To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

ICE - In Car Entertainment - Problem z laptopem

kosmita - Sob 14 Sty, 2012
Temat postu: Problem z laptopem
Od kilku dni mam problem z lapkiem:
Na baterii wszystko działa ok, ale gdy podłączę zasilacz po kilku minutach się zawiesza (przez moment działa program, który był akurat otwarty, można ruszać kursorem, ale poza tym zero reakcji).

Komputer ma już kilka lat, więc to chyba jakiś problem sprzętowy, ale teraz odpaliłem kompa w trybie awaryjnym i póki co śmiga i się nie zawiesza.

Może ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić ?

M - Nie 15 Sty, 2012

Tak na oko to Ci nie powiem, jak zwykle polecam odpalic ubuntu live z usb lub płytki (nie trzeba instalować tylko zabootować) i przeprowadzić tą samą procedurę z ładowaniem.
Może to być hardware ale równie dobrze w windowsie coś Ci się sknociło. Może się także przegrzewać podczas ładowania i stąd ta zwiecha - niewiadomo dlatego dobrze przetestować innym SO.

Kamill - Nie 15 Sty, 2012

Miałem podobny problem. Winę ponosił kabel "koniczynka" od gniazdka do zasilacza, przełożyłem z innego lapa i problem zniknął, natomiast ten sam kabel w innym laptopie nie powodował żadnych problemów.
M - Nie 15 Sty, 2012

Przyczyny są czasem bardzo dziwne.
rasta - Nie 15 Sty, 2012

Przyczyną może być zasilacz.
no name - Nie 15 Sty, 2012

Zasilacz może być przyczyną
kosmita - Pon 16 Sty, 2012

Dzięki, pomóki rozdane.

Na Ubuntu, wszystko było OK, podmienianie kabli/zasilaczy nie pomogło, wy.je.bałem Malwerebytes'a i póki co wszystko działa jak należy

PGmaster - Pon 16 Sty, 2012

To siem podepne. Jakis czas temu w lato komp mi sie wylaczal w ciagu kilkudziesieciu sek po wlaczeniu. Wymyslilem ze prawdopodobnie sie przegrzewal. Chlodzilem, kombinowalem wreszcie wyjalem bateria, odstawilem na kilka dni i komp zaczal dzialac... az do wczoraj kiedy to znowu zalozylem bateryje (kompletnie rozladowana). O co cho?
michool_vt - Pon 16 Sty, 2012

umarła, wymienić
PGmaster - Pon 16 Sty, 2012

Wiec czemu wylacza kompa skoro jest podpiety kablem?
106 - Pon 16 Sty, 2012

robi zwarcie :D
M - Pon 16 Sty, 2012

żeby Ci się np chałupa nie spaliła? :)
PGmaster - Pon 16 Sty, 2012

Nie no ja w bloku mieszkam...



:)

no name - Pon 16 Sty, 2012

To po to by sąsiedzi ocaleli ;D
NBL - Pon 16 Sty, 2012

PGmaster, sprawdz jak wygląda złącze od baterii i w lapku i na samym aku,
jeśli ok to możliwe że uszkodziła się bateria - spadł Ci może? słyszałem już o takim zdarzeniu.

Po wymianie baterii wróciło wszystko do normy prawdopodobnie po prostu bateria powodowała
małe spięcie.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group