Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Moto nowości, plotki, ploteczki
Autor Wiadomość

siema 
dziękuje i pozdrawiam


auto: Clio II ph3
silnik:: F4R
moc: 0_km
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 09 Maj 2009
Skąd: PWZ

Wysłany: Śro 20 Lut, 2019   

Bonczek napisał/a:
siema napisał/a:
Bonczek napisał/a:
siema napisał/a:
Sam ślad GPS nie będzie mógł nigdy być użyty jako dowód w sprawie o przekroczenie prędkości, gdyż protokół pozbawiony jest jakichkolwiek zabezpieczeń przed zakłócaniem.


Czyli w przypadku głośnego wypadku na Słowacji mówienie ze dane z GPS będą dowodem to pobożne życzenia?

Jaki to ma związek z moją wypowiedzią? Rozmowa była o wykroczeniach dotyczących przekraczania ograniczeń prędkości, nie wypadków- czujesz różnicę? ;)


Czuję różnicę, ale jeżeli w tak "zwykłej" sprawie nie można użyć go jako dowód, to tym bardziej w tak "poważnej" o której wspomniałem, czy coś pokręciłem? :)

Widzę, że masz gorszy dzień...
Wydaje mi się, że różnie rozumiemy pojęcie 'dowód'. Nie jestem prawnikiem ale przez dowód w sprawie rozumiem coś co sąd będzie brał pod uwagę podczas rozpatrywania danej sprawy. Gdyby oskarżenie wniosło o uznanie za dowód w sprawie zapis śladu GPS wnioskowałbym o powołanie biegłego, który miałby ocenić czy ów dowód nie został być może zmodyfikowany. W mojej ocenie takiej gwarancji biegły nie mógłby dać, a co za tym idzie sąd powinien odrzucić wniosek o dołączenie takiego dowodu.

Rozmawiamy o obowiązkowych ogranicznikach działających na bazie GPS i ewentualnych mandatach- które jak się nam wydaje- mogłyby być wystawiane na ich podstawie. Nie mówimy o żadnych innych dowodach, tylko o danych z GPS. W mojej ocenie wygrałbyś bez problemu taką sprawę.

Kończę temat bez względu co napiszesz. Pozdrawiam.
 
 

rabarbar 
śmierdzi frytkami u mnie w pokoju

auto: Srebrne
silnik:: Mały
moc: 4km
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sty 2017
Skąd: Wro

Wysłany: Czw 21 Lut, 2019   

http://www.brd24.pl/techn...d_nwnSZT12VGxBQ

Miniac, powiadasz ze da się to ominąć ?
 
 

Bonczek 
There you go...
Petrolhead


auto: Różne
silnik:: Różne
moc: Różnakm
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 25 Sty 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Nie 24 Lut, 2019   

siema napisał/a:
Bonczek napisał/a:
siema napisał/a:
Bonczek napisał/a:
siema napisał/a:
Sam ślad GPS nie będzie mógł nigdy być użyty jako dowód w sprawie o przekroczenie prędkości, gdyż protokół pozbawiony jest jakichkolwiek zabezpieczeń przed zakłócaniem.


Czyli w przypadku głośnego wypadku na Słowacji mówienie ze dane z GPS będą dowodem to pobożne życzenia?

Jaki to ma związek z moją wypowiedzią? Rozmowa była o wykroczeniach dotyczących przekraczania ograniczeń prędkości, nie wypadków- czujesz różnicę? ;)


Czuję różnicę, ale jeżeli w tak "zwykłej" sprawie nie można użyć go jako dowód, to tym bardziej w tak "poważnej" o której wspomniałem, czy coś pokręciłem? :)

Widzę, że masz gorszy dzień...
Wydaje mi się, że różnie rozumiemy pojęcie 'dowód'. Nie jestem prawnikiem ale przez dowód w sprawie rozumiem coś co sąd będzie brał pod uwagę podczas rozpatrywania danej sprawy. Gdyby oskarżenie wniosło o uznanie za dowód w sprawie zapis śladu GPS wnioskowałbym o powołanie biegłego, który miałby ocenić czy ów dowód nie został być może zmodyfikowany. W mojej ocenie takiej gwarancji biegły nie mógłby dać, a co za tym idzie sąd powinien odrzucić wniosek o dołączenie takiego dowodu.

Rozmawiamy o obowiązkowych ogranicznikach działających na bazie GPS i ewentualnych mandatach- które jak się nam wydaje- mogłyby być wystawiane na ich podstawie. Nie mówimy o żadnych innych dowodach, tylko o danych z GPS. W mojej ocenie wygrałbyś bez problemu taką sprawę.

Kończę temat bez względu co napiszesz. Pozdrawiam.


Pytałem serio, bez czepialstwa. Po prostu nie raz słyszałem/czytałem, że ślady z GPS zostaną użyte jako dowód w sprawie x i się zastanawiałem jak się to ma do tego o czym napisałeś :)
_________________
Racing: CR-X / S1000R
Cruising: W126 / C126 / R129 / 996.2 / C63

http://www.facebook.com/p...208482285855703 :)

 
 
 

Kamill 
japa trolu!


auto: Ducato
silnik:: 2.3
moc: 110km
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 27 Mar 2011
Skąd: Wilanów 90210

Wysłany: Śro 05 Cze, 2019   

VelosterN
 
 
 

Kenet 
Mam grzybicę stóp


auto: Skoda 105L
silnik:: 1049 cm3
moc: 43km
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pią 07 Cze, 2019   

#hyundaichuj
_________________
Cytat:
przyczyna dzwona taka sama jak ostatniego dacha... czyli bomba na pałę po drodze której nie znam bez opisu...
 
