To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Techniczne - Jaki olej do silnika?

Niemy - Wto 23 Maj, 2006
Temat postu: Jaki olej do silnika?
Panowie jaki polecacie olej silnikowy?

obecnie mam Castrol Magnatec-uzywam auta glownie na krotkich dystansach i chyba uleglem reklamie ze przylega do scianek silnika przez co generuje mniej uszkodzen :D , za niedlugo zamierzam zmienic, kto co poleca i dlaczego?

PiTT - Wto 23 Maj, 2006

podobno po magnatecu jak chcesz inny wlać to dobrze zrobić płukanie silnika bo ten olej faktycznie ma jakieś dodatki które się osadzają na ściankach
ja zalałem Elfa tak jak fabryka poleca, zresztą słyszałem już kiedyś że silnik renault najbardziej lubi taki jak mu dali w fabryce :P

Loko - Wto 23 Maj, 2006

Ja słyszałem że Valvoline dobrze sie spisuje, ewentualnie motul. Ale to wszystko informacje z drugiej ręki, nie sprawdzone organoleptycznie :D Podobno właśnie tylko oleje tych firm nie są rozlewane w Polsce i to ma być ich plus.
Peter - Wto 23 Maj, 2006

ja zapodalem Totala
Niemy - Wto 23 Maj, 2006

polecany przez Citroena jest wlasnie TOTAL
Anonymous - Wto 23 Maj, 2006

a ja jezdze na Orlenie :)
dokladnie Platinum Rally Sport SL/CF 10W/60
stosunek cena/ jakosc wg mnie BDB
w tescie ktory kiedys czytalem pozamiatal wszystkie shelle itp...

Anonymous - Śro 24 Maj, 2006

Total jest good.zalecany olej przez RPP ( a wlasciwie jezdzi na nim caly RPP)
Niemy - Śro 24 Maj, 2006

....a co to jest RPP :566:
pcs - Śro 24 Maj, 2006

RPP = Rada Polityki Pienieznej :D

Jesli czesto krecisz silnik wysoko to naleza sie oleje do tego przystosowane, czyli ktorys Motul (najlepiej z serii competition) lub Valvoline VR1 racing. Valvo jest tanszy (160zl 4l)wiec na nim jezdze (zima 5w50, lato 10w60). Oleje te niestety maja krotsza zywotnosc, wiec wymiana max 8-9000km.

Loko - Śro 24 Maj, 2006

Mój jest zalany totalem 9000 jak w fabryce.
Jaco707 - Śro 24 Maj, 2006

Ja jeżdże na valvoline maxlife 10w40. Tak jak ktoś wcześniej napisał valvoline to podobno jeden z niewielu oleji, które są sprzedawane ale nie rozlewane w Polsce.
saxorulez - Śro 24 Maj, 2006

ja jezdziłem na Motulu 10w50 Competition w lato i jest git
potem zalazłem 20w60 Le mans (też motul) i było już troche za gruubo ale naprawde nie byłem w stanie mocno go zagrzać.. długo się nagrzewal i długo trzymał optymalną temp..
teraz wlałem Castrol TXT 10w40 bo docieram także dobry olej jest wskazany...

Ja osobiście polecam jak ktoś ma fure jako drugie auto i upala to motula albo valvo

do codziennej jazdy styknie często wymieniay castro TXT - magnateca się wystrzegam po tymjak spaliłem taki olej w 8000km - byl czarny, śmierdział i wogóle bee.. a z motulem i txt mi si to nie zdażało

Anonymous - Śro 24 Maj, 2006

Niemy napisał/a:
....a co to jest RPP :566:
Rajdowy puchar Peżota :)
Michał - Śro 24 Maj, 2006

ja na roslinnym
k-mart - Śro 24 Maj, 2006

a ja mam inne pytanko: czy ktos z Was ma w swoim wozie domontowana chlodnice oleju??? Czy to naprawde tak bardzo chroni silnik przy duzych obciazeniach??
Zastanawialem sie nad takim gadzetem, do mojego clio 1.8 16v kosztuje taki kit okolo 300euro.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group