To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Kulturka - [tv-dvd] Czerwone jak niebo

Jakarti - Nie 04 Mar, 2007
Temat postu: [tv-dvd] Czerwone jak niebo
Film inspirowany jest prawdziwą historią Mirco Mencacciego, jednego z najbardziej utalentowanych włoskich realizatorów dźwięku. W 1971 roku Mirco, szczęśliwy, pasjonujący się kinem 10-latek, na skutek tragicznego wypadku traci wzrok. Zgodnie z obowiązującym prawem zostaje umieszczony w specjalnej szkole dla niewidomych. Tam odkrywa nieznany dotąd, ale jakże fascynujący, świat dźwięku. Nie wyrzeka się także miłości do kina. Śmiało eksperymentuje, kreując na taśmach magnetofonowych własne muzyczne historie.

jakies 20 minut temu wlaczylem telewizor i trafilem na HBO2. nie ogladam filmu od poczatku, za jakies 30 - 40 minut pewnie sie skonczy ale wiem, ze obejrze go od poczatku.. swietna muzyka, genialny pomysl (zycie pisze najlepsze scenariusze) i nastroj filmu sprawiaja, ze z normalnego widza stajemy sie osoba w pelni zainteresowana akcja.. wrecz nie mozna sie doczekac kolejnej sceny.

moja ocena jest calkowicie subiektywna. mozliwe, ze akurat dzisiaj mam ochote na taki film.. spokojny i wciagajacy. dobra gra mlodych aktorow (dzieci). wg mnie kazdy film tworzy muzyka.. i dzwieki przenikajace do wyobrazni bardziej niz obraz.. ten film swietnie to ilustruje..

polecam.

Anonymous - Nie 04 Mar, 2007

to jakis film z tych lat 70 czy jakis nowszy?
Jakarti - Nie 04 Mar, 2007

film z 2005 roku.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group