To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Techniczne - wkladka

nox - Pią 17 Lut, 2006

z wkładkami roznie bywa widziałem przypadki gdzie stozek obnizyl osiąga a wkładka dodałą nawet pare KM to zalezy od auta i modów juz w nim popełnionych wydaje mi się że wkładka jest OK bo dobrze zrobic stozek to tez kosztuje swoje ...
Anonymous - Pią 17 Lut, 2006

Może tak: wkładka na pewno nie obniży mocy w żadnym aucie, bo moc nie spadnie od tego, że jest więcej powietrza w układzie bez zmiany kształtu czy długości dolotu. Jeśli chodzi o stożek to już różnie bywa: generalnie w autach doładowanych można pakować stożki bez zastanawiania się większego, podczas gdy wolnossące potrafią na tym stracić, bo tam przepływ powietrza nie jest wymuszany poprzez turbinę/kompresor i kształt oraz długość dolotu potrafią dość sporo namieszać. W każdym aucie jest inaczej i albo należy polegać na sprawdzonych rozwiązaniach (ktoś już to założył i wie, że dobrze jest), albo zmieniać i próbować na hamowni co to dało. Generalnie jestem zwolennikiem pierwszej opcji, bo jazda na hamownie i męczenie auta po każdej takiej pierdółce trochę mija się z celem.
PiTT - Pon 20 Lut, 2006

miałem wkładkę K&N u siebie i nie odczułem zmiany
dzwięk zrobił się może leciutko, ale to minimalnie bardziej basowy
potem wsadziłem stożek i dopiero zaczął warczeć :D
fakt że na stożku dół jest bardziej przytkany, ale ładnie się wkręca do odcięcia ;)

Vlodarsky - Wto 21 Lut, 2006

dobra.... pomijając temat.... gdzie moge dostać wkładke do mojego kochanego Pugi
Anonymous - Wto 21 Lut, 2006

i do mojego yts :)
PiTT - Śro 22 Lut, 2006

ja kiedyś kupowałem w Fosabie
kupiłem K&N w bardzo dobrej cenie bo była jakaś promocja
po jakimś czasie sprzedałem bo się zajarałem stożkiem :)

Anonymous - Śro 08 Mar, 2006

aktualnie sprowadzam sobie caly deykowany shortam KN typhoon. zobaczymy co da.poniekad do 15kucy :D tak twierdzą inzynierowie z danii zktorymi rozmawiałem.
co do wkaldek zapewne w intercarsie mają.

saxorulez - Śro 08 Mar, 2006

A w polsce nikt KN Typhoona nie ma??

Poza tym słyszałem że typhoon słabo działa..

Anonymous - Śro 08 Mar, 2006

Szczególnie ten z VTG :D
Anonymous - Śro 08 Mar, 2006

majom w intercarsie ale drogo wiec zalatwiam swoimi kanałami:-) ten typhon ktory biere jet dedykowany..mam nadzieje ze bedzie dobrze..zresztą wykresy pod koniec marca.. :P
Anonymous - Czw 09 Mar, 2006

Wszystkie kity K&Na są dedykowane, czy to tajpun, czy srajpun itd. Co nie zmienia faktu, że działa to wszystko w większości do bani jeśli chodzi o przyrosty. Dobrze jest już wtedy, gdy przynajmniej trzyma parametry seryjne. To już cud. Chyba najlepszy jak dotąd kit to ma Grzesiek w vts'ie i tam to ma prawo działać. K&N najczęsciej nie.
saxorulez - Czw 09 Mar, 2006



krisso chodzi Ci o takie coś??

tutaj każde saxo już to ma :D i musze przyznac ze robi to swoja robote. Zapewne zasluga tkwi w tym iż układ jest krotszy co poprawia moc na górze zabierając na dole oraz to że jest obudowana puszka (niby mniej ciepła) no i wielkość sttozka chyba tez ma znaczenie..

PiTT - Czw 09 Mar, 2006

ciekawe które rozwiązanie jest lepsze w 19 16v

tak jak ma KonradMK


czy tak jak u mnie


na początku miałem tak jak Konrad, ale w lecie mocno się dusił bo łapał bardzo dużo ciepła z silnika i jeszcze chłodnica na nigo dmuchała w korku
jak założyłem na dłuższym dolocie i doprowadziłem od spodu powietrze to wyeliminowałem efekt przymulenia w zakresie niskich obrotów

Anonymous - Czw 09 Mar, 2006

PiTT napisał/a:
ciekawe które rozwiązanie jest lepsze w 19 16v

tak jak ma KonradMK
czy tak jak u mnie


na początku miałem tak jak Konrad, ale w lecie mocno się dusił bo łapał bardzo dużo ciepła z silnika i jeszcze chłodnica na nigo dmuchała w korku
jak założyłem na dłuższym dolocie i doprowadziłem od spodu powietrze to wyeliminowałem efekt przymulenia w zakresie niskich obrotów


Sam sobie odpowiedziałeś na własne pytanie.

Michał - Czw 09 Mar, 2006

hehhe
dokładnie.
Albo konrad ma syf w silniku albo ty masz mega porządek.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group