Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
[RPP prośba] rozpiska kosztów
Autor Wiadomość

cebeer
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Lis, 2010   

- Serwis podczas rajdu 1200-1500zł/ rajd


Serwis musi dojechać na rajd, musi się gdzieś przespać, i musi coś zarobić, przynajmniej za 2 dni, przynajmniej 2 mechaników, no i jeszcze muszą coś zjeść jak nie robią tego z zamiłowania do rajdów, lub z zamiłowania do kierowcy :) to masz taką kwotę ....
 
 

matt 
szukam kogoś kto mnie upokorzy
mattgroup.pl


auto: 106 GTi/Espace
silnik:: 1.6/2.0
moc: 130/140km
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Skąd: Krk

Wysłany: Śro 24 Lis, 2010   

cebeer, dzięki, podsumowałem te Twoje wyliczenia i jak nic 6 koła na rajd (zakładając dolne granice) :]

qbus napisał/a:
Cytat:
co do kosztów pilota, to co niestety jest dla mnie niezrozumiałe,przyjęło się, że kierowca płaci również za niego jak by to nie było jego hobby tylko jego praca

Tak samo można powiedzieć o mechanikach... są tacy co robią to z zamiłowania bo lubią i taką mają pasję, inni traktują rajdy zarobkowo.


ale, że mechanikowi trzeba zapłacić to bardziej rozumiem, jest to jego praca obojętnie czy robi u siebie w warsztacie czy na wyjeździe, jeszcze jak go rajdy nie kręcą to tym bardziej ale z pilotem to się zgadzam z cebeerem, pomijając aspekt finansowy to wg mnie gość, który bierze kase za pilotaż nigdy nie będzie tak zaangażowany jak kumpel taki sam pasjonat jak Ty, trase przedyktuje, formalności załatwi może i tak samo jak kumpel ale po rajdzie zamknie drzwi i nara, jak coś tel mój znasz ... nie ma mowy o budowaniu zgranego teamu, który ogarnia wszystko razem :]
_________________

mattgroup rally team on YouTube
 
 

GeKo 
Gonna giv'm a cziken?
Press on regardless


auto: Renault Clio
silnik:: F4R 738
moc: 188km
Pomógł: 132 razy
Dołączył: 13 Mar 2008
Skąd: Będzin

Wysłany: Śro 24 Lis, 2010   

matt, Nie masz racji. Owszem sprinty, 3 liga to zabawa. Fajnie się jeździ z kumplami lub przyjaciółmi, ale nie raz widziałem jak takie znajomości się sypały.
To że ktoś bierze kasę nie znaczy ze będzie miał mniej zaangażowania. Powiedz braciom Baranom czy Wiślakowi że nie mają zaangażowania, a żaden z nich nie jeździ za darmo. Prawda jest taka że w większości przypadków, kierowcy to goście z kasą (najczęściej prowazdący własną działalność) czyli mogą dysponować swoim czasem a piloci nie. to Pilot musi wziąć wolne w pracy, wiec albo traci urlop albo bierze bezpłatny.
W większości przypadków, piloci po prostu nie chcą dokładać do tego interesu, co chyba nie jest dziwne.
_________________
 
 
 

Wrobel 
Ile masz lat?


auto: 106
silnik:: 1,6 16v
moc: ?km
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lis 2010
Skąd: Myslenice

Wysłany: Śro 24 Lis, 2010   

cebeer, spoko wczesniej podales koszty paliwa i ze bus swoj wiec od razu zalozylem ze mechanicy nim jada wiec dlatego mnie to zastanowilo...ale fakt jesc trzeba :] ... no i kurcze faktycznie w twoich obliczeniach wychodzi 6tys a mysle ze mozna taniej runde obskoczyc


GeKo napisał/a:

W większości przypadków, piloci po prostu nie chcą dokładać do tego interesu, co chyba nie jest dziwne.


po mojemu tak to powinno wygladac... jak cie nie ma ktosy weekend z rzedu w domu to trudno zebys wydawal znowu pare stowek na nocleg, zarcie itd po to zeby sie z kims przejechac, szkoda tylko ze jest duzo gosci ktorzy na niskim poziomie probuja na tym zarabiac :/ ... zycie jest okrutne :] pozdro
_________________
Młody
"Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu. "
 
 
 

qbus 
Witamina A..


auto: Civic FN2
silnik:: K20Z4
moc: 201km
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Gru 2006
Skąd: Myslenice

