Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
[S] Golf 7R Variant 1 Wł, Salon PL
Autor Wiadomość

PiTT 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: .
silnik:: .
moc: .km
Pomógł: 60 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: .........

Wysłany: Pon 30 Paź, 2017   

ciekawe jeszcze jaki jest % osób które kupuje za gotówkę
z opowieści sprzedawców nie jest to jakiś promil tylko regularni klienci którzy przychodzą i biorą fure która im się podoba - dotyczy to głównie aut luksusowych.
 
 
 

Drone 
Memory 5... Siara i wszystko jasne
agresywność 0%


auto: Dwa sedany
silnik:: Razem 3800
moc: Razem 273km
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pon 30 Paź, 2017   

anjas napisał/a:
Drone napisał/a:
Przy zarobkach pozwalających na kupienie sobie Golfa R, najpewniej juz ktoś uciekł w podatek liniowy na działalności i tyle. Nie jest wcale fajnie płacić 31%.


szczególnie w epoce dobrej zmiany, kiedy zlikwidowano kwotę wolną od podatku a niebawem będzie zniesiona górna kwota rocznej składki ZUS. Ale spoko, to i tak nie ich wyborcy.


Ja bym nie mieszal.
ZUS to faktycznie jest chamowa, bo ludzie beda placic na ZUS ponad limit, a przeciez emerytury ponad limit nie dostana. Po to wlasnie byla ta maksymalna skladka.

Ale kwota wolna od podatku to jakas kpina jest, dla kogos kto zarabia dajmy na to 200k PLN na rok juz. A im wyzej tym bardziej to bylo smieszne :)
Sam sobie odpowiedz z jakie tytulu takie cos by Ci sie nalezalo.
To jest dla tych ktorzy nie zarabiaja minimum socjalnego i faktycznie troche glupio takim kazac jeszcze placic podatek, aby wrocil on zaraz w zasilku jakims.

Nalezy zauwazyc, ze wielu ludziom jednak podatki teraz obnizyli.
Jest podwojony limit dla dzialalnosci tworczej na polowe kosztow przychodu.
Wielu programistow wlasnie sie rozlicza jako tworcy i tacy zawsze limit przekraczali.

Tak czy siak poszlismy w polityke ;)
A tu chodzi o zwyczajne radzenie sobie w sytuacji, kiedy mozesz zaplacic podatkow mniej.
Nawet w takich Niemczech Golf R to nie jest samochod ktory sie widzi jako co drugi na ulicy. I tam tez kupuja raczej 1.4T ewentualnie 1.8T i tyle. No i diesle.
_________________
nadpis
 
 
 

Drone 
Memory 5... Siara i wszystko jasne
agresywność 0%


auto: Dwa sedany
silnik:: Razem 3800
moc: Razem 273km
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pon 30 Paź, 2017   

PiTT napisał/a:
ciekawe jeszcze jaki jest % osób które kupuje za gotówkę
z opowieści sprzedawców nie jest to jakiś promil tylko regularni klienci którzy przychodzą i biorą fure która im się podoba - dotyczy to głównie aut luksusowych.


Jestem pewny, ze rowne 100% Azjatow handlujacych w Wolce Kosowskiej kupuje te swoje super fury za gotowke.
Zreszta nie tylko fury. Domy i luksusowe mieszkania tez.

Tam tylko obrot gotowkowy, a remanent oznacza spalenie raz do roku hali :)
Fajne lapowki musza isc do odpowiednich osob, ze tam nie ma ciaglej kontroli skarbowej :)
_________________
nadpis
 
 
 

zefir 
Skąd to.. ?


auto: Honda Civic FN1
silnik:: r18a2
moc: 140km
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 17 Lip 2009
Skąd: uć

Wysłany: Pon 30 Paź, 2017   

Drone napisał/a:
rabarbar napisał/a:
Znaczy ze nikt kogo stać na auto za średnią kase nie robi w Polsce na etacie? :rotfl: :rotfl:
Normalny kraj z normalną gospodarką.... ;D


Dokładnie tak jest.
Droższe auta w PL sprzedają się tylko dla firm, z czego jakaś część to jednoosobowe działalności gospodarcze.
Osoby prywatne kupują Dacię, Fiata Tipo i Toyotę Yaris.

Przy zarobkach pozwalających na kupienie sobie Golfa R, najpewniej juz ktoś uciekł w podatek liniowy na działalności i tyle. Nie jest wcale fajnie płacić 31%.
Lepsi "fachowcy" w ogóle takie auta mają na czeskich blachach.


