To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Techniczne - Dobór kabla do akumulatora zamontowanego z tyłu.

Barejka - Śro 24 Sie, 2011

Kamill, z tego co kojarze to tylko z 6 cyl bo te 4 cyl aku mialo pod macho z przodu :P
Bonczek - Śro 24 Sie, 2011

A po co 2? :)
budzik - Śro 24 Sie, 2011

No właśnie, po co dwa.
Minus zrób przy samym aku,jedynie plus do komory ;)
Jeszcze C-Klass w202 MB miały aku w bagażniku ;)

kaziu1985pn - Śro 24 Sie, 2011

jesli kasta bedzie obspawana to masy nie trzeba ciagnać jesli nie bedzie to profilaktycznie lepiej dać.
Greg - Śro 24 Sie, 2011

Matko i córko, ale się popisałem. :D Nie wiem skąd mi się to wzięło - chyba za głęboko sobie zakodowałem w głowie że aku ma dwie klemy więc dwa kable, ale zupełnie mi wyleciało że jedne to masa i pójdzie do budy przy aku. Ehh. ;)

Czyli 35mm2 będzie OK?

Greg - Śro 24 Sie, 2011

kaziu1985pn napisał/a:
jesli kasta bedzie obspawana to masy nie trzeba ciagnać jesli nie bedzie to profilaktycznie lepiej dać.

Póki co buda nie będzie obspawana. W takim wypadku masa powinna być tej samej grubości co +, czy może być cienka?

kaziu1985pn - Śro 24 Sie, 2011

to będzie profilaktycznie masa wspomagająca więc myślę że takie 16mm^2 ze spokojem wystarczy i puścić ja bezpośrednio na silnik :)
EmerytRs2 - Czw 25 Sie, 2011

przecież wszystko napisałem włącznie z grubością kabla, a kamil tylko potwierdził wklejając tabelkę.
Masa ma być dobrze przykręcona. i tyle, to może byc nawet kabel od lampki ;)
pomuki bendom? :>

faldzip - Nie 15 Sty, 2012

Potwierdzam przedstawione tu teorie.
Dzis wlasnie zamontowalem aku z tylu, do + dalem wspomniany kabel od spawarki 35mm2, do masy dalem taki sam, ale dlugosc 20cm zaraz do budy (wyszlifowalem ladnie lakier dalem duza podkladke z miedzi i solidnie przykrecilem). Saxo po prawie 3 miesiacach nieuzywania odpalilo bez zajakniecia :faja:

Kamill - Nie 15 Sty, 2012

faldzip napisał/a:
Potwierdzam przedstawione tu teorie.
Dzis wlasnie zamontowalem aku z tylu, do + dalem wspomniany kabel od spawarki 35mm2, do masy dalem taki sam, ale dlugosc 20cm zaraz do budy (wyszlifowalem ladnie lakier dalem duza podkladke z miedzi i solidnie przykrecilem). Saxo po prawie 3 miesiacach nieuzywania odpalilo bez zajakniecia :faja:

Ja ostatnio na takich przewodach zrobiłem kable rozruchowe, kawał miedzi tam siedzi ;)

Greg - Czw 19 Sty, 2012

faldzip napisał/a:
Potwierdzam przedstawione tu teorie.
Dzis wlasnie zamontowalem aku z tylu, do + dalem wspomniany kabel od spawarki 35mm2, do masy dalem taki sam, ale dlugosc 20cm zaraz do budy (wyszlifowalem ladnie lakier dalem duza podkladke z miedzi i solidnie przykrecilem). Saxo po prawie 3 miesiacach nieuzywania odpalilo bez zajakniecia :faja:

Aku seryjny, czy mały?

Ja mam kabel 25mm^2, ale jeszcze lezy w domu. :P

faldzip - Czw 19 Sty, 2012

Greg napisał/a:
faldzip napisał/a:
Potwierdzam przedstawione tu teorie.
Dzis wlasnie zamontowalem aku z tylu, do + dalem wspomniany kabel od spawarki 35mm2, do masy dalem taki sam, ale dlugosc 20cm zaraz do budy (wyszlifowalem ladnie lakier dalem duza podkladke z miedzi i solidnie przykrecilem). Saxo po prawie 3 miesiacach nieuzywania odpalilo bez zajakniecia :faja:

Aku seryjny, czy mały?

prawie najlepszy - taki jak u rasty :]

7kg

kamil - Czw 19 Sty, 2012

a normalny ile ?
kubas - Czw 19 Sty, 2012

Tak z 10kg :)
kamil - Czw 19 Sty, 2012

to po chooj dla 3 kg robic takie zmiany ?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group