Wysłany: Śro 24 Lis, 2010   

GeKo napisał/a:
matt, Nie masz racji. Owszem sprinty, 3 liga to zabawa. Fajnie się jeździ z kumplami lub przyjaciółmi, ale nie raz widziałem jak takie znajomości się sypały.
To że ktoś bierze kasę nie znaczy ze będzie miał mniej zaangażowania. Powiedz braciom Baranom czy Wiślakowi że nie mają zaangażowania, a żaden z nich nie jeździ za darmo. Prawda jest taka że w większości przypadków, kierowcy to goście z kasą (najczęściej prowazdący własną działalność) czyli mogą dysponować swoim czasem a piloci nie. to Pilot musi wziąć wolne w pracy, wiec albo traci urlop albo bierze bezpłatny.
W większości przypadków, piloci po prostu nie chcą dokładać do tego interesu, co chyba nie jest dziwne.


+1

I dochodzi do tego jeszcze jeden aspekt, chcesz korzystac z doswiadczenia kogos innego i dzieki temu sie rozwijac czegos sie dowiedziec to niestety ale Know How kosztuje.

p.s. zeby nie bylo niedomowien ja jezdze z zamilowania i pasji... ale wlasnie ze znajomymi.
 
 
 

matt 
szukam kogoś kto mnie upokorzy
mattgroup.pl


auto: 106 GTi/Espace
silnik:: 1.6/2.0
moc: 130/140km
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Skąd: Krk

Wysłany: Śro 24 Lis, 2010   

GeKo, to nie chodzi o to kto ma racje, ja poprostu tak uważam i taki mam stosunek do tego a oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że patrzę z punktu widzenia kjs-owca/ 3 ligowca. Być może w RSMP inaczej się to sprawdza jak wchodzi konkretna kasa. Trochę też mam wrażenie wrzucacie wszystko do jednego worka ... co innego gdy ja leszczu chciałbym pojechać z wisławskim a co innego gdyby mój pilot wyskoczył mi na 3lidze, że chce 1000 zł czy ileś tam za start ... no to sorry ale nie chce z kimś takim jeździć bo jak napisałem wcześniej nie ma opcji na stworzenie partnerskiego teamu przy takim układzie, jak jest wypłata to jest z automatu relacja klient-usługodawca. Piszecie też o dokładaniu przez pilota, nie mówie,zeby sam sobie płacił za nocleg, jedzenie itd. - oczywiście, że nie! to płaci/ kierowca/ sponsor. Mój pilot np. (muszę go tu pochwalić ;D ) mega się angażuje w całość przedsiewzięcia i mega mi pomaga nie tylko na rajdzie ale i między startami, jak trzeba to załatwić tamto, srpawdzić, dokupić, wymienić itd itp. .... bracia Baran jeździli by pod kraków po zwrotnice na szrot?, no nie bardzo bo są w innej lidze, i tam są od tego ludzie a jak "cały" team stanowi kierowca i pilot (z pasji) to sami to ogarniają bo chcą jeździć za wszelką cenę i muszą w to włożyć sporo wysiłku i starań. Kończąc, chciałbym i zyczę wszystkim, żeby każdy wsiadał do "gotowej" rajdówki i jeszcze zarabiał na tym, że startuje, i kierowca i pilot :)
_________________

mattgroup rally team on YouTube
 
 

GeKo 
Gonna giv'm a cziken?
Press on regardless


auto: Renault Clio
silnik:: F4R 738
moc: 188km
Pomógł: 132 razy
Dołączył: 13 Mar 2008
Skąd: Będzin

Wysłany: Śro 24 Lis, 2010   

matt, No proste że nie można wrzucać wszystkiego do jednego wora. I jak ktoś taki jak ty jest na początku zabawy z rajdami i bierze pilota z ulicy czy szkolnej ławy, co doświadczenia ma na podobnym poziomie, to wyskok z pensją to jakieś nieporozumienie. Wyobraź sobie jednak ze dzwonisz do takiego Gerbera, Hundli czy Maćka Wilka, sądzisz że ktoś taki wsiądze z żółtodziobem za free? Zapomnij, jak qbus napisał Know-how kosztuje.
matt napisał/a:
jak "cały" team stanowi kierowca i pilot (z pasji) to sami to ogarniają bo chcą jeździć za wszelką cenę i muszą w to włożyć sporo wysiłku i starań.


Dokładnie tak jest.