Masz wiele zawodów gdzie nie można być na umowie B2B :) ale są inne formy manewrowania.
 
 
 

Alexxx 
weż to poczuj ziom!


auto: białe
silnik:: 2.3
moc: 350km
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2015
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pon 30 Paź, 2017   

Drone napisał/a:
Jestem pewny, ze rowne 100% Azjatow handlujacych w Wolce Kosowskiej kupuje te swoje super fury za gotowke.
Zreszta nie tylko fury. Domy i luksusowe mieszkania tez.


Potwierdzone info.
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Pon 30 Paź, 2017   

Drone napisał/a:
Ale kwota wolna od podatku to jakas kpina jest, dla kogos kto zarabia dajmy na to 200k PLN na rok juz. A im wyzej tym bardziej to bylo smieszne
Sam sobie odpowiedz z jakie tytulu takie cos by Ci sie nalezalo.


Z takiego tytułu, że kwota wolna powinna obowiązywać wszystkich. Im większe masz dochody tym mniej jest dla Ciebie istotna, ale nie można absolutnie karać lepiej zarabiających za to, że lepiej zarabiają.
_________________
Poznań: 22,5cm
 
 
 

Chloru 
bizon
...

auto: Xsara VTS
silnik:: XU10J4RS
moc: 167km
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Maj 2012
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pon 30 Paź, 2017   

anjas napisał/a:
le nie można absolutnie karać lepiej zarabiających za to, że lepiej zarabiają.


Można ale się nie powinno bo spierdolą.
_________________
Understeer is a crime (C) Colin McRae
 
 

Drone 
Memory 5... Siara i wszystko jasne
agresywność 0%


auto: Dwa sedany
silnik:: Razem 3800
moc: Razem 273km
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pon 30 Paź, 2017   

anjas napisał/a:
ale nie można absolutnie karać lepiej zarabiających za to, że lepiej zarabiają.


Ale co mam się nie zgodzić? Oczywiście że nie można. Tyle że ja dorosłem i nie wierzę już w jednorożce :)
Świat nie jest idealny i człowiek majętny to nie potencjalna, ale pewna dojna krowa.

Nie czepiałbym się zatem o takie pierdoły jak kwota wolna od podatku, bo to jest trochę kabaret ;) Miałeś wypłatę w styczniu wyższą o 500? Odczułeś? :jupi:
Bardziej mnie wkurza progresywna skala podatkowa. Tutaj nie dość że i tak płacisz więcej bo zarabiasz więcej, to jeszcze od pewnego momentu biją batem na dwie ręce i masz wyższą stawkę.

Przypomnę tylko, że to PiS zniósł trzeci próg podatkowy, więc ja bym az tak po nich nie jechał, bo było ponad 40% do oddania :rotfl:
_________________
nadpis
 
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Pon 30 Paź, 2017   

Drone napisał/a:
Przypomnę tylko, że to PiS zniósł trzeci próg podatkowy, więc ja bym az tak po nich nie jechał, bo było ponad 40% do oddania


To teraz policz: co lepsze, 40% próg czy zniesienie kwoty wolnej + bezlimitowy ZUS. Na jedno wyjdzie.
_________________
Poznań: 22,5cm
 
 
 

Rasputin 
sushi nori


auto: RS
silnik:: 2.0
moc: 172km
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Sie 2010
Skąd: z kątowni

Wysłany: Pon 30 Paź, 2017   

Ja tam nie narzekam, PIS zmniejszył CIT :jupi:
Wróćmy Panowie do Golfera bo do polityki jest już odpowiedni temat :D Nigdy wszystkim nie dogodzi :rotfl:
 
 

Drone 
Memory 5... Siara i wszystko jasne
agresywność 0%


auto: Dwa sedany
silnik:: Razem 3800
moc: Razem 273km
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Wto 31 Paź, 2017   

anjas napisał/a:


To teraz policz: co lepsze, 40% próg czy zniesienie kwoty wolnej + bezlimitowy ZUS. Na jedno wyjdzie.


Chyba zle mnie rozumiesz, ze ja niby popieram ich dzialania :)
Napisalem ze ZUS to jest zwykle oszustwo. Ludzie nie placili skladki od jakiegos poziomu, bo jest tez maksymalny poziom emerytury jaki placa. I to bylo uczciwe. Teraz nie bedzie uczciwe.

Staram sie doceniac jednak to co zrobili, a jednak zniesli 3 prog, ktory byl moim zdaniem ogromny.
Obnizyli tez podatek dochodowy dla spolek do o ile pamietam 15%. To tez krok w dobra strone.
Podwyzszyli limit dla tworcow na placenie faktycznie o 1/4 mniej dochodowego.

