Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Router wifi
Autor Wiadomość

PiTT 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: .
silnik:: .
moc: .km
Pomógł: 60 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: .........

Wysłany: Wto 18 Paź, 2016   

w macbooku pro nie ma wejscia na kabel sieciowy ;)
filmy na tv leca ok, muli przy przesylaniu duzych plikow na synology
ap to airlive ap60 taki ktory obsluguje chyba 10 wariantow
na nim wykrywa synology w tv, ale testowalem tplinka wr743nd i ni cholery nie wykrywalo w tv synology
duzo szybciej mi kiedys smigalo jak moglem synology wpiac bezp do routera, ale teraz nie ma takiej opcji
 
 
 

Chloru 
bizon
...

auto: Xsara VTS
silnik:: XU10J4RS
moc: 167km
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Maj 2012
Skąd: Warszawa

Wysłany: Śro 19 Paź, 2016   

Podepnij testowo synology do routera i zobacz czy prędkości będa Ci pasowały. Jeżeli tak to zaryzykowalbym z tymi adapterami do gniazdek. Byle dobrymi i kupionymi tak żebyś mógł to w razie czego zwrócić.
_________________
Understeer is a crime (C) Colin McRae
 
 

PiTT 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: .
silnik:: .
moc: .km
Pomógł: 60 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: .........

Wysłany: Śro 19 Paź, 2016   

Chloru napisał/a:
Podepnij testowo synology do routera i zobacz czy prędkości będa Ci pasowały. Jeżeli tak to zaryzykowalbym z tymi adapterami do gniazdek. Byle dobrymi i kupionymi tak żebyś mógł to w razie czego zwrócić.

pisałem przecież że w takim układzie jak mam synology podpięty pod router to było znośnie ;)
niestety nie mam takiej możliwości teraz bo router wisi pod sufitem i musiałbym przedłużać kabel po ścianie
 
 
 

Chloru 
bizon
...

auto: Xsara VTS
silnik:: XU10J4RS
moc: 167km
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Maj 2012
Skąd: Warszawa

Wysłany: Śro 19 Paź, 2016   

PiTT, ok to nie wyłapałem. Jeżeli nie masz syfu w eterze i zadowala Cię taka przepustowość po radiu to kupuj te adaptery do gniazdek. Ważne, żeby kupić porządne - te gorsze mogą działać wolniej niżTwoje wifi i stanowić wąskie gardło.

Router podepniesz kablem sieciowym do jednego adaptera. Drugi adapter wepniesz w switcha do którego podeniesz dekoder i synology.
_________________
Understeer is a crime (C) Colin McRae
 
 

PiTT 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: .
silnik:: .
moc: .km
Pomógł: 60 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: .........

Wysłany: Śro 19 Paź, 2016   

ok, dzieki
a czego najlepiej poszukać? jaka firma, model?

a nie wystarczy 1 takie urządzenie podpięte prosto pod synology -> przez wifi do glownego routera?

dekoder moze sobie dalej smigac na tym switchu co jest bo tam predkosc nie jest potrzebna
po co kupowac 2 takie urzadzenia i podpinac 1 do routera?
chodzi o to że między sobą uzyskają wyższą prędkość?
 
 
 

Kamill 
japa trolu!


auto: Ducato
silnik:: 2.3
moc: 110km
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 27 Mar 2011
Skąd: Wilanów 90210

Wysłany: Śro 19 Paź, 2016   

Dzięki temu wątkowi zamówiłęm właśnie kartę AC do swojego lapka ;D W piątek dam znać jakie mam prędkości teraz, a w następny zobaczymy na nowej karcice ;D
 
 
 

Chloru 
bizon
...

auto: Xsara VTS
silnik:: XU10J4RS
moc: 167km
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Maj 2012
Skąd: Warszawa

Wysłany: Śro 19 Paź, 2016   

PiTT napisał/a:
a nie wystarczy 1 takie urządzenie podpięte prosto pod synology -> przez wifi do glownego routera?


Nie. Kupujesz parę urządzeń. One nie działają po wifi. Możesz kupić jedną parę i zrobić tak jak mówisz ale nie ma to większego sensu. Ja bym to zrobił tak

Router - kabel eth - adapter powerline - gniazdko - gniazdko - adapter powerline - kabel eth - switch (kosztuje pewnie z 70 PLN) - 2 kable (jeden Synology, drugi dekoder).

Te adaptery kupuje się w parach i one z Twojej sieci elektrycznej robią sobie sieć taką dla komputerów (sorry, prościej nie potrafię wyjaśnić). :crazy:

Jaka firma - http://www.smart-test.pl/...line-1000e.html to wyglada nieźle pod warunkiem, że Twoja instalacja będzie OK. W optymalnych warunkach będzie 200+ Mbps w innych 1/4 tego. Dlatego pisałem, że warto móc ten sprzęt zwrócić w razie czego.

