Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
EVO X jako codzienna bryka?
Autor Wiadomość

Drone 
Memory 5... Siara i wszystko jasne
agresywność 0%


auto: Dwa sedany
silnik:: Razem 3800
moc: Razem 273km
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Nie 12 Lis, 2017   

koma600 napisał/a:
Fajnie nawet ci jedzie ten lancer


Juz się deko przyzwyczaiłem do tego samochodu i w sumie to mi odpowiada :rotfl:



_________________
nadpis
 
 
 

rabarbar 
śmierdzi frytkami u mnie w pokoju

auto: Srebrne
silnik:: Mały
moc: 4km
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sty 2017
Skąd: Wro

Wysłany: Nie 12 Lis, 2017   

Ładniejszy niż sedan
Dyfry jakie to ma?
Program będziesz robił?
 
 

Drone 
Memory 5... Siara i wszystko jasne
agresywność 0%


auto: Dwa sedany
silnik:: Razem 3800
moc: Razem 273km
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Nie 12 Lis, 2017   

rabarbar napisał/a:
Ładniejszy niż sedan
Dyfry jakie to ma?
Program będziesz robił?


Z tego co wiem, to rozdzielenie przód/tył jest aktywne, ale już dyfry to zwykła szpera, a nie aktywny rozdział jak w EVO X.

Programu raczej nie będę robił, ale kto wie co do głowy strzeli za jakis czas.

Fajnie to rusza w sumie jak trzeba się włączyć do ruchu w drogę która jest prostopadła do tej na której stoję. Normalnie w przednionapędówce to się kończyło mieleniem jednym kołem i mozolnym ruszaniem. A ten Lancer rusza właściwie jak czołg :) Mokro, czy sucho, jeden pies.
_________________
nadpis
 
 
 

olek 
Memory 5... Siara i wszystko jasne


auto: jest
silnik:: i ni ma
moc: 200km
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 05 Lis 2011
Skąd: inąd

Wysłany: Pon 13 Lis, 2017   

torsen z tylu z przodu otwarty czy jak to wyglada?
 
 

was79 
no ja mam M1 do wynajęcia


auto: yaris TS
silnik:: 1NZ-FE
moc: nykm
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 16 Maj 2010
Skąd: Katowice

Wysłany: Pon 13 Lis, 2017   

Nawet nie wiedziałem, że to tak niepozornie wygląda :jupi:
_________________
TDI Fahrer
 
 

dzik 
Zafurczał mi rano!
wolne renuary


auto: r5
silnik:: F7R,C1J
moc: 161,???km
Pomógł: 33 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: wawka

Wysłany: Sob 10 Lut, 2018   

Jak już tutaj dyskusje są o dupowozach to ja poproszę o poradę. Pastucha udało się pozbyć, nigdy tak się nie cieszyłem z rozstania. To mnie z VW w sumie wyleczyło na jakiś czas.
Teraz pytanie co zamiast, co testowałem i jakie mam wrażenia:
- Volvo S90 - cena premium, wygląd zewnętrzny jak milion baksów, wnętrze już nic nie urywa a samo wyposażenie jest, hmm przeciętne. Tzn nie ważne co do niego nie dowalimy to wszystkie te opcje działają słabo
- 5-er - niczym mnie ten samochód nie ujął, głośny, mało komfortowy, dziwne
- Lex GS - poprawny samochód, ale niczym nie przekonuje
- W213 (wina Miniaka że sprawdziłem), chyba przegapiłem że mam 80-tkę na karku ale najbardziej mi się podoba. Wygodny, cichy i wydaje się najbardziej dopracowany. Jakieś przeciw?
Jedyna wada że w kombi jest wykluczony, jak takim parkujesz blisko kościoła to proboszcz dzwony odpala.
_________________
 
 
 

Bonczek 
There you go...
Petrolhead


auto: Różne
silnik:: Różne
moc: Różnakm
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 25 Sty 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Sob 10 Lut, 2018   

Z GSem nie miałem do czynienia.
5er nowy jest jak stary :faja:
S90 w środku dramat - coś jak Infiniti jeżeli chodzi o pierwsze wrażenie :rotfl:
W213 możesz skonfigurować po dziadkowemu (2 x Avantgarde, wykonczenie w drewnie, szary kolor), a można młodzieżowo, dynamicznie (2 x AMG, karbon, wide screen, pakiet Night, burmester) :)
_________________
Racing: CR-X / S1000R
Cruising: W126 / C126 / R129 / 996.2 / C63

http://www.facebook.com/p...208482285855703 :)

 
 
 

dzik 
Zafurczał mi rano!
wolne renuary


auto: r5
silnik:: F7R,C1J
moc: 161,???km
Pomógł: 33 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: wawka

