Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Stare vs nowe
Autor Wiadomość

kosmita 
spieprzaj dziadu


auto: Reno Sport
silnik:: 1.6
moc: 133km
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Cze 2009
Skąd: przyjezdny

Wysłany: Wto 26 Wrz, 2017   

PiTT napisał/a:
po pierwsze należy zdefiniować co to znaczy lepsze
czy nowe m5 jest lepsze od m5 e60 z v10 pod maską?
patrząc na katalog i ilość haseł marketingowch na pewno...
ale czy frajda z jazdy m5 e60 była taka sama jak nowym modelem? nie wydaje mi się

myślę, że obiektywnie nowe (f10) m5 jest lepsze - szybsze, mniej pali, lepiej hamuje, komfort zapewne lepszy (edc), lepsza skrzynia, w awaryjność pewnie podobna, bo jeden i drugi silnik ma swoje bolączki. W g30 masz jest jeszcze ciekawiej, bo jest odpinany 4x4. e60 z pewnością wygrywa egzotycznością rozwiązań, dźwiękiem silnika.
Nawet ta frajda z jazdy to rzecz względna, tu na forum znajdzie się pewnie sporo osób, dla których lepszy jest szybki nudny golf r niż saxo

Z tą awaryjnością i kosztami to też jest różnie. Przypominam, że niby te stare dobre niezniszczalne samochody też miały swoje bolączki typu vanosy, wyciągające się łańcuchy rozrządu, wariatory faz rozrządu czy żłopanie oleju :>

Żeby nie było, ja jestem wysoce krytyczny wobec współczesnej motoryzacji, zwłaszcza wobec suvów, coupe-sedanów, obiecywania przygody podczas parkowania pod supermarketem czy wspomagaczy i autonomiczności, ale mimo wszystko uważam, że nowe samochody raczej są lepsze niż ich odpowiedniki xx lat temu.
_________________
www.sieplywa.pl
 
 

PiTT 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: .
silnik:: .
moc: .km
Pomógł: 60 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: .........

Wysłany: Wto 26 Wrz, 2017   

jasna sprawa, dlatego nie chodzi tu o przekonywanie kogoś do swojej racji
zwykła wymiana spostrzeżeń ;)
jeździłem nowa x6m i poza tym że to szybkie auto to na serio więcej emocji dostarczało mi stare ex. STFowe subaru.
pewnie takich przykładów każdy zna kilka, wiadomo że co innego emocje podczas jednej jazdy a co innego poczucie niezawodności nowym autem którym się na codzień ktoś porusza
Dlatego warto dbać o stare auta z duszą bo niedługo ich nie będzie... poza passatami bo te to się uchowają na wieki :D
 
 
 

Alexxx 
weż to poczuj ziom!


auto: białe
silnik:: 2.3
moc: 350km
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2015
Skąd: Warszawa

Wysłany: Wto 26 Wrz, 2017   

PiTT napisał/a:

jeździłem nowa x6m i poza tym że to szybkie auto to na serio więcej emocji dostarczało mi stare ex. STFowe subaru.


Dyskusje wygrywa aktualnie Piotrek porównaniem miejskiego suva za srogo ponad ponad 500kpln z surowym lecimy modzonym subaru :rotfl:

Ale takiego dachach z rolowaniem 5 razy po zderzeniu z dostawczakiem to jednak w x6m lepiej przeżyć niż w Subi (nie przeżyć) ? :)

Fajny wątek. W sensie fajna ta beemka na sprzedaż ;)
 
 

PiTT 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: .
silnik:: .
moc: .km
Pomógł: 60 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: .........

Wysłany: Wto 26 Wrz, 2017   

myślę że porównanie trafne, ale jak się przeczyta ze zrozumieniem ;)

sportowy suv pewnie za ponad pół bani vs subaru sti (wtedy nie było aż tak zdłubane, to raczej początki zaraz po zakupie)
nie wydaje Ci się że od sportowej M-ki nawet niech ona będzie sobie w budzie suva powinno się oczekiwać czegoś więcej?
po prostu dalej podkreślam że nowe auta pozbawiane są sukcesywnie duszy

może niech ten film podsumuje moje przemyślenia:
 
 
 

Alexxx 
weż to poczuj ziom!


