Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzęty AGD do hacjendy
Autor Wiadomość

zefir 
Skąd to.. ?


auto: Honda Civic FN1
silnik:: r18a2
moc: 140km
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 17 Lip 2009
Skąd: uć

Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   Sprzęty AGD do hacjendy

Elo,

czy używacie może sprzetów AGD z IKEI, np. Zmywarki, piekarnika, indukcja?

Lodówke i pralkę chcę innych firm ale właśnie zastanawiam się czy te sprzęty z IKEI ktoś może polecić. Wiem tylko, że producenci to Whirpool i Electrolux.

Za cenne uwagi - pomuczki!

Dzięki
 
 
 

Chloru 
bizon
...

auto: Xsara VTS
silnik:: XU10J4RS
moc: 167km
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Maj 2012
Skąd: Warszawa

Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

Nie używamy. :jupi: Chwal się kwadratem :jupi:
_________________
Understeer is a crime (C) Colin McRae
 
 

zefir 
Skąd to.. ?


auto: Honda Civic FN1
silnik:: r18a2
moc: 140km
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 17 Lip 2009
Skąd: uć

Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

Narazie wchodzi ekipa wiec same sciany :D

Generalnie Wola okolice Kasprzaka/Prymasa blisko nowego M2 przy Płockiej :faja: :faja:
 
 
 

Franek 
słucham..?


auto: MCS
silnik:: 2.0
moc: 192km
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 14 Lip 2009
Skąd: WWL

Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

Ja mam z Ikeii wszystko prócz lodówki, czyli:

- pralkę
- płytę gazową
- piekarnik
- zmywarkę
- wyciąg

Pralka spoko, po 4ech latach padła grzałka, ale tam jest jakaś ultra długa gwara i wymienili na gwarancji
Zmywarka lała wodą już przy pierwszym użyciu, ale przyjechał serwis i wymienił jakieś śmigło od jakiegoś wyższego modelu bo te podstawowe to smietnik i też jest git.
Piekarnik, płyta iwyciąg bez zastrzerzeń,

Z uwagi na serwis itp to poownie mysle ze tez bym kupił w ikeii.
Lodówkę tylko kupiłem taką wypierdzianą Samsunga w tafli szkła żeby na bajerze była to też spierdolił się wyświetlacz chyba przy 18stu miesiącach.

Generalnie co nie kupisz to i tak się później zepsuje, a ikea ma fajną gwarę więc polecam.
A jak bym miał sosu jak lodu to wszedł bym all in w miele.
 
 

zefir 
Skąd to.. ?


auto: Honda Civic FN1
silnik:: r18a2
moc: 140km
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 17 Lip 2009
Skąd: uć

Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

no wiem ze miele rządzi, ale właśnie budżet na to to jest min 3x wszystko :D

dlatego skupiłbym się na bosch/siemens, ale właśnie opcje gwarancji w ikei rządzoooo :)
 
 
 

Bonczek 
There you go...
Petrolhead


auto: Różne
silnik:: Różne
moc: Różnakm
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 25 Sty 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

Ja mogę Boscha polecić - płyta indukcyjna, zmywarka, piekarnik z mikrofala - wszystkie 3 sprzęty od ponad 3 lat póki co działają jak nowe. Chłodziarka do wina coś przestała chłodzić do takiego poziomu jak na początku, w tym miesiącu muszę wezwać magika.

Lodówka gorenje, brak zastrzeżeń i 3 razy tańsza od Smega.
Pralka Electrolux - był to jedyny model który nam się mieścił - imo trochę głośna.
_________________
Racing: CR-X / S1000R
Cruising: W126 / C126 / R129 / 996.2 / C63

http://www.facebook.com/p...208482285855703 :)

 
 
 

Chloru 
bizon
...

auto: Xsara VTS
silnik:: XU10J4RS
moc: 167km
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Maj 2012
Skąd: Warszawa

Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

zefir napisał/a:
Generalnie Wola okolice Kasprzaka/Prymasa blisko nowego M2 przy Płockiej


Spoko daleko nie mam :rotfl: Gratulacje :jupi:

Moje doświadczenia z innym sprzętem są następujące:

Zmywarka Bosch/Siemens - parę lat bez żadnych problemów. Jak masz mieć otwarty aneks to warto przyjrzeć się głosności sprzętu.

Lodówka w jednym mieszkaniu - Indesit, z 8 lat bez problemów. Na samym poczatku okazało się, że miała za dużo czynnika chłodzącego i zbierał się szron na rurce z tyłu a potem się topił i robiła się mała kałuża. Ogarnięte w ciągu 30 minut wizyty technika na gwarancji.

W drugim nie wiem jaka ale mnie wkurwia bo jest w zabudowie ze wszystkimi tego wadami (rozmiar głównie).

Indukcja - Amica - jest OK. Przejąłem z kwadratem i scen nie robi. Pewnie w kolejnej chciałbym mieć 2 duże pola a nie 1 + 3.

Piekarniki Amica x 2 - jest OK. Warto kupić z teleskopowymi prowadnicami dla tacek/kratek.
_________________
Understeer is a crime (C) Colin McRae
 
 

Drone 
Memory 5... Siara i wszystko jasne
agresywność 0%


auto: Dwa sedany
silnik:: Razem 3800
moc: Razem 273km
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   Re: Sprzęty AGD do hacjendy

zefir napisał/a:
Elo,

czy używacie może sprzetów AGD z IKEI, np. Zmywarki, piekarnika, indukcja?

Lodówke i pralkę chcę innych firm ale właśnie zastanawiam się czy te sprzęty z IKEI ktoś może polecić. Wiem tylko, że producenci to Whirpool i Electrolux.

Za cenne uwagi - pomuczki!

