To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

ICE - In Car Entertainment - Głośniki 6x9

Maciusiowy - Czw 07 Lut, 2008
Temat postu: Głośniki 6x9
Wczoraj po południu pakując się na trening, wrzuciłem torbę do bagażnika i przypadkiem przebiłem sobie membranę w głośniku, który był zamontowany w tylnej półce. To jakiś pioneer 6x9 po poprzednim ownerze (średnio audiofilskie granie, ale nic)...naprawić pewnie się tego nie da, a trzeszczy niemiłosiernie...muszę kupić coś nowego...powiedzmy do 400zl (albo nową półkę bez dziur)...macie jakieś propozycje na w miarę głośnik w tej cenie?
Młody Papież - Czw 07 Lut, 2008

Maciusiowy napisał/a:
(albo nową półkę bez dziur)

:faja:

mi - Czw 07 Lut, 2008

Maciusiowy napisał/a:
(albo nową półkę bez dziur)

...nic innego...
Nie będę pisał o scenie, o równowadze tonalnej, o przesunięciach czasowych. Po prostu - dobre głośniki przód i z tyłu półka bez dziur

Anonymous - Czw 07 Lut, 2008

najlepsze glosniki elipsy 6x9 to zrobil JBL seria decade to ma takiego kopa ze suba nie potrzebujesz :) tylko kosztuja tysiaka
http://www.jbl.com.pl/jbl...140&layout=jbl1

tylko najlepiej do tego sztywna polke zrobic z emdeefu i bedzie super gralo, kupel tak mial to nie wierzylem ze bez suba to potrafi tak łoic

Maciusiowy - Czw 07 Lut, 2008

Szczerze mówiąc myślałem o tych:

http://www.allegro.pl/ite...a_komplet_.html

trochę przekraczają mój budżet, ale słyszałem, że wśród 6x9 to głośnik legenda...wygląda archaicznie, ale podobno ładnie gra :rotfl:

Anonymous - Czw 07 Lut, 2008

jezeli w tej cenie sa oki to sie nie zastanawiaj tylko je bierz, to jest poprzednia wlasnie seria decade , jest rewelacyjna ale do tego wzmak juz jest potrzebny
i mocna polka z mdeefu i masz hifi w aucie powaga,,,

Maciusiowy - Czw 07 Lut, 2008

Tzn. rozumiem, że bez wzmacniacza ogólnie rzecz ujmując zagrają....ale nie tak dobrze jak z :>
Anonymous - Czw 07 Lut, 2008

raczej tak, zobacz jaka masz moc glosnikow i jaka masz swojego wzmaka , zakladam ze masz w sprzeciku 4x50W wiec to malo
mi - Pią 08 Lut, 2008

ale zaraz, spokojnie; do czego to ma służyć? Ma być bumbum? Jakiej muzy słuchasz? Na czym Ci zależy?
Anonymous - Pią 08 Lut, 2008

te glosniki nie zostaly zaprojektowane do bum bum tylko do grania zblizonego do poziomu HIFI, a to jest roznica, a to ze potrafia nisko i ladnie zejsc z basem to rowniez ich zaleta
mi - Pią 08 Lut, 2008

oki, się wie, ale głośniki z tyłu zawsze będą sprawiały, że audio będzie się nadawało bardziej do bumbum niż słuchania muzyki...
Anonymous - Pią 08 Lut, 2008

raczej bym powiedzial ze to zalezy bardziej od rodzaju muzyki niz lokalizacji glosnikow
Maciusiowy - Pią 08 Lut, 2008

mi napisał/a:
Na czym Ci zależy?


Zależy mi przede wszystkim na tym, żeby zagrało czysto i bez zbędnego brzęczenia...jednocześnie zdaję sobie sprawę, że w saxo nie osiągnę mega-audiofilskiego poziomu brzmienia (po pierwsze ze względu na objętość kabiny, a po drugie ze względu na średnie wyciszenie wnętrza - którego nota bene nie mam zamiaru ruszać) :]

Anonymous - Nie 10 Lut, 2008

decade zagrają na wysokim poziomie a nie tylko basem i cykaniem , mimo ze jest taka tendencja to kreowania dźwięku w systemach audio w samochodach, tak jak mówiłem musisz zamówić półkę emedefowa bo same głośniki sporo ważą i musi dźwięk lepiej z nich "wychodzić", co do wygłuszenia to są takie maty bitumiczne albo podobne wynalazki, kumpel sam sobie wygłuszał auto , prosta sprawa tylko sporo trzeba porozbierać i naprawdę sporo mu obniżyło hałasu trafiającego do auta,, (podłoga boki , bagażnik )


oczywiście profesjonalne firmy sprzedają głośniki które są jeszcze wyżej usytuowane w kierunki hifi ale ceny zaczynają sie od 2tys za pare ,, poszukaj sobie informacji o nich albo zadzwoń do 2 3 firm montujących caraudio i popytaj się dla pewności co o nich myślą i ile by zaśpiewali za ich montaż, z półką, i jaki wzmak do nich ewentulanie

pozdr

mi - Pon 11 Lut, 2008

jeśli nie przeszkadza Ci przesunięta scena i opóźnienie i na pewno chcesz z tyłu głośniki - ten dżejbiel faktycznie nie jest głupi.

Z tłumieniem wnętrza bym nie szalał, w sumie nie jest to trudne, a efekty daje niezłe, ale te maty są choooolernie ciężkie :/

mikson napisał/a:
decade zagrają na wysokim poziomie a nie tylko basem i cykaniem , mimo ze jest taka tendencja to kreowania dźwięku w systemach audio w samochodach

fakt - to jedne z niewielu owali grających po ludzku, nie po dresowemu



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group