Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Mazowiecki WRAK RACE 2015
Autor Wiadomość

Kenet 
Mam grzybicę stóp


auto: Skoda 105L
silnik:: 1049 cm3
moc: 43km
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pon 27 Kwi, 2015   Mazowiecki WRAK RACE 2015

Krótka relacja z imprezy, która moim zdaniem ma wielką przyszłość w skali całej Polski. Coraz więcej jest tych eventów, jeden na szczęście w Warszawie.

Piękna forma korzennego motorsportu. Walka z czasem, przeciwnikami i słabościami własnymi oraz auta. Głównie auta.

Założenie jest takie, że można jechać wszystkim co zostało kupione lub prezentuje sobą wartość nie większą niż 1000 zł i jest napędzane tylko na jedną oś. Oczywiście tylko auta osobowe. Biegi eliminacyjne trwają 30 minut. Zazwyczaj 16 aut w biegu, do półfinału przechodzi 6-8. Półfinały 20 minut, finał 15. W wyścigu dozwolony full contact, zabronione tylko walenie w drzwi pod dużym kątem. Modyfikacje auta dowolne, dodatkowo nagroda za najbardziej kreatywną stylistykę. Wygrywa ten kto w ciągu wyznaczonego czasu pokona jak największą liczbę okrążeń. I tyle.

Tor - ujeby, błoto, szuter, ujeby, kamienie, głazy i hopki - czyli wszystko to co dewastuje samochód w trybie przyspieszonym.

W miniony weekend startował mój kolega, a my z ziomkami byliśmy w ekipie serwisowo spożywającej. Niestety nasz Team Brodatego Andrzeja (długa historia) wyeliminował defekt w momencie gdy Serek jechał na P1 po pewny awans do półfinału. Wspólnym wysiłkiem całego kolektywu naprawiliśmy auto, więc powróci w kolejnej edycji. Ja zabieram się za szykowanie Felicji i szukam pilotki na następne święto motorsportu w Mysiadle!

Parę zdjęć oddających piękno tego eventu.





Tutaj widzimy defekt:


Tutaj silna grupa wsparcia z GAZika prowadzi naprawę:


Auto po naprawie:


Niestety to był koniec zawodów dla Drużyny Brodatego Andrzeja, ale auto wróciło do domu na kołach, przejdzie rewizję i w następnej edycji idziemy po złoto.


Czekamy na termin kolejnego WRAK RACE'a i wystawiamy z ziomkami 2-3 auta w teamie.
_________________
Cytat:
przyczyna dzwona taka sama jak ostatniego dacha... czyli bomba na pałę po drodze której nie znam bez opisu...
 
 

Kamill 
japa trolu!


auto: Ducato
silnik:: 2.3
moc: 110km
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 27 Mar 2011
Skąd: Wilanów 90210

Wysłany: Pon 27 Kwi, 2015   

Zaszczepiliśmy w Serku ducha rywalizacji tamtym challangem ma rcw :D
 
 
 

Kenet 
Mam grzybicę stóp


auto: Skoda 105L
silnik:: 1049 cm3
moc: 43km
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pon 27 Kwi, 2015   

Serek w KJSach jeździł i Pucharze Toru Słomczyn jak my jeszcze aut nie mieliśmy :]
_________________
Cytat:
przyczyna dzwona taka sama jak ostatniego dacha... czyli bomba na pałę po drodze której nie znam bez opisu...
 
 

Kamill 
japa trolu!


auto: Ducato
silnik:: 2.3
moc: 110km
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 27 Mar 2011
Skąd: Wilanów 90210

Wysłany: Pon 27 Kwi, 2015   

Mów za siebie, ja startowałem jak jeszcze nie miałem prawa jazdy ;) A to było wtedy jak egzamin do gimnazjum z Serkiem pisaliście :rotfl:
 
 
 

Kenet 
Mam grzybicę stóp


auto: Skoda 105L
silnik:: 1049 cm3
moc: 43km
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pon 27 Kwi, 2015   

Mówiłem o BMW ;D
_________________
Cytat:
przyczyna dzwona taka sama jak ostatniego dacha... czyli bomba na pałę po drodze której nie znam bez opisu...
 
 

rabarbar
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Kwi, 2015   

Myśle ze ta forma motorsportu ma przed soba naprawde duzą przyszłość.Sprawdzają jakos wartośc auta,czy po prostu na oko sztrucel to moze być?
 
 

Kenet 
Mam grzybicę stóp


auto: Skoda 105L
silnik:: 1049 cm3
moc: 43km
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pon 27 Kwi, 2015   

Na oko raczej, nie widziałem tam nic za co dałbym 500 zł a co dopiero 1000 :rotfl:
_________________
Cytat:
przyczyna dzwona taka sama jak ostatniego dacha... czyli bomba na pałę po drodze której nie znam bez opisu...
 
 

alphaOne 
szukam przystojnego blondyna


auto: eM
silnik:: jest
moc: ... mam tę moc!km
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2011
Skąd: Wrocław / Warszawa

Wysłany: Wto 28 Kwi, 2015   

a kto to złomuje potem po evencie?
 
