To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

ICE - In Car Entertainment - zakup laptopa

PiTT - Nie 18 Sty, 2015

teraz Ci nie jestem w stanie powiedziec ile zostaje wolnego miejsca na 128, ale obstawiam ze cos kolo 90GB
ja mam 256ssd i przewaznie mam ok 40-50gb wolnego a staram sie regularnie zrzucac zdjecia i filmy na nasa
dysk zew. jest jedynie bardziej uciazliwy bo musisz go podpinac i odpinac :)
no a nas dziala po prostu jak dysk sieciowy z dodatkowymi funkcjonalnosciami jako np serwer mediowy
do tego macowe time machine ustawilem zeby backupowalo wlasnie tam
mozesz poczytac jeszcze o applowej time capsule, ale to jest nic innego jak dysk sieciowy bez dodatkowych mozliwosci jakie daje nas... a cenowo tez taka kapsula nie wychodzi malo
2 osobom polecilem Nasa synology i nie narzekaja :)

Bonczek - Nie 18 Sty, 2015

To rzuca trochę inne światło :)

Ja filmów w ogóle nie mam na kompie, a jeżeli jakiś już się pojawi to po oglądnięciu go wyrzucam. Chyba, że mówisz o filmach, które sam kręcisz z jakichś tam okazji, to znowu u mnie nie ma tego w ogóle.

Zdjęcia robię tylko iPhone`em i na nim też je trzymam + backup z w iTunes.

A reszta to jakieś, .pdfy, .doc i .xls`y odnośnie Hondy, Mercedesa i jakichś innych przedsięwzięć + trochę rzeczy z pracy.

Więc tak w sumie 128gb chyba zupełnie wystarczy - nie chce się tylko zblokować dyskiem, że następny system Apple`a będzie zajmował tyle, że dobrze by było mieć większy dysk wbudowany.

To NAS rozumiem, że po Wifi się łączy? Czy jak wygląda praca z tym?

rasta - Nie 18 Sty, 2015

128 vs 256 to mniej więcej to samo jak

Smartfone z 8 gb vs 16 gb

Wiadomo ze z tych 8 gb dużo nie zostaje bo system i podstawowe apki zjadają połowę.

MoRToN - Sob 24 Sty, 2015

Bonczek napisał/a:
To rzuca trochę inne światło :)

Ja filmów w ogóle nie mam na kompie, a jeżeli jakiś już się pojawi to po oglądnięciu go wyrzucam. Chyba, że mówisz o filmach, które sam kręcisz z jakichś tam okazji, to znowu u mnie nie ma tego w ogóle.

Zdjęcia robię tylko iPhone`em i na nim też je trzymam + backup z w iTunes.

A reszta to jakieś, .pdfy, .doc i .xls`y odnośnie Hondy, Mercedesa i jakichś innych przedsięwzięć + trochę rzeczy z pracy.

Więc tak w sumie 128gb chyba zupełnie wystarczy - nie chce się tylko zblokować dyskiem, że następny system Apple`a będzie zajmował tyle, że dobrze by było mieć większy dysk wbudowany.

To NAS rozumiem, że po Wifi się łączy? Czy jak wygląda praca z tym?


Połączy się o ile będzie miał taka funkcje lub będzie wpięty do sieci z routerem wifi. Jak ciagniesz filmy to takie synology jest idealne bo ma swoj system linuxowy i kilkadziesiat aplikacji do tego łaczysz sie z nim kompem ustawiasz ściągnie torrenta albo trzydziestu i wylaczasz kompa - dysk tylko pracuje.

Pełni funkcje dysku siecowego wiec filmy / zdjecia / muza ktore na nim leza masz dostepne na kazdym tv w domu lapku pcie telefonie czy tablecie.

Ma dostep zew przez www wiec mozesz sie znim polaczyc z kazdego miejsca i pociagnac sobie pliki. Minusem sa tutaj nasze domowe super łącza deeselowe które uplodu maja tyle co nic i troche to trwa... w takim przypadku lepiej sprawdza sie chmura jakas no ale w ostateczności zawsz emasz dostep do plików ktore leza w domu.

Anonymous - Sob 28 Mar, 2015

hej hotheczowa mafio (jak was nazywa moja żona)-potrzebuje kupic na prezent małego lapka 10-12",budżet 1500-1600 pln.co warto brać?
Bonczek - Sob 28 Mar, 2015

Celowałbym w jakiegoś małego lapka, maks 12", tak do 1,5k.
Michał - Nie 29 Mar, 2015

:rotfl:
Anonymous - Nie 29 Mar, 2015

a chuj wam w dupe :rotfl:
Janusz - Nie 29 Mar, 2015

Rabi, dawaj namiar tej blondy z fotki, ma fajnego cyca :D
Anonymous - Nie 29 Mar, 2015

wpadnij do wrocka to ci ją przedstawie,a tak na marginesie to ta czarnula ma lepszego
Janusz - Nie 29 Mar, 2015

do Wrocka mi nie podrodze, może kiedyś :D chyba ze mi tam prezydent PiTt jakaś prace ogarnie :D
anjas - Nie 29 Mar, 2015

przepraszam ale zaintaresował mnie temat. O którym zdjęciu mowa?
Kamill - Nie 29 Mar, 2015

Trzeba bywać jak my z Januszem to byś wiedział ;)
Janusz - Nie 29 Mar, 2015

Kamill napisał/a:
Trzeba bywać jak my z Januszem to byś wiedział ;)


+1 :D





jeśli cyc bez stanika z wyciągniętymi rekami do góry tak wygląda, to musi być zdrowy :D

anjas - Pon 30 Mar, 2015

Obstawiam stanik sportowy. Ale zle nie jest, fakt.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group