazji i wystawienie za tydzień 2-3x drożej jest frajerstwem - choć z obu stron tej transakcji ;)

Bonczek - Nie 06 Sty, 2019

Greg napisał/a:
Kupienie okazji i wystawienie za tydzień 2-3x drożej jest frajerstwem


A nie biznesem? :)

B-Rey - Nie 06 Sty, 2019

Bonczek napisał/a:
A nie biznesem? :)


Nie.

Sibu - Nie 06 Sty, 2019

Porywanie ludzi i wycinanie im nerek też jest biznesem.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group