 

Kamill 
japa trolu!


auto: Ducato
silnik:: 2.3
moc: 110km
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 27 Mar 2011
Skąd: Wilanów 90210

Wysłany: Pon 01 Lip, 2019   

 
 
 

PiTT 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: .
silnik:: .
moc: .km
Pomógł: 60 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: .........

Wysłany: Nie 18 Sie, 2019   

no dobra fachowcy...
jaka fura wg Was robi największą robotę w chwili obecnej?
w zasadzie na etapie selekcji pozostał Civic Type R, Megane RS Trophy... na koncu I30n z uwagi na to że nim nie jeździłem a dorwanie testówki jest chyba cięższe niż wyrwanie Astona na weekend :/
kolejny raz udało mi się pośmigać megane rs, tym razem trophy z edc i z szybkich wrażen to fura jest jeszcze głośniejsza, jeszcze bardziej strzela z wydechu i jest jeszcze twardsza...
za to jazda civiciem type r zrobila na mnie mega pozytywne wrażenie, nie jest to ultra hardcorowiec, którym nie da sie pojeździć na codzień.
Bardzo mocno skupiałem się ostatnio na megane rs, ale po jezdzie civiciem uwazam ze jest szybszy i sprawia wrazenie solidniejszego, no tyle tylko że z wydechu raczej nie usłyszymy strzału :D
oczywiscie od razu po premierze clubmana worksa 306KM 4x4 także zacząłem szukać w cennikach, ale kwota na poziomie 220k trochę mnie ostudziła
 
 
 

Kamill 
japa trolu!


auto: Ducato
silnik:: 2.3
moc: 110km
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 27 Mar 2011
Skąd: Wilanów 90210

Wysłany: Nie 18 Sie, 2019   

A do czego Ci to auto potrzebne.
 
 
 

kosmita 
spieprzaj dziadu


auto: Reno Sport
silnik:: 1.6
moc: 133km
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Cze 2009
Skąd: przyjezdny

Wysłany: Nie 18 Sie, 2019   

Z tych 3 to wg mnie civic, jeśli nie przeszkadza Ci wygląd. Jak chcesz strzały to zrób program i wydech, to pewnie coś tam bedzie strzelał. Fabryczne strzały są strasznie wkurzające.

I30n jest demo w Płocku jakbyś chciał.

A poza konkursem to zerknij merca c43amg
_________________
www.sieplywa.pl
 
 

Chloru 
bizon
...

auto: Xsara VTS
silnik:: XU10J4RS
moc: 167km
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Maj 2012
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pon 19 Sie, 2019   

PiTT, ja jeździłem i30n w Warszawie (Łopuszańska). Kolega z Gliwic gdzieś na Śląsku też testował więc dramatu nie ma.
_________________
Understeer is a crime (C) Colin McRae
 
 

Franek 
słucham..?


auto: MCS
silnik:: 2.0
moc: 192km
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 14 Lip 2009
Skąd: WWL

Wysłany: Pon 19 Sie, 2019   

PiTT napisał/a:
Civic Type R,

Ja slyszalem ze jest jakis problem z siedzibą hondy w PL i nie ma komu rozpatrywać reklamacji.
Kupisz i bedziesz miał powtórkę z Lexa. Ze puka coś, że nie tak.

Clubmann na handel?
Tam możliwa cesja leasingu?
 
 

Bonczek 
There you go...
Petrolhead


auto: Różne
silnik:: Różne
moc: Różnakm
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 25 Sty 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pon 19 Sie, 2019   

A z czym jest problem? Legenda o skrzyni biegów? :rotfl:
_________________
Racing: CR-X / S1000R
Cruising: W126 / C126 / R129 / 996.2 / C63

http://www.facebook.com/p...208482285855703 :)

 
 
 

Cartoon 
gryżli


auto: Cupra
silnik:: 2.0t
moc: 300km
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Maj 2009
Skąd: WZ

Wysłany: Pon 19 Sie, 2019   

Dopiero co jarałeś się miniakiem :rotfl: :rotfl: a RSa odradzałeś ze względu na grzejący się bagażnik :rotfl: :rotfl:
 
 
 

Rasputin 
sushi nori


auto: RS
silnik:: 2.0
moc: 172km
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Sie 2010
Skąd: z kątowni

Wysłany: Pon 19 Sie, 2019   

Zagadaj do Michał miał ten sam dylemat niedawno i te same auta rozważał.
 
 

Franek 
słucham..?


auto: MCS
silnik:: 2.0
moc: 192km
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 14 Lip 2009
Skąd: WWL

Wysłany: Pon 19 Sie, 2019   

Bonczek napisał/a:
A z czym jest problem? Legenda o skrzyni biegów?

Jak dla mnie z samym autem. Bez obrazy ale idalny dla pryszczatego ziomka z gimbazy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.26 sekundy. Zapytań do SQL: 12