To rozwiązanie jeżeli zadziałą będzie tańsze niż druga opcja o której wspominałęm tj. router z AC + access point z AC.

EUREKA... :rotfl:

Wpadłem na jeszcze jeden koncept. Zmienić router na AC a do Synology wpiąć kartę sieciową USB na AC. Resztę zostawiasz jak jest tzn. AP dla dekodera wpinasz w sieć wifi N na nowym routerze, możesz w tą sieć wpiąć inne urzadzenia do korzystania z internetu itp.

W sieć AC wpinasz Maca (o ile ma kartę AC) i Synology (będziesz miał też internet).

Tutaj masz listę dongli kompatybilnych z Synology - http://www.synology.com/en-global/support/faq/444 (uwaga może się okazać, że na liście nie ma urządzeń z AC i pomysł jest do dupy ;) ewentualnie wtedy knujesz z dwuzakresowym N - dekoder i internety na 2.4, a Synology na 5 GHz).
_________________
Understeer is a crime (C) Colin McRae
 
 

PiTT 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: .
silnik:: .
moc: .km
Pomógł: 60 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: .........

Wysłany: Śro 19 Paź, 2016   

:ok:
 
 
 

PiTT 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: .
silnik:: .
moc: .km
Pomógł: 60 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: .........

Wysłany: Śro 19 Paź, 2016   

kupilem na probe tego fritza
jest wyrazna poprawa bo juz filmy z kamery ktore mam na synology nie tna sie jak puszczam na tv, w poprzednim ukladzie nie bylo mowy o takim ogladaniu
sprawdzilem szybkosc kopiowania plikow, niestety w macu nie ma czegos takiego jak info o transferze podczas kopiowania, jedynie ile czasu zostalo do konca
wychodz mi jakies 14MB/s, wiec chyba calkiem spoko
w macu nie ma siecowki ac, wiec musialbym dokupic na usb + zmienic router na taki z ac, pytanie czy to ma teraz sens, czy realnie to przyspieszy jeszcze transfer miedzy kompem a synology?
patrzylem na liscie synology i nie widzialem aby byly przewidziane moduly wifi ac, wiec raczej zostawie sobie tego fritza, dzieki za podpowiedzi ;)
 
 
 

Kamill 
japa trolu!


auto: Ducato
silnik:: 2.3
moc: 110km
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 27 Mar 2011
Skąd: Wilanów 90210

Wysłany: Śro 19 Paź, 2016   

PiTT napisał/a:
kupilem na probe tego fritza
jest wyrazna poprawa bo juz filmy z kamery ktore mam na synology nie tna sie jak puszczam na tv, w poprzednim ukladzie nie bylo mowy o takim ogladaniu

Ten problem mogłeś rozwiązać inaczej
Cytat:
Podepnij kablem TV do AP i zostaw Synlogy podpiete kablem do AP jak już masz. Wg mnie powinno śmigać jeżeli jesteś w stanie skonfigurować tak TV i AP żeby szedł internet Router->AP->TV. Nie wiem dokladnie co kryje sie za access poin, ale podejrzewam zwykłego switcha, więc powinno śmigać bez zadnej większej konfiguracji. Wtedy TV bedzie miał net po kablu nie po wifi.
Pozdro.
 
 
 

PiTT 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: .
silnik:: .
moc: .km
Pomógł: 60 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: .........

Wysłany: Śro 19 Paź, 2016   

tylko by rozwiazalo problem odtwarzania filmow na tv, ale nadal by kopiowal kilka razy dluzej wieksze pliki z lapsa
 
 
 

PiTT 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: .
silnik:: .
moc: .km
Pomógł: 60 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: .........

Wysłany: Czw 20 Paź, 2016   

kolejny test, przeniesienie synology pod router i wpiecie bezposrednio
troche mi to nie na reke bo bede musial przyczepic kabel do sciany i puscic go przy futrynie w gore, ale... jest duzo lepiej
oczywiscie na tv nic sie nie tnie a transfer plikow z macbooka na synology jest na poziomie 25MB/s
na fritzlu bylo do 15MB/s
ciekawe bo na lapsie lenovo w obu układach transfer nie przekraczal 11-12MB/s, ale to raczej wina slabej karty w lapsie

Teoretycznie teraz moglbym zmienic router na AC i dokupic do maca wifi usb ac - powinno w takim ukladnie smigac mozliwie jak najszybciej
wychodzi na to ze nie ma sensu juz odpinac synology od routera bo w kazdym wypadku jest gorzej
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13