To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Techniczne - Mycie silnika

Niemy - Czw 09 Mar, 2006
Temat postu: Mycie silnika
Zawsze sa dwa stanowiska w tej sprawie- jedni mowia ze mozna myc silnik bez problemu,przeciez wszystko jest szczelne, inni ze nie powinno sie bo wynikaja z tego czesto problemy.

pytalem sie w serwisie ASO citroena i powiedziano mi ze mieli przypadek jak kles umyl chyba myjka cisnieniowa silnik w vts'ie i prze to mial problemy....nie pamietam juz z czym

to jak panowie-> myc, czy nie myc? cisnieniowa myjka czy spryskac specjanym spray'em i splukac woda?

co wy na to?

saxorulez - Czw 09 Mar, 2006

specjalny spray i wodą..

a ja umyłem silnik ręcznie za pomoca kilku ręczników.. cifa, pronto i ajaxu :D bez uzycia wody. Wszystko zesżlo i ładnie lśniło.. Może bardziej pracochłonnne ale bezpieczniejsze

carlose - Czw 09 Mar, 2006

jedynie tak jak saxorulez mówi.. tak to można, inaczej możesz poprostu zalać silnik, napewno wiązke :/
Anonymous - Czw 09 Mar, 2006

Ja myję w następujący sposób:

- odłączam akumulator
- osłaniam plastikowymi workami aparat zapłonowy i kopułkę
- spryskuję całość płynem w spray-u do mycia silników obficie
- zmywam wodą ze szlauf-u pod dość niskim ciśńieniem

Nie miałem do tej pory problemów po takim myciu.
Ale najlepiej uczynić to w lecie i dać mu dobrze wyschnąć przed odpalaniem.

Loko - Pią 10 Mar, 2006

Ja kiedyś zacząłem myć sposobem takim jak saxorulez ale szybko mi się odechciało :D
Grzesiek VTS - Pią 10 Mar, 2006

Ja myje tylko karcherem chlodnice i tyle reszte czyszcze smatka tak jak lukasz i juz jest pieknie :D ,a chlodnica jest zawsze strasznie brudna (mieszka na obrzezach Krakowa to mam syfu wpizdu na drodze buduja nowe osiedla to caly ten burdel na drodze zostawiaja i potem czlowiec wyglada jakby na wsi zabitej dechami mieszkal :560: )wiec jak ja umyje to sie swieci jak nowa :D
Dariano - Pią 10 Mar, 2006

Ja jeszcze nie mylem. mam pytanie do vtsiarzy jak radzicie sobie z wyciekiem oleju spod korka wlewu oleju ??

P.S. niech tylko sie cieplo zrobi to tak saxofona wypoeruje ze bedzie sie lśnił jak psu jajca na wiosne :)

carlose - Pią 10 Mar, 2006

może wymień korek, może uszczelka jest pęknięta lub wyrobiona, a samej uszczelki raczej nie kupisz, chyba że coś sam zrobisz :)
Michał - Pią 10 Mar, 2006

pomaga wymiana korka/uszczelki.
pozdrawia

Niemy - Pią 10 Mar, 2006

Dariano napisał/a:
Ja jeszcze nie mylem. mam pytanie do vtsiarzy jak radzicie sobie z wyciekiem oleju spod korka wlewu oleju ??

P.S. niech tylko sie cieplo zrobi to tak saxofona wypoeruje ze bedzie sie lśnił jak psu jajca na wiosne :)


chyba wszyscy maja ten problem :(

tylko ile kosztuje nowy korek?

moze kolega Vlodarsky nam zalatwi:D

Dariano - Pią 10 Mar, 2006

Powiem tak korek kupilem noweczke sztuke w serwisie citroena ok 50 zl dobrze bylo ok 2000km i znowu jest to samo :( Moze go za bardzo musztruje ?! no ale wy tez raczej za wolno nie jezdzice. To ja nie wiem o co chodzi :566:
saxorulez - Pią 10 Mar, 2006

ja od 20 tysi po wymianie korka mam spokój...
Peter - Pią 10 Mar, 2006

ja jak kiedys mylem to troche zaszalalem bo woda dostala sie do swiec i na poczatku chodzil tylko na 3 cylindrach (albo nawet dwoch).slyszalem ze dobrze odpalic silnik podczas splukiwania.
Vlodarsky - Pią 10 Mar, 2006

u mnie mycie silnika wlasciwie nie ma miejsca bo nie pozwalam mu się brudzić ale większe mycie robie szmatkami i roznymi preparatami - na koniec zawsze calosc jest spryskana WD-40 (bo to jest spray kontaktowy i nie zaszkodzi) i czyszczenie tego szmatką - blyszczy się i jest super superowo odlotowo :) moge wstawić fotki po czysczeniu WD-40 (pozostawia polysk)
Anonymous - Pią 10 Mar, 2006

Peter napisał/a:
ja jak kiedys mylem to troche zaszalalem bo woda dostala sie do swiec i na poczatku chodzil tylko na 3 cylindrach (albo nawet dwoch).slyszalem ze dobrze odpalic silnik podczas splukiwania.


Jakby się dostała do świec to już byś tego silnika nie miał :562:

Aparat zapłonowy trochę zalało, albo kable miałeś słabe i przebicie było.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group