To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Techniczne - Zmiana oleju półsyntetyk ----> syntetyk

Walle - Śro 18 Mar, 2009
Temat postu: Zmiana oleju półsyntetyk ----> syntetyk
Moja codzienna Honda Accord z 2001 roku poj. 1800 VTEC jest zalana półsyntetykiem (Mobil), przebieg udokumentowany to 165.000km, kupiłem ją jak miała 150.000km. Zastanawiam się dlaczego ktoś zalał półsyntetykiem, skoro z autem jest wszystko bum cyk cyk. Poprzedni właściciel nawet wycieraczki kupował w ASO, więc bez sensu.... Chciałbym zmienić na pełny syntetyk, bo w półsynetyku syntetyka jest tylko ok.30% (tzw.baza), a reszta to minerał.

Są dwie szkoły - jedna mówi, że po takiej zmianie silnik może się rozszczelnić, bo syntetyk zawiera więcej substancji czyszczących i wypłuka nagary, co może być źródłem wycieków, druga szkoła jest taka, że jeśli silnik jest zadbany to nie ma problemu ze zmianą półsyntetyka na synetyk.

Moje auto jeździ w 80% miasto, 20% trasa, dlatego olej i filtry zmieniam bardzo często bo co około 5 - 6 tysięcy kilometrów. Silnik zazwyczaj nie jest kręcony wyżej niż 3 - 4.000 tys obr. Na codzień zmieniam bieg przy 3 tysiach (emeryt drive lub jak kto woli kruzing master )

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Jakies doświadczenia w tej kwestii?

martin.h - Śro 18 Mar, 2009

W przypadku zmiany półsyntetyk -> syntetyk to akurat loteria. Ja u Siebie też się nad tym zastanawiałem, ale u mnie już 170 tyś. km i chyba jednak zaleję półsyntetycznego Motula.
Barejka - Śro 18 Mar, 2009

Stawiasz wszytko na jedna karte, albo bedzie ok albo silnik wypoci caly olej bokiem ;D dla porownania kolega zalal starego zmeczonego golfa z minerala na polsyntetyk silnik zaczal ciszej pracowac a uszczelki suche nadal :jupi:
anjas - Śro 18 Mar, 2009

ja bym nie ryzykował, zostałbym przy półsyntetyku..

ale szczerze mówiąc to ja się ch.uj znam

Michał - Śro 18 Mar, 2009

Cytat:
bum

strzela lpg w kolektorze ?
Cytat:
cyk cyk

zawory cykają, do regulacji
Cytat:
ale szczerze mówiąc to ja się ch.uj znam

:lol2: :lol2:

Janusz - Śro 18 Mar, 2009

a co Ci ten półsyntetyk w codziennej furze przeszkadza, nie pałujesz tego wiec nie wiem po co takie ciśnienie ze chcesz życie silnika zaryzykować.
Walle - Śro 18 Mar, 2009

Janusz napisał/a:
a co Ci ten półsyntetyk w codziennej furze przeszkadza, nie pałujesz tego wiec nie wiem po co takie ciśnienie ze chcesz życie silnika zaryzykować.


w sumie racja....

Tomcat - Śro 18 Mar, 2009

Janusz napisał/a:
a co Ci ten półsyntetyk w codziennej furze przeszkadza, nie pałujesz tego wiec nie wiem po co takie ciśnienie ze chcesz życie silnika zaryzykować.


Mądrze Janusz rzecze. Według mnie zamiast przejmować się, że to półsyntetyk, mnie by bardziej martwiło że to Mobil. Lepiej zainwestuj w półsyntetyk z górnej półki i śpij spokojnie, że nic się mu nie stanie.

martin.h - Śro 18 Mar, 2009

Tomcat napisał/a:
Lepiej zainwestuj w półsyntetyk z górnej półki i śpij spokojnie, że nic się mu nie stanie.


Dokładnie, polecam Motula 6100 10W40.

Walle - Śro 18 Mar, 2009

gdzie kupic motula, żeby nie trafić na podróbę? :) kiedys kupowałem przez kolegę z salonu alfy, ale teraz nie mam żadnego pewnego namiaru....
martin.h - Śro 18 Mar, 2009

-> http://www.gms.com.pl/skl...?DepartmentID=6

Możesz też zapytać w http://www.poloniacup.pl/ bo widzę że we wcześniejszym linku nie mają tego półsyntetyka.

Tomcat - Śro 18 Mar, 2009

Zaraz rajdowcy wyścigowcy ze stolicy Ci doradzą... Ja wiem gdzie można kupić takowy w Krakowie, ale to Cię chyba nie zadowala :P
nox - Pią 20 Mar, 2009

Walle napisał/a:
żeby nie trafić na podróbę?


Podróby to czarny PR importera który cche zgarnąć sprzedaż przez swoje punkty a nie przez nie zależnych importerów. Że allegro podróby , tzn ogólnie każdy kto nie od niego bierze to podróba.

106 - Sob 21 Mar, 2009

pasuje mi juz zmienic olej... nie bardzo wiem co wybrac.

http://www.millers.pl/mot...ompetition.html

ktory najlepiej pasuje do puga? moze byc millers lub ew motul.

Walle - Pon 23 Mar, 2009

kupiłem motula 6100


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group