To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Techniczne - Sruby oczkowe do pasow na gwint metryczny

Przem_106 - Nie 15 Kwi, 2012

Dlaczego tak pozno :wall: :wall: :wall:

W sumie to mam juz płytki w progach wspawane, ale nie wyszło to za dobrze i będzie poprawka. Chyba, ze uda mi się takie zdobyc, bo oryginalne otwory zostawiałem obok.
Kto w Polsce handluje SABELTEM?

Trzeba wywołac Micka do Tablicy.

Osobą ktora zasłuzyła na pomuka, to JACO :rotfl:

no name - Nie 15 Kwi, 2012

I ja za odświeżenie wątku ;D
Jaco - Wto 17 Kwi, 2012

Przem_106 napisał/a:

Kto w Polsce handluje SABELTEM?





http://www.sabelt.com.pl/...nikow--fia.html

Bonczek - Czw 07 Cze, 2012

Panowie jakie muszę kupić śruby żeby zamontować kubeł do bocznych mocowań? Wiem już, że 4, ale przydałoby mi się znać wymiary i jakieś inne przydatne info np rodzaj łba lub twardość ;)
wasq - Pią 08 Cze, 2012

twardosc nie mniej niz 8,8 a najlepiej 10,9
Bonczek - Pią 08 Cze, 2012

A reszta? :)
Jaco - Pią 08 Cze, 2012

Bonczek napisał/a:
Panowie jakie muszę kupić śruby żeby zamontować kubeł do bocznych mocowań? Wiem już, że 4, ale przydałoby mi się znać wymiary i jakieś inne przydatne info np rodzaj łba lub twardość ;)


Rodzaj łba nie ma znaczenia, może być na imbus, albo 6-cio Kątna... Co do rozmiaru to chyba śruby M8 są... i nie zapomnij o podkładkach.

No i jeśli posadzisz kubeł, tak, że mocowanie będzie na wysokości przelotki bocznej ( tzn. jeśli będzie ją zasłaniać) , to trzeba zrobić jakiś dystans ( między kubeł, a mocowanie) , żeby pas mógł sobie przechodzić między kubłem, a mocowaniem :)

karoluPL - Sob 09 Cze, 2012

do kubłów to kup sobie najlepiej pare śrubek nierdzewnych, m8 na imbusa 6tkę, takie jak zazwyczaj dodają do kubłów ( przynajmniej takie były w futurach i w któryś sparco widziałem)
a kupisz je chyba nawet w castoramie na wagę, czy w jakimś sklepie z art. metalowymi.

a co do mocowania ja bym sugerował jak gdzieś nachodzi w okolice przelotek albo jest za wysokie, przyciąć je do pożądanego kształtu i już problem z głowy + waga miejsza ;D

rasta - Sob 09 Cze, 2012

Bonczek, wal do Asmet'u tam kupisz te śrub za grosze. Jak piszą są to M8 najlepiej na imbusa, a twardość min. 10.9 ale nie zaszkodzi łyknąć 12.9. W AsMet i tak za siatkę takich zapłacisz kilka pln.
EmerytRs2 - Sob 09 Cze, 2012

Bonczek,
Fabory.. podaj wymiary i masz jutro od reki ;)
12.8 ?? ;) chyba Ci podejdzie?

Bonczek - Sob 09 Cze, 2012

Emerytek to podrzuc mi jutro :) )
rasta - Nie 10 Cze, 2012

EmerytRs2 napisał/a:
12.8 ??


12.9 nie mów, że nie znasz? :lol2:

http://www.asmet.com.pl/sruby_imbusowe.htm

EmerytRs2 - Pon 11 Cze, 2012

znam tylko 90-60-90 :]

może i jest 12.9 :)

rasta - Pon 11 Cze, 2012

:lol2: :lol2: :lol2:
Kenet - Pon 26 Lis, 2012

Mamy taki delikatny spór ze znajomym:

Czy takie mocowanie płytek po zewnętrznej stronie blachy podłogi, nakrętką w kierunku podłogi i obspawanie po całości jest zgodne z tym co mówi załącznik J:



a tak to kolega wykonał + obspawał całe płytki po obwodzie, a nie tylko te 4 smarki:

na tunelu


na progu



Moim zdaniem to jest niezgodne ze sztuką, bo płytki powinny być pod podłogą, a jedyny jego argumentem jest to, że nie wie jak to wpawać w zamknięty próg, więc i na tunelu zrobił po wierzchu żeby wygladało ok :wall:

Co na to eksperci?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group