Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Mocne TDI vs Clio Sport 201
Autor Wiadomość

Jakarti 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Clio Sport
silnik:: 2.0
moc: 201km
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 10 Sty 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: Śro 30 Lip, 2014   

roj,
nie porownuj topowego, ponad 10letniego auta z nowym Golfem bo musialbys porownac z GTI. Z pewnoscia Clio w dniu zakupu bylo drozsze od serii Golfa.
nowe auta sa ... inne i tak golf w porownaniu z moim RS musialby chyba byc ze zlota zeby cokolwiek o nim pomyslec :)
_________________
Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba.
 
 
 

Bonczek 
There you go...
Petrolhead


auto: Różne
silnik:: Różne
moc: Różnakm
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 25 Sty 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Śro 30 Lip, 2014   

Porównywanie takich aut to jak porównywanie jabłka z gruszka.
_________________
Racing: CR-X / S1000R
Cruising: W126 / C126 / R129 / 996.2 / C63

http://www.facebook.com/p...208482285855703 :)

 
 
 

roj 
Rangi, rankingi, drabinki


auto: Clio
silnik:: znów jest
moc: ponad stokm
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2011
Skąd: WWa

Wysłany: Śro 30 Lip, 2014   

Jakarti napisał/a:
roj,
nie porownuj topowego, ponad 10letniego auta z nowym Golfem bo musialbys porownac z GTI. Z pewnoscia Clio w dniu zakupu bylo drozsze od serii Golfa.
nowe auta sa ... inne i tak golf w porownaniu z moim RS musialby chyba byc ze zlota zeby cokolwiek o nim pomyslec :)

Nie porównuje, napisałem wcześniej:
PiTT napisał/a:
podaj przyklady w czym taki golf jest np gorszy od clio :)

Cytat:
Ja nie mówię, że jest gorszy od mojego 15 letniego clio bo jest lepszy w każdym aspekcie, dla którego ktokolwiek kupuje taki samochód.


Ale mimo to na tym polega rozwój że udogodnienia, które były w topowej konstrukcji samochodu (gdzienie chodziło o komfort i wygodę) klasy niżej niż golf z przed ponad 10 lat powinny być już na porządku dziennym.. Nie odnoszę się do masy, mocy, zawieszenia, prowadzenia tylko codziennych umilaczy.
_________________
Kenet napisał/a:
Najważniejsze tak czy siak to dobrze się bawić, w sumie to mi opona w jeździe nie przeszkadza, tak jak muzyka w tańcu, więc nie narzekam tylko napier...lam xD
 
 

PGmaster 
ALA MA KOTA


auto: GTI
silnik:: 2.0 BYD, S50B32
moc: 230+km
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 28 Lip 2009
Skąd: Wawa/Płock

Wysłany: Czw 31 Lip, 2014   

roj napisał/a:
PiTT napisał/a:
podaj przyklady w czym taki golf jest np gorszy od clio :)

Ja nie mówię, że jest gorszy od mojego 15 letniego clio bo jest lepszy w każdym aspekcie, dla którego ktokolwiek kupuje taki samochód.


Moje obserwacje z ok. 250 km (pomijając moc i prowadzenie):
1 Konsola środkowa brzydka (może kwestia gustu ale topór opór).
2 System start/stop jest jusless w lato i podczas deszczu! Teoretycznie włączona klima staje się nawiewiem! Co każde podjechanie i stop silnika zaczyna Ci dmuchać na parno/ciepło.
3 Niewygodne oparcia foteli (bez kitu, lepiej mi się siedzi nawet w chevrolecie cruz).
4 Głośniki (4 sztuki) z przodu.. Słyszałem wieeele lepszych seryjnych (niedopłacanych) nagłośnień.
5 Radio.. cukierek.. Bez CD, USB, bluetooth ale ma.. wyjście jack-in (to jeszcze chuj) i ... na kartę SD (taa daa bum tssss). Dobrze, że nie na napęd ZIP xD
6 abs wydaje dźwięk jakby ktoś walił gumowym młotkiem w podłogę
7 przy cofaniu automatycznie obniża się lusterko.. prawe tylko.. nie wiem w sumie czemu nie dwa skoro już to dodają? w menu nie da się ustawić z tego co patrzyłem
8 spalanie po mieście 8,x do 10,x przy dystansach do ok. 30 km a jest wakacyjnie dość pusto na mieście. (Silnik 1,6 d) - przed chwilą wracałem ze Staniewickiej na Stegny - 8,8
9 od ok. 130 już wcale nie jest aż tak cicho, a silnik klepie ciągle no ale nie miałem diesla nigdy
10 brak kilku pierdół, które widziałem nawet w średnio doposażonych, tańszych samochodach (choćby składanie lusterek, domykanie szyb, radia sterowanego z kiery z usb albo choć CD, tempomatu etc.)

Ja wiem, że sporo z tego można dokupić ale to w najtańszej wersji chyba kosztuje 77k o_O


1. Tak juz jest w golfach ze ma byc funkcjonalnie. Ja mam piano costam i wg mnie wyglada to dobrze (chociaz malo praktyczne)
2. Mozna wylaczyc
3. Mam 189cm i nie narzekam. Moze masz te zwykle.
4. Z tylu na pewno nie ma?
5. Moze nie zagladales do schowka? Tam jest CD, SD a kolo popielniczki jack in i USB
6. Moze masz zepsute opony :P ja jeszcze swojego chyba nie slyszalem ;)
7. Jak masz przestawiona regulacje lusterka na L lub R to tak sie dzieje. Z tego co kojarze mozna to wylaczyc w kompie pokladowym
8. Tez narzekalem na spalanie na poczatku. Teraz fura ma 40k km przelotu i sie ustabilizowalo. Srednia z ponad 4tys km mam 6.2 a jezdze 70% miasto reszta trasa. (pewnie musi sie dotrzec)
9. Tu wg mnie vw sie postaral i jest sporo ciszej niz w poprzenich modelach.
10. Nie wiem co masz za wersje za te 80 kola ale ja za swoja dalem 83 i mam to wszystko co wymieniles (oprocz skladania lusterek) + masaz w fotelu, kolorowy FIS, biksenonowe skretne lampy z LEDami, pakiet podswietlenia...

Jak dla mnie ten samochod ma dw minusy. Brak szostego biegu i maly bagaznik.
_________________
Pidżon
 
 

PiTT 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: .
silnik:: .
moc: .km
Pomógł: 60 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: .........

Wysłany: Czw 31 Lip, 2014   

7. Jak masz przestawiona regulacje lusterka na L lub R to tak sie dzieje. Z tego co kojarze mozna to wylaczyc w kompie pokladowym

chodzilo mi o to ze zawsza jak się opuszcza to prawa a nie oba :D
roj do tego nawiązywał że jak się opuszczają to mogą razem, wiem że można wyłączyć :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13