To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

MotorSport - kasa od sponsora

kaziu1985pn - Czw 05 Kwi, 2012

a czy nie można np zagadać z jakimś kumplem który ma dzialalność na kartę wystawia rachunek sponsorowi a kasa trafia do zainteresowanego :)
CHRZANEK - Czw 05 Kwi, 2012

kubek13 napisał/a:
No dobrze, ale AK będzie musiał chyba odprowadzić 23% Vat-u, zatem o tyle co najmniej potrąca. Czy się mylę ?


O ile wiem w biznesie operuje się kwotami netto.

no name - Czw 05 Kwi, 2012

ale podatek trzeba tak czy inaczej płacić :>
kaziu1985pn - Czw 05 Kwi, 2012

no name, jak ma się działalność na kartę to płaci się stałą wartość czy masz 2tyś czy 20tyś miesięcznie :)
GeKo - Czw 05 Kwi, 2012

na karcie jest 8% czy coś poknociłem?
Zefir do tablicy.

EmerytRs2 - Czw 05 Kwi, 2012

u mnie jest zawsze -8% :]
zefir - Czw 05 Kwi, 2012

no dobra
ale karta podatkowa czy ryczałt, bo roznie sie rozliczaja AK? ryczałt moze byc z vatem.

karta podatkowa ;)

http://www.pit.pl/att//pr...datkowa2012.pdf

nie chce mi sie wiecej dzis pisac, jest po 13h dniu pracy :)
jutro cos madrego moge napisac ;)

anjas - Pią 06 Kwi, 2012

koleżanka mi mówiła, że kasę od sponsorów przyjmuje bezpośrednio, bez żadnych faktur i kwitów.
Podobno sponsorom też na tym zależy, żeby wszystko odbywało się poza oficjalnym obiegiem.

M - Pią 06 Kwi, 2012

Ot zwyczajna szara strefa :)
Qukie - Pią 06 Kwi, 2012

słyszałem, że w tym przypadku strefa jest różowa ;)





ewentualnie brązowa w zależności od upodobań sponsora ;D

Marek23 - Sob 12 Maj, 2012

Panowie, a możcie zrobić małą burzę mózgów do jakich firm uderzać o jakikolwiek sponsoring rajdowy. Na przykład zastanawiam się nad ASO Renault w Rybniku i wogole mam rozkminkę. Bo tak patrzę wokół, to każdy ma jakiegoś sponsora, tylko ja w sumie nawet wpisowe ze swojej kieszenie oplacam. A jednak wstydu z jazdy nie ma, no a jak wjedzie szpera i krotkie, to moze nawet bedzie szansa na jakis logiczny wynik.
Bad-i - Sob 12 Maj, 2012

Marek, moim zdaniem przede wszystkim małe lokalne firmy
Marek23 - Sob 12 Maj, 2012

Coś spróbuje,ale jakoś marnie to widzę. W sumie to takie sprawy raczej wychodza po znajomosci...
GeKo - Pon 14 Maj, 2012

Trzeba mieć mega fuksa żeby nie jeździć za pieniądze znajomych, lub spędzać całe dnie pukając od drzwi do drzwi. Najlepiej jednak zaczynać od firm z którymi współpracujemy lub właśnie okolicznych.
Yarko - Pon 14 Maj, 2012

Marek23, a Mervin ?

myślę, że warto już teraz zastanowić się nad profesjonalnym profilem społecznościowym na FB z bieżącymi aktualizacjami, który na początku wsparliby znajomi, dogadać się z dobrym, młodym fotografem ( czyt. dobrym i tanim :rotfl: ) na jakieś cykliczne sesje fury w akcji, oczywiście przydałaby się też stronka/portfolio



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group