Wysłany: Sob 10 Lut, 2018   

Bonczek napisał/a:

S90 w środku dramat - coś jak Infiniti jeżeli chodzi o pierwsze wrażenie :rotfl:
W213 możesz skonfigurować po dziadkowemu (2 x Avantgarde, wykonczenie w drewnie, szary kolor), a można młodzieżowo, dynamicznie (2 x AMG, karbon, wide screen, pakiet Night, burmester) :)


S90 byłby dobry ale nie za tą kasę. Tam kilka rzeczy jest kompletnie dziwnie zrobione, np audio. Audiofilem nie jestem i już w B8 standardowe było wystarczające, w innych samochodach podobne, W213 standardowe grało dużo lepiej, S90 gorzej od przeciętnej, wtedy mi zamienili testówkę na model z zestawem za 16k który grał jeszcze gorzej.

Coś więcej o W213, warte grzechu? Miałem testówkę na dłużej i mega wygodny samochód, a akurat dupowozu szukam. AMG mi akurat nie leży, nie pasuje do wnętrza. Avantgarde z ciemnym drewnem i ciemną tapicerką już kredensu nie przypomina, jest ok i raczej to bym brał.
_________________
 
 
 

Bonczek 
There you go...
Petrolhead


auto: Różne
silnik:: Różne
moc: Różnakm
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 25 Sty 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Sob 10 Lut, 2018   

Miniac miał jakieś dziwne historie z W213, nasze jeździły należycie, tak samo jak te które później odkupiliśmy z rentów. Dla mnie mega wóz - tylko musi mieć automat, fotel, widescreena i burmester - LEDy z tego co pamiętam są w standardzie, ale jak weźmiesz te najwyższe to w nocy jest dzień :) reszta to kwestie wizualne w mojej opinii.
_________________
Racing: CR-X / S1000R
Cruising: W126 / C126 / R129 / 996.2 / C63

http://www.facebook.com/p...208482285855703 :)

 
 
 

kosmita 
spieprzaj dziadu


auto: Reno Sport
silnik:: 1.6
moc: 133km
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Cze 2009
Skąd: przyjezdny

Wysłany: Nie 11 Lut, 2018   

Bonczek napisał/a:
widescreena

straszna beznadzieja, klasyczne zegary są dużo lepsze

Nowa e klasa bardzo fajna, ale obsługa w mercach wymaga przyzwyczajenia

2xavantgarde/AMG - płacisz dwa razy :rotfl:

dzik napisał/a:
S90 byłby dobry ale nie za tą kasę. Tam kilka rzeczy jest kompletnie dziwnie zrobione, np audio. Audiofilem nie jestem i już w B8 standardowe było wystarczające, w innych samochodach podobne, W213 standardowe grało dużo lepiej, S90 gorzej od przeciętnej, wtedy mi zamienili testówkę na model z zestawem za 16k który grał jeszcze gorzej.

A wszędzie chwalą, że niby w volvo audio najlepsze

Jak lubisz małe spalanie i niepsujące się samochody, to lex jest chyba spoko opcją, tylko GS już kilka ładnych lat na rynku .
_________________
www.sieplywa.pl
 
 

dzik 
Zafurczał mi rano!
wolne renuary


auto: r5
silnik:: F7R,C1J
moc: 161,???km
Pomógł: 33 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: wawka

Wysłany: Nie 11 Lut, 2018   

Ja w testowej konfiguracji nie mam widescreena bo standardowe zegary są dla mnie ładniejsze i lepiej pasują, inna sprawa że nie można ich zamówić do końca roku.
Największa wada wnętrza to w Mercach właśnie wyświetlacze, wrzucone bez pomysłu, jak w ostatniej chwili. Lepiej niż w C czy A gdzie ma się wrażenie że można je zdjąć, ale nadal nie wkomponowane. W B8 zegary się przydawały by rzucić nawigację przed oczy, ale w E ekran nawigacji jest wysoko i nie ma już takiej potrzeby.
Burmestera nie widzę potrzeby, zestaw fabryczny gra super. Fotele wielokonturowe dorzucone, są mega. Fabryczne to największa wada tego samochodu. Ledy ILS dodane no i automat to chyba każdy ma.
W Mercu co rozczarowuje to że sprzedawcy nie są w 100% pewni co będzie w samochodzie. Nie ma ściągi co dany pakiet zawiera. Musieli długo szukać by sprawdzić że Drive Pilot zawiera Distronic. Dorzucony pakiet parkowania który zawiera "pilot zdalnego parkowania" i też nie wiedzą czy można parkować zdalnie czy nie.

