To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Kulturka - [R] Restauracja Wawa

Jakarti - Czw 05 Gru, 2013

ja lubie romę na mokotowskiej
pisałem to juz z milion razy :D

tam jest taki fajny stolik , po prawej od wejscia. taki niby private room ;) :)

Greg - Czw 05 Gru, 2013

KarQ napisał/a:
Będę miał pewien jubileusz i chcę zabrać żonę do knajpki, co możecie polecić kameralnego z dobrym kucharzem, niekoniecznie włoskiego?

Duchnicka Rest & Wine.

MoRToN - Czw 05 Gru, 2013

Chce iść w sb na dobre piwo/zimną flaszeczkę i obejrzeć KSW. Gdzie ? Najlepiej centrum.
Bonczek - Czw 05 Gru, 2013

PGmaster napisał/a:
KarQ napisał/a:
Będę miał pewien jubileusz i chcę zabrać żonę do knajpki, co możecie polecić kameralnego z dobrym kucharzem, niekoniecznie włoskiego?


Polka przy zamku krolewskim?


Mam nadzieję, że zmienili obsługę - brudny stolik i ruchy jak mucha w smole.

Jakarti - Pią 06 Gru, 2013

mowisz tak dlatego, ze Cie nie chcieli wpuscic jak do Dekady? :D
Bonczek - Sob 07 Gru, 2013

Jeszcze się nie spotkałem z selekcją w restauracji :faja: za to miałem okazję nie raz spotkać bardzo dobrą obsługę, czego niestety nie powiem o tej w Polce, na moment kiedy ją odwiedziłem.

Swoją drogą w Dekadzie już wszystko wyprostowane :rotfl:

zefir - Sob 07 Gru, 2013

miałeś sparing? :D
Bonczek - Nie 08 Gru, 2013

Najn - ale jest ok :]
Michał - Pon 09 Gru, 2013

http://borpince.pl/
wczoraj byłem - polecam naprawde

Jakarti - Pon 09 Gru, 2013

pilem tam kiedys dobre wino i jadlem mega stejka. z ciekawostek, mozna zjesc deser z kasztanow ;) )
Kamill - Czw 23 Sty, 2014

Michał napisał/a:
http://borpince.pl/
wczoraj byłem - polecam naprawde

Również polecam, bdb sa dania tzw dla dwóch osob gdzie podają wszystkiego po trochu, można poprobować - cos jak tapas.

Pirania - Czw 23 Sty, 2014

Kamill napisał/a:
Michał napisał/a:
http://borpince.pl/
wczoraj byłem - polecam naprawde

Również polecam, bdb sa dania tzw dla dwóch osob gdzie podają wszystkiego po trochu, można poprobować - cos jak tapas.


Jest tatar - mozna iść!
Jak Gosia, da radę np. tumoroł ;-) ?

EmerytRs2 - Czw 23 Sty, 2014

W madziarowie mieszkałem tam ponad miesiąc. Zupy rybne sa ok, reszta jest słaba imo.
Niemy - Czw 23 Sty, 2014

Placki ziemniaczane mają dobre, choć z naszym plackiem po węgiersku nie ma to nic wspólnego :)
Kamill - Czw 23 Sty, 2014

EmerytRs2 napisał/a:
W madziarowie mieszkałem tam ponad miesiąc. Zupy rybne sa ok, reszta jest słaba imo.

Ja byłem kilka razy w hajduszoboszlo na takie 2tyg okresy.
No co tam sie dzieje to kulinarne mistrzostwo świata.

Kto był to ok, kto nie to niech słucha jak świnia grzmotu :rotfl:
Wstep:
Tam jest taki "park wodny" ktory zajmuje poł miasta, płacisz wejściówkę wchodzisz i jest z 15 basenów, w tym jeden z plażą z piachu, inne podgrzewane, z borowiną z falą, olimpijskie co kto chce. Wewnątrz parku jest jeszcze jedna strefa ze zjeżdżalniami, też sie buli dodatkowo, ale dzieki temu nie stoi sie godzine w kolejce do zjazdu. Nie jest to poziom światowy, ale można miec troche funu.
Wszędzie sa trawniki, ścieżki, porządek mozna koc sobie rozłożyć, albo wynajc leżak, albo przy basenie, albo gdzieś z dala pod drzewami, każdy znajdzie miejsce dla siebie. Sa baseny gdzie siedzą starsi i nie ma dzieci i na odwrót.

Oprócz tego co najważniejsze jest kupe knajp
, budek z żarciem, piwem itp.
Wszędzie maja np langosze (ciezko to znaleść normalnie poza ośrodkami wczasowymi) czyli słony naleśnik drożdżowy smażony na głębokim tłuszczu posypany jakiś takim młodym żółtym serem - mistrzostwo świata, a do piwa jeszcze lepsze.
Wszystkie knajpy sa raczej na świeżym powietrzu pod zadaszeniem.
Mają np 10 kotłów nad paleniskami i w każdym inny gulasz.
Rzadko która knajpa ma jakieś hambuksy schabowe i frytki, no ale muszą być bo by Polacy z głodu umarli :wall:
Można siedzieć tam 2tyg i codziennie co innego regionalnego jesc na obiad.

Dobre jest to że nie ma 5km do plaży, wszystko jest pod ręką, nie wychodzisz ujebany w piachu, jak chcesz to masz cień, woda w basenach czysta żarcie pod nosem. Do tego w budynku jest spa i zabiegi lecznicze bo początkowo to było uzdrowisko, bo tam są jakieś ciepłe źródła.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group