A ta kwote wolna od podatku moim zdaniem mozna spokojnie traktowac jako zasilek dla najbiedniejszych. I tak dobrze ze jest to kwota wolna od podatku, a nie jakies menel+ i dawanie kasy w gotowiznie do lapki ;)

Przypominam ze bywaly ekipy przed nimi co tylko zabierali i podnosili podatki, ale duzo obiecywali (3x15 :hhe: )

A wracalajac do Golfera, to art. 23 ust. 1 pkt 4 ustawy o PIT mowi, ze leasing finansowy powyzej 20tys EUR nie jest kosztem, a wiec ten Golf jest deko zbyt drogi. Wchodzi w gre tylko gotowka, albo kredyt w banku (a kredyty sa malo oplacalne jednak).
Jakby nie ugryzl, to jest zle.

Ten limit 20tys EUR, to nie wiesz jaka ekipa wprowadzila? Az jestem ciekawy. [/list]
_________________
nadpis
 
 
 

siema 
dziękuje i pozdrawiam


auto: Clio II ph3
silnik:: F4R
moc: 0_km
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 09 Maj 2009
Skąd: PWZ

Wysłany: Wto 31 Paź, 2017   

Drone napisał/a:
A wracalajac do Golfera, to art. 23 ust. 1 pkt 4 ustawy o PIT mowi, ze leasing finansowy powyzej 20tys EUR nie jest kosztem, a wiec ten Golf jest deko zbyt drogi. Wchodzi w gre tylko gotowka, albo kredyt w banku (a kredyty sa malo oplacalne jednak).

Niech mnie któryś ze speców poprawi ale wydaje mi się, że jak bierzesz auto w leasing to ten limit Cię nie ogranicza.
 
 

Drone 
Memory 5... Siara i wszystko jasne
agresywność 0%


auto: Dwa sedany
silnik:: Razem 3800
moc: Razem 273km
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Wto 31 Paź, 2017   

siema napisał/a:

Niech mnie któryś ze speców poprawi ale wydaje mi się, że jak bierzesz auto w leasing to ten limit Cię nie ogranicza.


To Cię mogę juz poprawić.
Golf sprzedaje osoba prywatna, bez faktury, zatem w grę wchodzi tylko leasing finansowy.
W skrócie: auto jest moje, ja je sobie amortyzuję, a dodatkowo kosztem jest tylko część odsetkowa raty leasingowej. I tu jest limit taki właśnie 20tyś EUR.
Leasing taki jest właściwie rodzajem kredytu, ale jest tańszy, tzn oprocentowanie jest mniejsze.

Nie istnieje taki limit dla leasingu operacyjnego, czyli takiego najbardziej popularnego
Tam przedmiot nie jest mój, tylko firmy leasingowej. Mogę go sobie na końcu spłaty wykupić. Dla mnie kosztem jest część netto raty.
I w słowie "netto" jest problem, bo jakbym takiego Golfa chciał wziąć w leasing operacyjny, to firma leasingowa mi doliczy VAT do tej kwoty którą zapłaci sprzedającemu.
Mało opłacalny biznes :rotfl:

Dlatego też jest taki problem z tym pojazdem ;)
_________________
nadpis
 
 
 

bob.dsk 
hybrex


auto: BE EM WE
silnik:: 3.0
moc: Pińcet sto dziewińcetkm
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2012
Skąd: Gdynia

Wysłany: Wto 31 Paź, 2017   

siema napisał/a:
Drone napisał/a:
A wracalajac do Golfera, to art. 23 ust. 1 pkt 4 ustawy o PIT mowi, ze leasing finansowy powyzej 20tys EUR nie jest kosztem, a wiec ten Golf jest deko zbyt drogi. Wchodzi w gre tylko gotowka, albo kredyt w banku (a kredyty sa malo oplacalne jednak).

Niech mnie któryś ze speców poprawi ale wydaje mi się, że jak bierzesz auto w leasing to ten limit Cię nie ogranicza.


Wg mnie leasing wchodzi Ci w całości. Przy zakupie za cash masz tak ze wchodzi ci jednorazowo 20k eur a reszta amortyzujesz. Teraz najczęściej wybieramy leasing aka. wynajem długoterminowy.
 
 

siema 
dziękuje i pozdrawiam


auto: Clio II ph3
silnik:: F4R
moc: 0_km
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 09 Maj 2009
Skąd: PWZ

Wysłany: Wto 31 Paź, 2017   

Ok, czyli diabeł tkwił w szczególe- finansowy/operacyjny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 12