auto: białe
silnik:: 2.3
moc: 350km
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2015
Skąd: Warszawa

Wysłany: Wto 26 Wrz, 2017   

PiTT napisał/a:
myślę że porównanie trafne, ale jak się przeczyta ze zrozumieniem ;)


Pewnie dlatego nie zrozumialem :> ;)

PiTT napisał/a:
o prostu dalej podkreślam że nowe auta pozbawiane są sukcesywnie duszy


Są wyjątki imho :)
Ostatnio zmieniony przez Alexxx Wto 26 Wrz, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 

kosmita 
spieprzaj dziadu


auto: Reno Sport
silnik:: 1.6
moc: 133km
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Cze 2009
Skąd: przyjezdny

Wysłany: Wto 26 Wrz, 2017   

Alexxx napisał/a:
Są wyjątki imho

Przykłady proszę
_________________
www.sieplywa.pl
 
 

bob.dsk 
hybrex


auto: BE EM WE
silnik:: 3.0
moc: Pińcet sto dziewińcetkm
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2012
Skąd: Gdynia

Wysłany: Wto 26 Wrz, 2017   

Jak zobaczyłem 3 strony to myślałem ze się bijecie o furę :lol2:

Jak tylko będę miał wolna chwile poczytam wasze dywagacje :faja:
 
 

Alexxx 
weż to poczuj ziom!


auto: białe
silnik:: 2.3
moc: 350km
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2015
Skąd: Warszawa

Wysłany: Wto 26 Wrz, 2017   

kosmita napisał/a:
Alexxx napisał/a:
Są wyjątki imho

Przykłady proszę


1.
Classic Mustang/Camaro - trzeszczący ułomek do turlania się z 240 konnym V8... te z lat 1995-2005 (za hakiem) nawet nie wyglądają a to generacja Golfa GTI 4-5
New Mustang/Camaro - 455-650KM robiący czasy na N-ringu takie, że wszystkim szczęka opada + wygląda zajebiście

2.
Focus RS I vs 3...
1gen wyglądający jak jajko z porywającym 215KM kosztujący ponad 30k EUR a teraz masz agresywne 4x4 z 350KM za 36K EUR? Nowy nadal w manualu...

3.
Volvo w latach 2000 - no kurfa auto bez wyrazu... nudne do bólu i stylistyką porywające jak szafa PAX z IKEA
aktualne modele XC90 / S90 - no chyba jednak stylistycznie i jeśli o wyposażenie i komfort to przepaść

Reasumując masz 3 przykłady z czego 2 odwołują się do performance, wyglądu i frajdy z jazdy a 1 czysto do stylistyki. Jeśli chodzi o wyposażenie to zakładam, że teraz wersja bazowa ma wszystkie udogodnienia (albo więcej), które starsze modele miały w opcjach.

A to i tak wybrałem tylko trzy przykłady z "lat około 2000 vs teraz" które mi przyszły do głowy w sekundę bo widzę, że porównywane też były MB z początku lat 1900 do poprzedniej eSki.

Możemy się spierać ale również uważam, że "zawsze nowe jest lepsze...".
 
 

PiTT 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: .
silnik:: .
moc: .km
Pomógł: 60 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: .........

Wysłany: Wto 26 Wrz, 2017   

volvo to idealny przyklad jak zjebali marke :D
stylistycznie super, ale rozmawialiscie z kims kto jezdzi nowym volvo?
to co chwila sie jebie i dotyczy takze xc90
wlasnie lata 2000 to piekne fury w postaci v70
przyznam bez bicia ze nowe volvo mi sie podobaja, ale poza stylistyka nie slyszalem zadnych pozytywnych opinii o bezawaryjnosci :(
 
 
 

kosmita 
spieprzaj dziadu


auto: Reno Sport
silnik:: 1.6
moc: 133km
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Cze 2009
Skąd: przyjezdny

Wysłany: Wto 26 Wrz, 2017   

Alexxx, ale focusa I RS to Ty szanuj :ass:
_________________
www.sieplywa.pl
 
 

szymlorek 
ide na marsz samotnych kobiet

auto: brak
silnik:: brak
moc: 1km
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 24 Lut 2006
Skąd: Wch

