To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Kulturka - [F] On The Road

martin.h - Nie 18 Mar, 2012
Temat postu: [F] On The Road


gatunek: Dramat, Przygodowy
produkcja: Francja, USA, Wielka Brytania
reżyseria: Walter Salles
scenariusz: Jose Rivera

Maciek jara się Prometeuszem, a ja filmem który powinien powstać już dawno temu. Póki co mamy plakat i zwiastun, w kinach w USA ma być niebawem, u nas na razie nie wiadomo. Film bazuje na najlepszej książce pokolenia beat generation - hipsterów lat 50-tych - mianowicie W drodze Jacka Kerouac.
Film drogi, świetna muzyka i dobrzy aktorzy młodego pokolenia z Samem Riley i Kristen Stewart na czele :love:

Ja już nie mogę się doczekać :)


Maciusiowy - Nie 18 Mar, 2012

widzę, że wszyscy się jarają ;D
podobno już kręcą dwójkę - in traffic jam - 1h40min o staniu w korku

Anonymous - Nie 18 Mar, 2012

"hipsterów lat 50-tych"....qurwa Martin wyhamuj,bo za daleko zajechałeś
martin.h - Nie 18 Mar, 2012

rabarbar napisał/a:
"hipsterów lat 50-tych"....qurwa Martin wyhamuj,bo za daleko zajechałeś

Hahaha, czytałeś Kerouaca? On sam tak określa to pokolenie w "Podziemnych". "W drodze" sformułowanie to zostało błędnie przetłumaczone na hipisów. Tak, tak, rabarbarku, beat generation to byli hipsterzy ;)

Anonymous - Nie 18 Mar, 2012

Tak czytałem Kerouaca,Burroughsa,Ginsberga (i dziesiatki innych pisarzy amerykanskich,o mojej fascynacji literaturą amerykanska kiedys Ci chyba pisałem).
Chcesz mi powiedziec ze banda wystylizowanych snobów zwana hipsterami ma cos wspólnego z autentycznym buntem bitników ??

martin.h - Nie 18 Mar, 2012

rabarbar napisał/a:
Chcesz mi powiedziec ze banda wystylizowanych snobów zwana hipsterami ma cos wspólnego z autentycznym buntem bitników ??

Każde pokolenie ma swoich hipsterów ;)

Choć pojęcia względnie te same to filozofia zupełnie inna :)

rabarbar napisał/a:
Tak czytałem Kerouaca,Burroughsa,Ginsberga (i dziesiatki innych pisarzy amerykanskich,o mojej fascynacji literaturą amerykanska kiedys Ci chyba pisałem).


Si :) Widziałeś film "Skowyt"? W Polskich kinach ma być w kwietniu, polecam obejrzeć :)

Anonymous - Nie 18 Mar, 2012

martin.h napisał/a:
rabarbar napisał/a:
Chcesz mi powiedziec ze banda wystylizowanych snobów zwana hipsterami ma cos wspólnego z autentycznym buntem bitników ??

Każde pokolenie ma swoich hipsterów ;)


Więc dzisiejsze pokolenie wyjątkowo huyowo trafiło

martin.h - Śro 27 Cze, 2012

Na 14 września zaplanowano polską premierę :)
M - Śro 27 Cze, 2012

martin.h napisał/a:
Na 14 września zaplanowano polską premierę :)

Oglądasz w kinie analogowym w mono? ;D

martin.h - Sob 30 Cze, 2012

M napisał/a:
martin.h napisał/a:
Na 14 września zaplanowano polską premierę :)

Oglądasz w kinie analogowym w mono? ;D


Obowiązkowo w kinie :) Książka to klasyka, a wg. Francuzów film całkiem spoko :)

martin.h - Pią 07 Wrz, 2012

Za tydzień do kin marsz :)


martin.h - Pią 14 Wrz, 2012

"On the Road" - piękne obrazki do genialnej książki.

Nigdy film nie będzie lepszy od książki, i tutaj się to potwierdza. Ktoś kto czytał książkę zaskoczony nie będzie, Kerouac wszystko pięknie opisał, a ten film myślę że dobrze odwzorowywuje tą cząstkę książki.
A więc po co są robione takie filmy? A po to aby zobaczyć wspaniałe krajobrazy i posłuchać świetnej muzyki, czegoś czego książka nam nie przekaże, owszem jest wyobraźnia, ale to nie to samo, oczy też muszą się nacieszyć.

Warto się wybrać aby zobaczyć to czego nie ma w ksiażce czyli dla pięknych zdjęć, muzyki czy Kirsten Stewart :)


WuRC - Śro 26 Wrz, 2012

Zdjęcia i muzyka super. Ale tak całościowo to jestem trochę rozczarowany, brakowało mi wciągającego głębokiego klimatu. Gdyby ten film był cały taki jak od momentu epizodu w Meksyku do zakończenia, to byłoby ekstra.

Gdybym nie znał wcześniej książki, to ten film na pewno nie zachęciłby mnie do przeczytania jej.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group