Ponieważ mam uraz do nowych modeli po pastuchu to teraz biorę pod uwagę jedynie leasingi z oddawaniem samochodu, chyba że się zakocham to go wykupię.

Audio volvo jest porażką, ten zestaw za 16k (nie ma żadnego pośredniego) gra dziwnie na wysokich tonach, mi uszy więdły. Starałem się coś poustawiać ale było to na tyle idiotyczne że to pierwszy samochód gdzie musiałem wyłączyć radio by odpocząć. W doblo nagłośnienie jest jak to w dostawczaku ale radia słuchasz każdy dzień. Chociaż avensis ma nagłośnienie bijące rekordy, gorsze niż w doblo :rotfl:

GS niczym kompletnie nie przekonuje. Nie jest cichy, napęd nijaki. Nie masz wrażenia szybkiego samochodu a wciąga 14 po mieście. Wyposażenie stare. Jakby mi ktoś go dał jako służbówkę to bym złego słowa nie powiedział, ale żeby za to płacić to nie. I spalanie małego nie osiągniemy, albo benzyniak co pali albo hybryda i brak bagażnika. Tutaj widać że hybrydy i RWD słabo pogodzić, w FWD idą pod bagażnik. W RWD nie ma bagażnika i nie jest nawet plug-in'em.
W W213 napęd mnie zaskoczył mega pozytywnie, na testy miałem 220d i dopiero po chwili zorientowałem się że to klekot. Skrzynia jak marzenie. Spalanie też rekordowo niskie. Zrobiłem sobie trasę testową dla porównań samochodów i Merc pali zdecydowanie najmniej.
Napęd rozczarował mnie w Volvo, silnik D4 nie jedzie kompletnie, D5 jakoś idzie ale nadal wolniej od słabszego o 50KM merca (!) i palił strasznie dużo.
_________________
 
 
 

kosmita 
spieprzaj dziadu


auto: Reno Sport
silnik:: 1.6
moc: 133km
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Cze 2009
Skąd: przyjezdny

Wysłany: Nie 11 Lut, 2018   

Chodziło mi o GS w hybrydzie. Co do bagażnika to w IS jest całkiem normalny. w GS faktycznie szału nie ma.
_________________
www.sieplywa.pl
 
 

Miniac 
Ala ma kota
Mini-Me


auto: Cayane
silnik:: Tuaregoa
moc: np 182km
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 18 Lis 2009
Skąd: Warszawa

Wysłany: Nie 11 Lut, 2018   

dzik napisał/a:

- 5-er - niczym mnie ten samochód nie ujął, głośny, mało komfortowy, dziwne


Od wczoraj mam 5tkę w Xdrive i o ile przy 2l dieslu nie ma ona najmniejszego sensu, o tyle ma Mpakietowe zawieszenie i jest to w końcu auto, którym można jeździć w trasy, bez ciągłej korekty toru. Ja generalnie tego bym nikomu ok 100kg nie polecił, bo jakie by nie były fotele to tam cisną tyłek, że po 300km no musisz na chwilę wyjść z auta, dodatkowo fabrycznie hamulce nie działają, wyciszenie 'aerodynamiczne' słabe. Ale... skrzynia to jest majstersztyk i auto płynie po drodze jak prawdziwa limuzyna (mamy je wprawdzie na 17-18") i co dla mnie ważne - BMW Connected Drive nie ma konkurencji (chyba, że w Alfa :] ), nic się nie zwiesza, jest intuicyjne, nie ma 10metod na zrobienie tego samego. ps. audio jest BEZNADZIEJNE x2

Cytat:

- W213 (wina Miniaka że sprawdziłem), chyba przegapiłem że mam 80-tkę na karku ale najbardziej mi się podoba. Wygodny, cichy i wydaje się najbardziej dopracowany. Jakieś przeciw?


A ja polecałem, czy przeciwnie? Jeździłeś dieslem? Odnajdujesz się w tym interfejsie mulitimedialnym, gdzie wszystko się haczy jak w starym HTC? Próbowaleś połączyć się z internetem.. to jest powrót do przeszłości ;D

Bonczek, aktualnie z E-klassami nic absolutnie się nie dzieje. Silniki (diesle 4cyl) tylko tak klekoczą pod obciążeniem, że gdybym miał tym jeździć, to w słuchawkach. Skrzynia i zawieszenie (brak pneumatyki) nie umywa się do 5tki, ale hamulce są z innej ligi (in plus). Do tego Merc cały czas robi wrażenie - wygląda świetnie. Audio dobre i fotele bajka. Pierwsze wrażenie to takie, że siedzisko jest wypukłe nie wklęsłe, ale przez to nie uwierają i siedzisz spokojnie cała drogę.


