To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Techniczne - Silnik Renault 3.0 V6 dci/ Opel 3.0 V6 cdti/ Saab 3.0 V6 tid

Mrozu - Śro 11 Sty, 2012
Temat postu: Silnik Renault 3.0 V6 dci/ Opel 3.0 V6 cdti/ Saab 3.0 V6 tid
Panowie może ktoś od nas pracuje w Renault/ Opel/ Saab lub ma jakąś serwisówkę do silnika 3.0 v6 DCI/ CDTI/ TID. Pilnie potrzebuje informacji jakim momentem skręcić korby i poobkręcać cały wał, bo tylko tego mi brakuje ;D
Barejka - Śro 11 Sty, 2012

na oko
Mrozu - Śro 11 Sty, 2012

Wolał bym mniej więcej jak fabryka, bo nie chce drugi raz go wyjmować z auta i naprawiać :rotfl:
Bart - Śro 11 Sty, 2012

ten 3.0v6 to bardzo udany silnik, trwałością nieco przewyższa 1.6 z poloneza :rotfl:
Mrozu - Śro 11 Sty, 2012

Najlepsze jest to, że pierwotnie siedział w Isuzu i był niezniszczalny a jak go zaadoptowali do osobówki to się zaczęły pewne historie ;D
wasq - Śro 11 Sty, 2012

Mrozu napisał/a:
Najlepsze jest to, że pierwotnie siedział w Isuzu i był niezniszczalny a jak go zaadoptowali do osobówki to się zaczęły pewne historie ;D


bo sie zaczal przegrzewac :) za mala rotacja powietrza itd....

Młody Papież - Czw 12 Sty, 2012

tej, nie pytaj na żadnych forach jak skłądać silnik! /zawsze milijon odp/
bez poważnych manuali nawet się nie czepiać!


Mrozu - Czw 12 Sty, 2012

Dlatego pytam się czy ktoś ma jakiś manual lub pracuje w serwisie.
M - Czw 12 Sty, 2012

To nie to forum
Musisz zapytać na 40konizlitra.pl

Franek - Czw 12 Sty, 2012

W tej merytorycznej dyskusji dodać mogę tylko, że miałem w posiadaniu 2,2 DTI opla w signumie i j.e.b.a.l sie bardziej niż rumunki na katowickiej.

Najgorszy samochód ever.
A podobno ten 2,2 to niezniszczalny w porównaniu z tym 3.0 :X

Mrozu - Czw 12 Sty, 2012

Cytat:
Cytat:
A podobno ten 2,2 to niezniszczalny w porównaniu z tym 3.0

Nie do końca. W 3.0 wiadomo co się może popsuć (zawsze psuje się w nim to samo) i jak naprawić silnik aby było ok, z resztą zanim się zepsuje to daje wcześniej oznaki początku usterki. W 2.2 obracają się panewki, wychodzą korby bokiem - nie ma wcześniej żadnego sygnału, że coś może nastąpić niedobrego.

Janusz - Czw 12 Sty, 2012

napisz dokładnie jaki to samochód z jakiego roku, z jakim oznaczeniem silnik i ci podam info z autodaty :)
kubas - Czw 12 Sty, 2012

Janusz napisał/a:
napisz dokładnie jaki to samochód z jakiego roku, z jakim oznaczeniem silnik i ci podam info z autodaty :)


Masz dostęp do autodaty ?

Ja bym potrzebował schematy wiązki silnikowej z 106 rallye i 205 xs silnikowa + Kabinowa ;D

Janusz - Czw 12 Sty, 2012

już się robi milordzie!
Bart - Czw 12 Sty, 2012

Kubas wygrał!!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group