To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Techniczne - proste pytanie jak sądze

lenny - Czw 05 Sty, 2006
Temat postu: proste pytanie jak sądze
hej,
czy ktoś może wie jak w naszych boskich francuskich samochodach ściąga się gałkę zmiany biegów?!
siłuję się ze swoja juz kilka dni i dupa - nie złasi...
z wcięć w nowej którą PRAGNĘ założyć wynika że należy poprostu pociągnąć równo do góry ale to nie działa...

wiem wiem banalane pytanie ale może któryś z was [któraś] przechodziła to..?!
dajcie znać...

Michał - Czw 05 Sty, 2006

ja mam taki sam problem
Prezesiak - Czw 05 Sty, 2006

A nie da sie odkrecic?W wiekszosci samochodow jest nakrecana na gwint
Michał - Czw 05 Sty, 2006

wlasnie nie, krecisz w nieskonczonosc
Grzesiek VTS - Czw 05 Sty, 2006

Ja wiem i powiem wlasnie wymienilem na nowke za salonu.Poprostu trzeba pocaignac do gory i wyskoczy sama tak przynajmniej w moim saxo jest ;]nietrzeba kerecic.wiercic.
KonradMK - Czw 05 Sty, 2006

dokładnie, ona jest w środkui lekko karbowana i zmiękkiego plastiku przez co wchodzi na ścisk i już tam zostaje, częste wyciąganie ją niszczy (zaraz PiTT coś głupiego dopisze bo mu się kojarzy zapewne :P )

Trzeba się zaprzeć i ją wyszargać.

Anonymous - Czw 05 Sty, 2006

Leny chłopie, ty sklerozę masz :)
W Twoim starym pugu zmienialiśmy przecież gałkę na toyotowską. Z tego co pamiętam, to obrót o 90 stopni i dopiero wtedy trzeba szarpnąć w górę.

lenny - Pią 06 Sty, 2006

no widzisz karaś!! sklerozy nie mam i szarpałem w taki sposób gałke ze 20 minut.... i dupa!!
też mi się wydaję ze poprostu do góry trzeba ciągnąć ale boje sie żeby lewarek mi nei został w łapie no...

no cóż... chyba pojade do peugeota i niech mi to za 20 pln zrobią....
ja mam łapy pościerane od 2 dni!:/

Anonymous - Nie 15 Sty, 2006

Hehe,
Wspólnymi siłami przy pomocy "francuza" udało sę nam z Lennym ściągnąć starą gałkę.
Podpowiedź dla innych męczących się ze zdjęciem gałki: obruszać na boki aby sie odrobinę poluzowała i podważyć do góry (zaciska się francuza na drążku pod gałką i podważa czymkoliwiek gałę do góry).

lenny - Pon 16 Sty, 2006

tak tak!! właśnie tak to się robi!!!

thx karaś!



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group