To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Kulturka - [F] Róża

martin.h - Pią 03 Lut, 2012
Temat postu: [F] Róża


gatunek: Dramat
premiera: 3 lutego 2012
produkcja: Polska
reżyseria: Wojciech Smarzowski
scenariusz: Michał Szczerbic

Lato 1945 roku, tuż po zakończeniu drugiej wojny światowej. Tadeusz, polski żołnierz, któremu wojna zabrała wszystko i niczego nie oszczędziła, dociera na Mazury, na ziemie, które przed wojną należały do Niemiec, a po wojnie zostały przyznane Polsce. Odnajduje wdowę po niemieckim żołnierzu, którego śmierci był świadkiem. Mieszkająca sama w dużym gospodarstwie Róża przyjmuje Tadeusza chłodno, pozwala przenocować. Tadeusz odwdzięcza się za gościnę pomocą w obejściu. Róża, choć się do tego nie przyznaje, potrzebuje czegoś więcej - przede wszystkim ochrony przed szabrownikami, którzy nachodzą jej gospodarstwo. Stopniowo Tadeusz poznaje przyczyny jej samotności... Na tle krajobrazu wyniszczonego przez wojnę, gdzie nadzieja stała się narzędziem propagandy, między dwojgiem ludzi z odległych światów rodzi się miłość... niemożliwa?

Ten film jest przeokrutny, dosłownie i w przenośni. Tak brutalnego filmu Wojtek jeszcze nie miał. Nie trzyma w napięciu tak jak "Dom Zły", jest wątek miłosny, ale jak to w filmach Smarzowskiego nie jest kolorowo, to czarno-biała historia, o tym że w 1945 wojna się nie skończyła. Polecam obowiązkowo.


Bart - Pią 03 Lut, 2012

się wybieram
Anonymous - Pią 03 Lut, 2012

jo tyż,za 2 tyg
Bart - Pią 03 Lut, 2012

w sensie - chcesz się umówić? ;D
kamil - Sob 04 Lut, 2012

konieczna pozycja. Znajomi, co już byli na filmie, jednogłośnie stwierdzili, że to masakrator.
Anonymous - Sob 04 Lut, 2012

Bart napisał/a:
w sensie - chcesz się umówić? ;D


Cos tak jakby ;D tylko wstydziłem sie zaproponować

nox - Sob 04 Lut, 2012

zabierzecie mnie ??
Bart - Sob 04 Lut, 2012

ale obaj zabieramy rodzeństwo :jupi:
Młody Papież - Sob 04 Lut, 2012

to ja tez ide
nox - Sob 04 Lut, 2012

to deal :D
Jacek - Sob 04 Lut, 2012

kreator drescodu już siedzi w cinemalivecitysilesia i obiera właściwy punkt widzenia. czekam na opinie inaczej nie idę...kórwa jego dywanowa mać!!
was79 - Sob 04 Lut, 2012

Ja byłem z młodą w rura-parku, a magda w kinie.
Później pojeździłem jarosławem, a mała Z. krzyczała: sibciej, tata sibciej.
polecam :lol2:

Bart - Sob 04 Lut, 2012

jak się jeździ 30km/h to nie dziwota, że się dziecko denerwuje ;D
anjas - Sob 04 Lut, 2012

Cytat:
jak się jeździ 30km/h to nie dziwota, że się dziecko denerwuje
_________________


:D ;D

siema - Sob 04 Lut, 2012

Obejrzałem. Bardzo dobre, polskie kino. Film mocny, dobrze zagrany, skupiający uwagę widza przez całe 1,5h. Z pewnością warto zobaczyć.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group