 

Barejka 
kliknij obrazek poniżej


auto: 106 xsi
silnik:: 1.6 16v
moc: trochi jekm
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 12 Wrz 2008
Skąd: Siedlce

Wysłany: Wto 28 Kwi, 2015   

w siedlcach oprganizujemy podobna impreze w cieple letnie dni, jest po kilkunastu startujacych i do kilku tysiecy widzow :faja: beka w chooj chociaz gorsze zdarzaja sie niebezpieczne dachowania czy mocniejsze uderzenia niebezpieczne dla zawodnikow. O mozliwosc zabrania aut po wysciugu konkurowalo ze soba ze 3 okoliczne szroty :rotfl: ostatecznie skonczylo sie na 700 za fiesta/corsa i 800 za wieksze, sciagamy koparka z toru oni zabieraja, kasa i papiery do odebrania w tygodniu ;D takze mozna wpasc szrotem w niedziele po mszy w koszuli zajebac zloma i na koniec sie jeszcze upic ;D na miejscu jest karetka lub ratownik, straz zawsze bo zdarzaly sie pozary wiec wszystko na wysokim poziomie, zawodnicy przygotowuja sie obspawuja w niektorych miejscach parchy dla wlasnego bezpieczenstwa lub zakladaja szutrowki :]
_________________
 
 
 

alphaOne 
szukam przystojnego blondyna


auto: eM
silnik:: jest
moc: ... mam tę moc!km
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2011
Skąd: Wrocław / Warszawa

Wysłany: Wto 28 Kwi, 2015   

fajna opcja - jakby ktos szukal chetnych to Team Hothatch to ja sie zglaszam :)
 
 

Kenet 
Mam grzybicę stóp


auto: Skoda 105L
silnik:: 1049 cm3
moc: 43km
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Wto 28 Kwi, 2015   

Nie miejscu jest pan a autokasacji, pisze papier i wypłaca hajs za wrak :jupi:
_________________
Cytat:
przyczyna dzwona taka sama jak ostatniego dacha... czyli bomba na pałę po drodze której nie znam bez opisu...
 
 

rabarbar
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Kwi, 2015   

We wrocku tez była próba organizacji czegos takiego ale nic z tego nie wyszło na dłuższą mete
 
 

roj 
Rangi, rankingi, drabinki


auto: Clio
silnik:: znów jest
moc: ponad stokm
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2011
Skąd: WWa

Wysłany: Wto 28 Kwi, 2015   

Kenet napisał/a:
Na oko raczej, nie widziałem tam nic za co dałbym 500 zł

za to kilka, które byś sprzedał za 2000 z fajnym opisem :faja:

alphaOne napisał/a:
fajna opcja - jakby ktos szukal chetnych to Team Hothatch to ja sie zglaszam :)

trochę szkoda tej em trójki ale kto bogatemu zabroni.. :D
_________________
Kenet napisał/a:
Najważniejsze tak czy siak to dobrze się bawić, w sumie to mi opona w jeździe nie przeszkadza, tak jak muzyka w tańcu, więc nie narzekam tylko napier...lam xD
 
 

Kenet 
Mam grzybicę stóp


auto: Skoda 105L
silnik:: 1049 cm3
moc: 43km
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Nie 28 Cze, 2015   

Dobra to teraz napiszę coś z punktu widzenia zawodnika, jako że wczoraj sam startowałem :D

Zacznę od tego, że nie da się słowami opisać - to są IGRZYSKA MOTORSPORTU :jupi:

żadna torowa pedaliada - na wraku mamy walkę bezpośrednią jak w wyścigu, przeprawówkę jak w rajdach terenowych, ogień i full contact jak w rallycrossie i trasę oraz wyryp jak na rajdzie Sardynii. No nie da się lepiej!

Przejdźmy do auta - Felicja 1.3 MPi kombi '96. Koszt - 0 zł bo mój dziadek dostał ją od szwagra, któremu nie była już potrzebna. Wcześniej woziła towar do kiosku. Przebieg oryginalny 164 tys., stan mechaniczny poprawny - delikatne luzy w układzie kierowniczym, oraz silnik który dość mocno pobiera olej pod obciążeniem. Opony stary kartofel na ograniczniku. Poza tym bez zarzutu.

Jakoś trzeba się było wyróżnić, więc poszedłem w stylistykę jak poniżej:





Zawody - wpisowe to 200 zł lub 250 w dniu imprezy. W cenie posiłek regenracyjny czyt. kiełba z grilla. Do dyspozycji uczestników jest diax i kompressor. Formuła zawodów to 3 biegi eliminacyjne po 15-20 aut z których do półfinału awansuje po 8-10 aut. Bieg trwa 30 minut i w tym czasie trzeba zrobić jak najwięcej okrążeń toru. Tak samo w półfinale i finale.

Pojazdy to wiadomo - wszystko bez 4x4 i do 1000 zł w zakupie. Haki trzeba demontować, niby nie wolno robić zderzaków z metalu, ale niektórzy mieli. Przeróżne marki, modele i stopnie zaawansowania jeśli chodzi o modyfikacje. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że płyta pod silnik i dobra opona to podstawa.

