To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Sprzedam/Kupie/ZakupyGrupowe - Pytania i odpowiedzi w zakupie/sprowadzeniu auta

GeKo - Sob 30 Mar, 2013

Czesio napisał/a:
ółte wydawane masz na 5 dni , i te blachy są wydawana na osobę a nie na auto .

Czyli jak ktoś obrotny to i 5 fur przywiezie na jedne tablice :D

Jakarti - Sob 30 Mar, 2013

czyli dla zwyklego zjadacza wystarcza zolte..
was79 - Sob 30 Mar, 2013

Żółte z przodu, brązowe z tyłu
Anonymous - Sob 30 Mar, 2013

Jakarti napisał/a:
czyli dla zwyklego zjadacza wystarcza zolte..


chyba że masz wyższe ambicje to ... http://moto.allegro.pl/ni...3080831530.html + http://moto.allegro.pl/ni...3117463273.html

Jakarti - Sob 30 Mar, 2013

Czesio napisał/a:
chyba że masz wyższe ambicje to ..

zostawie Ci mozliwosc wykazania sie :D

Jakarti - Wto 16 Kwi, 2013

Cytat:
1. Zakup samochodu - 8000 FR = 18 400 PLN
2. Numery w CH na wywóz na kołach - 300 FR = 690 PLN
3. Przegląd techniczny - 30 FR = 69 PLN
4. Spedycja (o co chodzi??? co to jest?) - 50 euro = 190 PLN
5. Cło - 0% = 0 PLN :)
5. Akcyza - 13,6% (samochód powyżej 2000 pojemności) x 18 400 PLN = 2505 PLN
7. VAT - (18 400 + 2 505) x 22% = 4 598 PLN
8. Opłata recyklingowa - 500 PLN
9. Tłumaczenia dokumentów - nie mam pojęcia, ale obstawiam ok. 200 PLN
10. Przegląd techniczny w PL - pewnie potrzebny, też nie wiem ile, ale obstawiam kolejne 200
11. Rejestracja w PL - nie mam pojęcia, ale obstawiam ze 150


mam pytanie odnosnie przegladu technicznego bo nie moge sie od 2 dni dodzwonic do urzedu..

auto wyprodukowane 2012. wiec teoreytcznie na 3 lata spokoj. i teraz czy mam tylko potwierdzic dane auta , tj datę produkcji (koszt 60zł) czy mam zrobić pełen przegląd (koszt 99zł) czy mam zrobić obie rzeczy, koszt 159 zł?

w informacji pisemnej ze strony izby celnej jest napisane:
opinia o stanie technicznym samochodu (zaswiadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym w kraju, opinia biegłego o stanie pojazdu w dniu nabycia wewntrzwspolnotowego )

spec od przeglądu technicznego przy ASO Forda mowi, ze w takich syt. zawsze wystarczało to zaświadczenie za 60zł. izbe celną mam ze 40km od domu, totalnie po drugiej stronie moiasta wiec wolalbym nie jezdzic 2x..

HELP :D

Anonymous - Wto 16 Kwi, 2013

wgm. musisz zrobic przegląd tutaj w Polsce. Nie słyszałem jeszcze żeby jakiekolwiek auto dało rade zarejestrować , bez ocenienia jego stanu przez skrupulatnego pana diagnostę.
Bart - Wto 16 Kwi, 2013

Obawiam się, że Czesiek ma rację.
Jakarti - Wto 16 Kwi, 2013

tez mam takie wrazenie ale

- specek od przegladow mowi inaczej
- jak zrobie teraz przeglad to bedzie na 2 lata a pozniej juz tylko na rok. normalnie skonczylyby sie 3 lata , pozniej 2 i dopiero co rok. niby nic ale pare stówek wiec po co przeplacac.. :)

Bart - Wto 16 Kwi, 2013

Na biednego nie trafiło ;D
Jakarti - Wto 16 Kwi, 2013

Cytat:
Na biednego nie trafiło ;D

przeslij 500zł i bedzie wtedy bedzie jasne kto biedny, kto nie :)

Chloru - Wto 16 Kwi, 2013

Jakarti, ale pamiętaj, że to nie Pan Zenek z SKP będzie Ci rejestrował auto ;-)
Jakarti - Śro 17 Kwi, 2013

Cytat:
Jakarti, ale pamiętaj, że to nie Pan Zenek z SKP będzie Ci rejestrował auto ;-)

wiem wiem.
dodzwoniłem się do Izby Celnej ale nie do punktu, w którym będę akcyzował

- przegląd techniczny pojazdu rocznego nie jest wymagany.. czasem nawet niepotrzebne są tłumaczenia.. to jest wlasnie Polska. jeden urzad dziala tak, inny inaczej..

podsumowując i teoretyzując dalej: Izbę Celną interesuje tylko i wyłacznie opłacenie akcyzy..

Jakarti - Wto 07 Maj, 2013

Update dla specjalistów handlarzy :)

dokumenty i formalnosci potrzebne dla zarejstrowania auta rocznego, sprowadzonego na niemieckich tablicach (zwykłych, nie tych czasowych)

1) potwierdzenie danych w stacji diagnostycznej - 60zł (tłumaczenie dokumentów pokazuje, że auto ma ważny przegląd, który jest przepisywany)
2) tłumaczenie umowy i dok. pojazdu (120zł)
3) potwierdzenie opłacenia akcyzy (zaleznie od kosztu pojazdu na umowie, 3,1% do 2l pojemnosci)
wszedłem do agencji przy urzędzie celnym i wszystko było gotowe kolejnego dnia. wystarczyły kopie oryginałów - koszt 100zł.
4) potwierdzenie z urzędu skarbowego vat-25
5) rejestracja pojazdu 180 + karta pojazdu 75.
6) opłaczenie recyclingu 500

wszystko zajelo 3 dni tylko, ze pozno sie za to zabrałem i jeszcze trafiłem na długi weekend.
w urzedzie komunikacji dostałem pochwałkę za perfekcyjnie przygotowane dokumenty więc bez żadnych problemów zarejstrowałem samochód :)

po przejsciu całej procedury uważam, że jest mega prosta aczkolwiek trzeba odwiedzić ze 3 urzędy co najmniej 2x (złożenie wniosku / odebranie )
największym kłopotem jest uzyskanie 100% pewności dla czynności , które trzeba wykonać jednak najprościej jest zadzwonić/ zajrzeć do swojego urzędu i potwierdzić to u źródła

Vlodarsky - Czw 06 Lut, 2014

Są jakieś strony do sprawdzania historii samochodów pochodzących z Belgii ?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group