To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Techniczne - Kierownica przy przyspieszaniu.

dzik - Śro 02 Sie, 2006
Temat postu: Kierownica przy przyspieszaniu.
Witam

Mam do was dziwne pytanie, czy musicie mocno trzymac kierownice przy przyspieszaniu na niskich biegach na prostej? Ostatnio przejechal sie moim samochodem koles i byl w szoku.
Ja moge jechac pelnym ogniem I-ke, zapiac II-ke itd nie trzymajac kierownicy.
Niby ma na to wplyw rozklad momentu na oski, ale jestem ciekaw jak w innych.
Ja nigdy na to nie zwracalem uwagi.

ps - Śro 02 Sie, 2006

U mnie nie jest to problemem, ale wiem, że np w Volvo bywa.
Miałem okazję sprawdzić to w S70 T5 (240KM) - trzeba było mocno trzymać kierownik przy ostrym ruszaniu. Ciekawe jak było w S80 T6 (276KM) - tutaj przód napęd był naprawdę nieporozumieniem!

saxorulez - Śro 02 Sie, 2006

ja jak puszcze kiere to samochód nie jeddzie dokładnie do przodu tylko zawsze lekko gościaga..

ale jak juz jade normalnie to wszytko jest ok..

nie muszę sie zapierać o kierę ale gdybym ją puscił zupełnie to nie jechał by prosto przy dawaniu w palnik

Loko - Śro 02 Sie, 2006

A ja zauważyłem , ze zaraz po tym jak zrobiłem prawko, to musiałem kiere trzymać dwiema rękami przy ostrym ruszaniu, odruchowo druga ręka szła mi na kiere, potem pojezdziłem troche i samo przeszło :)
A co do ruszania bez trzymania kiery, to kiedyś miałem małą niespodzianke, jak startowałem spod świateł, nie ostro, po prostu dynamicznie, i kiera w ekspresowym tempie skręciła w prawo :D , tak że zanim zdązyłem ruszyć byłem na pasie obok, na szczeście nie było tam zadnego auta.

strick - Śro 02 Sie, 2006

Ja jeździłem S80 T6 (272KM) i nie było problemu z kierownicą przy ostrym ruszeniu! Chyba zę nie zauważyłem tego! Będe musiał jeszcze raz się przejechać żeby sparwdzić!
Michał - Śro 02 Sie, 2006

ja jedziłem zondą i też mi nie wyrywało. W moim saxo wyrywa, zależne jest to od szerokośći gum . HaLLa !!
k-mart - Czw 03 Sie, 2006

droga musialaby byc idealnie rownie bym mogl puscic kiere w willim. kiera bardzo ostro reaguje na mocne przyspieszanie w willim. Obecnie na 17" sporo mniej, ale n.p. na serii 15" trzeba go pilnowac bo go wozi w ta strone gdzie znajduje sie jakas nierownosc.
dzik - Czw 03 Sie, 2006

Ja moge dodac gazu, puscic, dodac i dalej jedzie prosto. Czytam wlasnie co pisza o torque steering.
pcs - Czw 03 Sie, 2006

u mnie puscic to sie nie da ale zauwazylem kilka prawidlowosci:

- im gorsza nawierzchnia tym trzeba bardziej trzymac
- przy wytluczonych drazkach kierowniczych jest prawdziwa tragedia
- przy wytluczonych amorach przednich zdecydowanie gorzej

The Mc - Nie 06 Sie, 2006

Michał napisał/a:
ja jedziłem zondą i też mi nie wyrywało. W moim saxo wyrywa, zależne jest to od szerokośći gum . HaLLa !!

Oj niesceimniaj Michal.. to wcale niezalezy od szerokosci gumy :D

strick - Pon 07 Sie, 2006

Kolega własnie zakupił Clio Sport i też musi go nieźle trzymać przy przyspieszaniu!
Anonymous - Pon 07 Sie, 2006

u mnie zalezy od nawierzchni ale jak jest tylko minimalna koleina to trzeba bardzo mocno trzymac...
Vlodarsky - Wto 08 Sie, 2006

ja też nie musze trzymać... zawsze mi daje prosto... musicie marszczyć freda raz lewą ręką a raz prawą to sika wtedy prosto jak po nitce :) to taka moja rada...

a na poważnie to jak latałem starszego Mitsu 3000 GT to zawsze mi wyrywało i trzeba było mocno trzymać kiere... w Corvette jeszcze gorzej było :/



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group