Wysłany: Śro 27 Wrz, 2017   

Fakt faktem nowe auta po gwarancji robią się piekielnie drogie w eskploatacji. Mam takiego całkiem ogarniętego tylko w bmw mechanika, naszła mnie taka myśl żeby zamienić e61 530d które teraz mam na f10, nie miałem w tym kompletnego celu, poprostu znudziła mi się stara buda. Pojechałem pogadać czy warto, mechanik pokazał mi kilka faktur i rzeczywiście pomiędzy e61 530d a f10 530d koszta eksploatacji różnią się kosmicznie. Nie ma to ekonomicznego uzasadnienia, poza ładniejszym nadwoziem i deską rozdzielczą nic więcej nie dostane a można wpier* się w takie koszta że robi się przykro...
Motoryzacja zmusza nas albo do rzucenia się w daily eko pudełka na gwarancji albo pozostanie przy starych autach tak długo aż nowe nie zrobią się przystępne cenowo w serwisowaniu a to z generacji na generacjie trwa coraz dłużej przez ilość elektroniki.
 
 

Miniac 
Ala ma kota
Mini-Me


auto: Cayane
silnik:: Tuaregoa
moc: np 182km
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 18 Lis 2009
Skąd: Warszawa

Wysłany: Śro 27 Wrz, 2017   

PiTT napisał/a:

czy nowe m5 jest lepsze od m5 e60 z v10 pod maską?


Lepsze? To jest przepaść.

Cytat:

ale czy frajda z jazdy m5 e60 była taka sama jak nowym modelem? nie wydaje mi się ;)


jeśli frajda = adrenalina/odczucie strachu to tak, stare auta dawały zdecydowanie więcej frajdy :)

ps. Volvo V70 to jest taki śmieć, że dziwię się odkopaniu takiego trupa.

ps2. te stare "super komfortowe" Audi/Mercedesy zawdzięczały swój komfort 15" felgom z oponą /70 i amortyzatorom bez siły tłumienia. Tym autem wypadałeś z każdego łuku przy większej prędkości i waliłeś w każdą przeszkodę z braku hamulców. Proszę się ogarnąć. Nowe auta zamiatają pod dywan stare kible. Pomijam takie oczywiste kwestie jak oświetlenie, czy sztywność karoserii.

ps3. można kochać stare kible za to że je "ogarniamy" technicznie i finansowo, za to że jedziemy autem o którym marzył ojciec, albo widzieliśmy w salonie siedząc na trójkołowcu, ale bez odpałów proszę..
_________________
Stefan ma dobre ciśnienie....
...w oponach!
 
 
 

siema 
dziękuje i pozdrawiam


auto: Clio II ph3
silnik:: F4R
moc: 0_km
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 09 Maj 2009
Skąd: PWZ

Wysłany: Śro 27 Wrz, 2017   

Skoro rozmawiamy już o nowych autach i jeszcze wpadł Miniac, to ja mam pytanie- czy 320i z F30 >2015 czyli B48B20A da się tak łatwo dłubnąć jak N20B20 ze starszych roczników? Czy to kibel i dać sobie spokój?
 
 

Kuner 
na satatek. służbowo!
swiatMINI.pl


auto: kilka
silnik:: dużo
moc: łącznie z 1000km
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Skąd: Wawa - Ursus

Wysłany: Śro 27 Wrz, 2017   

320i 184KM robisz na jakies 240, 250 KM
_________________
www.swiatMINI.pl
Niezależny Serwis Samochodów MINI
 
 

rabarbar 
śmierdzi frytkami u mnie w pokoju

auto: Srebrne
silnik:: Mały
moc: 4km
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sty 2017
Skąd: Wro

Wysłany: Śro 27 Wrz, 2017   

Miniac, przerobiłem kilka w124 w życiu i faktycznie jestem trochę fetyszystą tego modelu,podchodzącym do niego lekko bezkrytycznie,komfort w tym aucie niewiele sie zmieniał na felgach 15 i 17.Owszem to nie hamuje,podpiera sie klamkami w zakrętach i słabo skręca.
Byłem kiedyś na imprezie z kilkoma panami po sześćdziesiątce ,wszyscy grubo żarabiajacy i jeżdżący w większości nowymi autami premium,każdy co do sztuki narzekał ze nowe auta są wlasnie zbyt twarde,najbardziej sie dostało nowemu A6
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13