U nas wygląda to tak że Piotrek ogarnia auto, a ja papierki od A do Z, kamerę często jakieś części, nalepki itp. Tak czy siak dokładam dokładam do tego interesu za każdym razem kilka stówek. Gdy zdarzało mi się startować z innymi kierowcami oczekiwalem tylko tzw. "wiktu i opierunku" Myślę że większość pilotów się ze mną zgodzi.
_________________
 
 
 

106 
You, you, you...
SIŁŁŁŁŁAAA :]


auto: 106 ITB, ///M3
silnik:: 1.6 8V
moc: 146++, 343km
Pomógł: 80 razy
Dołączył: 09 Kwi 2006
Skąd: ze wsi

Wysłany: Śro 24 Lis, 2010   

+1
_________________
Dudziak / Rozkrut http://www.youtube.com/wa...feature=related
 
 

Mick 
Samochody, kina, kupa, cebula...


auto: Fiesta R2
silnik:: 1.6 16v
moc: 170km
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 10 Lip 2007
Skąd: Warszawa

Wysłany: Śro 24 Lis, 2010   

GeKo napisał/a:
Myślę że większość pilotów się ze mną zgodzi.


+1 tak jest
_________________
DEEP HOUSE MUSIC | BEACH | SUN | PARTY
 
 

Bad-i 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Clio I,
silnik:: 2.0
moc: 260,km
Pomógł: 40 razy
Dołączył: 08 Cze 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: Śro 24 Lis, 2010   

A mój pilot uwaza ze wszystko mega ogarniam i nie robi nic ;D
 
 

matt 
szukam kogoś kto mnie upokorzy
mattgroup.pl


auto: 106 GTi/Espace
silnik:: 1.6/2.0
moc: 130/140km
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Skąd: Krk

Wysłany: Śro 24 Lis, 2010   

GeKo napisał/a:
matt, No proste że nie można wrzucać wszystkiego do jednego wora. I jak ktoś taki jak ty jest na początku zabawy z rajdami i bierze pilota z ulicy czy szkolnej ławy, co doświadczenia ma na podobnym poziomie, to wyskok z pensją to jakieś nieporozumienie. Wyobraź sobie jednak ze dzwonisz do takiego Gerbera, Hundli czy Maćka Wilka, sądzisz że ktoś taki wsiądze z żółtodziobem za free? Zapomnij, jak qbus napisał Know-how kosztuje.


to samo miałem na myśli tu:
Cytat:
co innego gdy ja leszczu chciałbym pojechać z wisławskim a co innego gdyby mój pilot wyskoczył mi na 3lidze, że chce 1000 zł czy ileś tam za start


GeKo napisał/a:
Gdy zdarzało mi się startować z innymi kierowcami oczekiwalem tylko tzw. "wiktu i opierunku" Myślę że większość pilotów się ze mną zgodzi.


pilotem nie jestem ale też się zgadzam :)
_________________

mattgroup rally team on YouTube
 
 

GeKo 
Gonna giv'm a cziken?
Press on regardless


auto: Renault Clio
silnik:: F4R 738
moc: 188km
Pomógł: 132 razy
Dołączył: 13 Mar 2008
Skąd: Będzin

Wysłany: Śro 24 Lis, 2010   

Bad-i, W zespole sponsorwanym przez odloty.pl wszystko musi być na perłowo :rotfl:
_________________
 
 
 

Marek23 
Gonna giv'm a cziken?

auto: gc8r
silnik:: 2.0
moc: 280km
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 15 Sty 2006
Skąd: Rbk/Krk

Wysłany: Śro 24 Lis, 2010   

Ale też dobrego pilota ciężko znaleźć. Ja ostanio tak sie dowiadywałem to raczej trudno o kogos z doświadczeniem,itd. Tzn nie ukrywam,że z 2-3 osoby ze sląska nie chciały ze mną startować, choć akurat ja przeszłości wypadkowej nie mam. A jednak chciałbym kogoś kto już jeździł w RPP,najlepiej z dobrym kierowcą,,itd Nicht so einfach.
 
 

Mick 
Samochody, kina, kupa, cebula...


auto: Fiesta R2
silnik:: 1.6 16v
moc: 170km
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 10 Lip 2007
Skąd: Warszawa

Wysłany: Śro 24 Lis, 2010   

Marku spokojnie, najpierw ogarnij swoje sprawy, a co do pilotowania to wiesz co i jak ;)
_________________
DEEP HOUSE MUSIC | BEACH | SUN | PARTY
 
 

Bad-i 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Clio I,
silnik:: 2.0
moc: 260,km
Pomógł: 40 razy
Dołączył: 08 Cze 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: Śro 24 Lis, 2010   

GeKo napisał/a:
Bad-i, W zespole sponsorwanym przez odloty.pl wszystko musi być na perłowo :rotfl:


he he co prawda to prawda, pilot tylko bzyka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 12