To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Techniczne - Wiek markowych slickow

Przem_106 - Sob 15 Wrz, 2012
Temat postu: Wiek markowych slickow
Pany szybkie pytanie. Czy warto kupic nieuzywane 10-cio letnie slicki Michelin N20 i Pirelli Rs5. A więc srednie i twarde.
Poza wiekiem nie mają zadnych wad. Wyglądają i są jak nowe. Zadnych spękan itp. Kwestia jakie własciwosci posiada guma.

106 - Sob 15 Wrz, 2012

duzo zalezy od tego gdzie i jak byly przechowywane.

ciut stare... 2002 :/ jak cena mega okazyjna to mozna zaryzykowac... w najgorszym
wypadku skonczysz je na treningach

krzysiek_ - Sob 15 Wrz, 2012

Miałem kiedyś takie michelinki i dość długo się sprzedawały, wkońcu gość kupił na treningi bo jednak na zawody lepiej żeby guma była w miarę nowa. Mi tam nie zależało na tym jak je kupowałem ale odsprzedać to już był kłopot.
Przem_106 - Sob 15 Wrz, 2012

krzysiek_ napisał/a:
Miałem kiedyś takie michelinki i dość długo się sprzedawały, wkońcu gość kupił na treningi bo jednak na zawody lepiej żeby guma była w miarę nowa. Mi tam nie zależało na tym jak je kupowałem ale odsprzedać to już był kłopot.

?| ?|

karoluPL - Nie 16 Wrz, 2012

ja miałem 6 letnie avony.
były jeszcze twardsze niż powinny być według indeksu i po jakimś czasie guma odpadała kawałkami do drutu, ale ogólnie po rozgrzaniu i tak kleiły jak trzeba :]

krzysiek_ - Nie 16 Wrz, 2012

Przem_106, W skrócie, rynek twierdzi, że niewarto bo nikt nie chciał kupić takich wiekowych opon mimo że nie były używane. :ble:
M - Nie 16 Wrz, 2012

Jak opony przechowywać bez dostępu powietrza i światła to się nie zestarzeją :)
Przem_106 - Nie 16 Wrz, 2012

Czyli wniosek taki, ze to spora loteria. Mozna trafic dobrze przechowywane i zle przechowywane.
Zakładając ze są dobrze przechowywane, to jakie pieniądze mozna zaproponowac? Zakładając cenę swiezej nowej 1tys. zł

no name - Nie 16 Wrz, 2012

Przem_106, kupiłbyś 10 letnią oponę do normalnej jazdy po mieście ?
M - Nie 16 Wrz, 2012

Przem_106 napisał/a:
Czyli wniosek taki, ze to spora loteria. Mozna trafic dobrze przechowywane i zle przechowywane.
Zakładając ze są dobrze przechowywane, to jakie pieniądze mozna zaproponowac? Zakładając cenę swiezej nowej 1tys. zł

ja to bym obadał w jakim stanie jest guma, ponaginał, pomacał , powbijał paluchy - przecież musi być różnica pomiędzy oponą która 10 lat leżała na trawie pod rynną a taką przechowywaną w suchym miejscu w cieple.
Jak przechowuję slicki w zimę w piwnicy to każdy wsadzam w wór na śmieci i szczelnie zamykam - po co mają na darmo się utleniać :D

Przem_106 - Nie 16 Wrz, 2012

no name napisał/a:
Przem_106, kupiłbyś 10 letnią oponę do normalnej jazdy po mieście ?


Tak kupiłbym taką oponę do jazdy po miescie.
Obecnie jezdzę na 10-cio letnich oponach, a w 2010 minimalnie przegrałem Rzeszowski i Dolnosląski jadąc tez na 10-cio letnich Pirelkach i Michelinach. Ale widziałem i czułem te opony. Jak dla mnie działały wysmienicie.
Kwestia jest taka, jak to widzi producent opon wyczynowych. Na ile lat guma zachowuje swoje własciwosci przy prawidłowym przechowywaniu.

no name - Nie 16 Wrz, 2012

Tylko że z tym przechowywaniem to różnie niestety jest :/
MMaxiA7 - Nie 16 Wrz, 2012

no name napisał/a:
Przem_106, kupiłbyś 10 letnią oponę do normalnej jazdy po mieście ?

nieporównuj seryjnych opon ze sztucznego kauczuku do sportowych z naturalnego,to inny świat :lol2:

Przem_106 - Nie 16 Wrz, 2012

MMaxiA7 napisał/a:
no name napisał/a:
Przem_106, kupiłbyś 10 letnią oponę do normalnej jazdy po mieście ?

nieporównuj seryjnych opon ze sztucznego kauczuku do sportowych z naturalnego,to inny świat :lol2:


Dokładnie. Podobnie jest tez ze sposobem jezdzenia. W 50-cio konnym dieslu do jazdy po miescie 10-cio letnie opony mi w niczym nie przeszkadzają. Wiem w jakim są stanie i jak działają.

Temat myslę, ze wyczerpany, bo nikt raczej gwarancji nie da. A Przez 10 lat jak No Name zaznaczył z przechowywaniem bywa roznie. Więc decyzja nalezy do odwaznych ;D

Janusz - Wto 18 Wrz, 2012

pfiii ja mam 26 letnie kolce na zime ;D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group