Ja jechałem praktycznie serią, nie zdążyłem zmodzić płyty, a opony miałem słabe. Do silnika poszła puszka motodoktora. No ale jest jak jest trzeba walczyć.

Już na starcie okazało się, że Felicja to dość popularna baza tego dnia:


Reprezentowałem zasłużony już w motorsporcie amatorskim trzyosobowy Team Brodaty Andrzej, który uzupełniało piękne uno:


Oraz kupiona w piątek o 23ej corsa 1.2 v8:


Ustawiliśmy się z numerami startowymi tak, aby nie było potrzeby wydawania team orders w qualach oraz w celu uniknięcia friendly fire ;D

Sam wyścig to jest motorsport w czystej postaci. Po zapoznaniu pieszym z trasą obstawiałem, że Felicja nie przejedzie 2óch okrążeń bo najmniejsze kamienie na trasie były wielkości kajzerek. Pełno krawężników, jakiś betonów - no mówie miska ałiwedełci. Ale...

Po starcie gdy moc 1.3 litrowej jednostki się uwalnia to wszystkie przeszkody schodzą na dalszy plan. Auto idzie ogniem, aby tylko w drogę trafiać i omijać głazy wielkości arbuzów. A tak to bez bólu, przelatuje się nad wszystkim i to dosłownie. No nie wiem nawet jak opisać radość jaką daje taka jazda. Cały czas w poślizgu, cały czas na kontrze i co chwilę w powietrzu :jupi:

Po starcie wszyscy mają załączony tryb agresor, więc lepiej nie wdawać się w bijatykę i odczekać bezboleśnie 2-3 kółka i zacząć atak jak stawka się rozciągnie. Ja miałem kilka dzwonów i otarć, 2 razy chcieli mnie obrócić. Urwało mi wydech, ale dzięki temu auto zaczęło lepiej jechać :D Całe 30 minut się śmiałem, przez co po zakończeniu wyścigu w gębie miałem garść błota.

Nie wiem co więcej napisać o jeździe bo to po prostu bajka. Byłem na Poznaniu, byłem na Kielcach, nawet na torze Ułęż - wszystko to pikuś przy tej trasie w mysiadle. Epika!

Wrzucam film, mniej więcej widać o co chodzi:



W skrócie - na początku jest jazda na przetrwanie, później atak i końcówka już na lajcie bo miałem pewny awans. Zrobiłem 21 okrążeń co było najlepszym wynikiem mojego biegu, auto przetrwało ale nie było już tak ładne:







Ale poza pogniecionymi bokami karoserii wszystko było w porządku, więc pełen nadziei wyruszyłem do biegu półfinałowego.

Tam niestety było mniej szczęście bo jakoś w połowie przebiłem lewą przednią oponę a ostatnie 10 minut jechałem na samej feldze. Niestety tempo wyścigowe w tym stanie mocno spadło i nie awansowałem do finału. Dotelepałem się do końca biegu robiąc 15 kółek, awans był od 17u. Felga tarła o końcówkę drążka, więc przed kolejną edycją muszę ją wymienić, ale tak to bez tragedii:





i po założeniu lamp wróciłem autem normalnie na kołach do jego tymczasowej bazy w Dawidach Bankowych, skąd na tor mam 3 km.



Finał to już sami wyjadacze jeśli chodzi o przygotowanie auta i niestety moc już gra rolę, bo brylowała klasyczna japońska motoryzacja w pojemnościach 1.6 i okolicach 100 koni (starlety, colty, suzuki baleno) Auta naprawdę dobrze się napędzały na tych szutrach, więc felicją i tak nie miałbym raczej szans na podium.

Pozostałe auta naszego temu miały jeszcze miej szczęścia:

W Uno po kapciu i jeździe na feldze wywaliło półoś ze skrzyni:


A corsa w qualu straciła prąd, który udało nam się przywrócić po 10 minutach, ale na awans nie było szans. Natomiast w biegu hendikapowym rozgrywanym na koniec dla tych co są w stanie jeszcze jechać też trafił się kapeć, zblokowało felgę o zwrotnicę i zblokowało układ kierowniczy przez co corsa skończyła tak:


Po zawodach została sprzedana za 400 zł na miejscu ;D

Podsumowując - to jeden z najlepszych eventów motoryzacyjnych jaki jestem sobie w stanie wyobrazić i na jakim byłem. Jak ktoś się zastanawia czy wystartować to niech się dłużej nie zastanawia bo zabawa nie do opisania.

IGRZYSKA MOTORSPORTU - nie ma miękkiej gry :jupi:
_________________
Cytat:
przyczyna dzwona taka sama jak ostatniego dacha... czyli bomba na pałę po drodze której nie znam bez opisu...
 
 

Alexxx 
weż to poczuj ziom!


auto: białe
silnik:: 2.3
moc: 350km
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2015
Skąd: Warszawa

Wysłany: Nie 28 Cze, 2015   

:jupi:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 12