Cytat:
To mnie z VW w sumie wyleczyło na jakiś czas.


Napisz co było nie tak? Sąsiad obok ma B8mkę (po B7mce) i cały czas ją sobie idealizuje (po B6tce). On też jest Passatem zachwycony i jedynie raz gdy go wiozłem 5tką, nie mógł uwierzyć, że nie ma w niej pneumatyki.
_________________
Stefan ma dobre ciśnienie....
...w oponach!
 
 
 

was79 
no ja mam M1 do wynajęcia


auto: yaris TS
silnik:: 1NZ-FE
moc: nykm
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 16 Maj 2010
Skąd: Katowice

Wysłany: Nie 11 Lut, 2018   

A nie było czasem tak, że dziku był vw defence force? Cóż to musiało się podziać, że go znienawidził ;D
_________________
TDI Fahrer
 
 

dzik 
Zafurczał mi rano!
wolne renuary


auto: r5
silnik:: F7R,C1J
moc: 161,???km
Pomógł: 33 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: wawka

Wysłany: Nie 11 Lut, 2018   

Dla mnie priorytety były takie:
- cisza - tutaj merc odstaje od reszty na plus, o dziwo B8 postawił wysoko poprzeczkę i S90 jest gorsze, najgorsze było BMW które co chwile generowało jakieś dziwne szumy. Żona przy setce określiła hałas jak piasek sypany na blachę.
- mniejsze spalanie, jeżdzę już tyle że zostawiam kupę kasy na stacji, nie lubię jak pastuch bierze 12-13 w mieście i nie wiadomo za co tyle bierze, jakby miał silnik 6l...
- lekkość zespołu silnik - skrzynia, nie chodzi mi o osiągi przy pedle w podłodze ale podczas zwykłej jazdy. Tutaj zaskoczenie duże jaki mi ranking wyszedł.
BMW - neutralnie, zestaw mi nie uwierał ani nie zachwycał
Arteon w klekocie (a bo miałem dostać mega rabat na kolejne VW). Wyciszenie diesla i jego hałas fatalne. Skrzynia albo wrzuca bieg za szybko i buda drży od obrotów 1300rpm albo tryb sport i kręci wysoko. Idiotyczne oprogramowanie, na forach narzekają i słusznie.
Merc - zestaw skrzynia i silnik super, brak uwag i pali żadne ilości paliwa.
Jako ciekawostkę dodam Mustang 2.3t w automacie, którym jeździłem tydzień. Gdzie ta moc? Niby z pedałem w podłodze na prędkościomierzu przybywa jak powinno ale podczas jazdy zwyczajnej ociężałość spora. O dziwo mało pali, średnią z 80% trasa, 20% miasto 7.4l (!).

Największe jaja były gdy przypadkiem na kilka dni stałem się kierowcą hyundaia elantry. Księciuniem nie jestem, korona z głowy nie spadnie. Ważne że na łeb nie pada. Silnik 1.6 wolnossak i automat 6-bieg. Wyprzedzać nie ma czym, ale taka "zwinność" napędu podczas jazdy w mieście, reakcja na gaz i praca skrzyni ideał. W dodatku ten samochód jest bardzo dobrze wyciszony. Spalanie żadne. Gdyby nie to że ten samochód nie ma opcji i nie miałem w głowie pojęcie o jego istnieniu to w swojej klasie mistrz. Samochód rodzinny w klasie 60-70kPLN bardzo ciekawy. Zrobiłem 900km i wysiadłem z niego wypoczęty.

Ale do meritum. Wadą merca jest szybkość działania nawigacji, ociężale i to prawda. Samo nawigowanie bardzo na plus.

Co mi się też w nim podoba to że jest nastawiony na spokój. Gdybym miał wybierać M czy AMG to pewnie M bo tam reszta samochodu bardziej pasuje, pozycja za kierownicą, kierowanie itp. Ale do dostojnej jazdy mnie BMW męczyło. Tutaj Merc najbardziej pasuje.

Na minus BMW spalanie, trasa, tempomat na 100 i pali 7l. Merc w tych warunkach 3.5. Dwie skrajności. Przy 140 wyniki 10 vs 6.

Jak nie ma mocnych głosów na "nie mierz merca" to go biorę.
Miniac, o Mercu mi gadałeś jak brałem B8. A słyszę bardzo niepochlebne opinię o awaryjności nowych BMW. Mam dwóch fanów marki i mimo że ich stać to w F10 i wyżej nie wchodzą.

Co do B8 polecam www.passeratti.pl - to moja strona....
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 12