Dzięki


Mam kuchnię z IKEA i ich sprzęty.
Z IKEA nie brałem tylko piekarnika i mikrofali. I w sumie żałuję.
Ich klamoty to Whirpool i Elektrolux.
Szczególnie zmywarkę najlepiej brać z IKEA jesli jest do zabudowy, bo ich system szafek jest deko udziwniony. Tylko te z IKEA i Elektroluxy (co na jedno wychodzi) mają takie przyłącza do ich suwnic. Inne marki to jakieś doróbki, niekoniecznie dobrze działające z tymi drzwiczkami.
_________________
nadpis
 
 
 

Kamill 
japa trolu!


auto: Ducato
silnik:: 2.3
moc: 110km
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 27 Mar 2011
Skąd: Wilanów 90210

Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

Ja od 3 lat mam Siemensa płytę i zmywarkę. Wcześniej miałem zmywarkę Bosch która chodzi bez awarii od 7 lat. Niestety oprócz Siemensa ciężko było znaleźć zmywarkę która ma metalowe wnętrze, większość zmywarek jest teraz w środku plastikowa.

Piekarnik i mikrofal jest Samsunga. Był ku temu jeden powód, mikrofal Samsunga kosztowała 600, a każda inna najtańsza 1600. Piekarnik Samsunga jest dzielony na 2 części płytą termiczną. Można używać góry lub dołu, jak się piecze małe rzeczy jak jedna pizze to dobra opcja bo nagrzewa się 2x szybciej. Po wyjęciu płyty działa jak zwykły piekarnik. Można też pięć równolegle 2 dania po 1 w każdej komorze z inną temperaturą - raz chyba dla testów tak zrobiłem i może że 3razy używałem piekarnika bez płyty dzielącej. Zawsze używam opcje gdzie nagrzewa 50%, bo mieszczą się tam 2 blachy z płaską pizzą.

Lodówkę mam beko nie do zabudowy. Ale nie jest to 60cm a 80cm szerokosci. Lodówka jest niewiele większą a ma 400L. Do zabudowy maja koło 220. Nie jest też tak duża jak dwudrzwiowe. Też jestem z niej zadowolony, nie ma śniegu, nie ma wody, ma podświetlenie led jest bez obslugowa. Poprzedni whirlpool musiałem rozmrazac i myć raz na rok i płynęła woda po tylnej ściance w środku.

Pralkę mam Siemens od góry ładowana jakiś najwyższy model, potrafi czasami przesunąć się przy wirowaniu. Z zalet to proste programy wyjmowany pojemnik na proszek w celu umycia i wysokie obroty. Ma chyba jakiś inny typ silnika, może indukcyjny? Jest dość cicha. Ale szału jakiegoś nie robi. Poprostu wygląda wszystko dość solidnie.

Sam zakup realizowałem w Saturnie, jak powiedziałem że mam do wyposażenia całe mieszkanie i że interesują mnie trochę droższe sprzęty to poszliśmy do biura i już na spokojnie bez nagabywania ekspedientki przez innych klientów przejrzelismy asortyment i kontaktowałem się z 1 osobą. Ceny mieliśmy takie że któryś sprzęt wyszedł gratis. Większość rzeczy była tańsza niż na Ceneo, a jak znaleźliśmy produkt znacznie taniej to nam zeszli z ceny do ceny z Ceneo. Bez znajomości i mega kombinowania taniej się tego wg mnie kupić nie dało. Podkreślenia że się bardzo nie targowaliśmy tylko chcieliśmy zrezygnować z któregoś produktu babka zapytała czemu to powiedziałem że w necie wyjdzie taniej no i opuściła od ręki.

Jeszcze temat okapu. Jak ktoś ma płytę na wyspie, albo wogole aneks to dobry wyciąg się przyda. My mamy Faber taki dość duży no i on robi przeciąg, mogę śmiało powiedzieć że te małe okapy to w zasadzie takie zabawki/atrapy w porównaniu do Faber, więc warto się przyjrzeć parametrom, bo to nie tylko zapach, ale tłuszcz niesiony w raz z parą i dym który osada później gdzie popadnie.

Czajnik to wiesz z FB jaki kupić do aneksu żeby był cichy :)
 
 
 

zefir 
Skąd to.. ?


auto: Honda Civic FN1
silnik:: r18a2
moc: 140km
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 17 Lip 2009
Skąd: uć

Wysłany: Śro 06 Gru, 2017   

Dzięki, no to chyba zdecydujemy się na Piekarni, Płytę,okap zabudowany i zmywarkę z Ikei.

Lodówka i pralka będzie z markietu pod wymiary jakie mamy w mieszkaniu i niestety lodówke planujemy 60cm. Bo 80cm będzie problem zmieścić czy planie kuchni jaki obecnie mamy i nam mega pasi :D
 
 
 

Kenet 
Mam grzybicę stóp


auto: Skoda 105L
silnik:: 1049 cm3
moc: 43km
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Śro 06 Gru, 2017   

Przepraszam w tej kuchni można zaparkować vito, a 20 cm szersza lodówka nie wejdzie? ;D
_________________
Cytat:
przyczyna dzwona taka sama jak ostatniego dacha... czyli bomba na pałę po drodze której nie znam bez opisu...
 
 

bob.dsk 
hybrex


auto: BE EM WE
silnik:: 3.0
moc: Pińcet sto dziewińcetkm
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2012
Skąd: Gdynia

Wysłany: Śro 06 Gru, 2017   

Bonczek napisał/a:
Ja mogę Boscha polecić - płyta indukcyjna, zmywarka, piekarnik z mikrofala - wszystkie 3 sprzęty od ponad 3 lat póki co działają jak nowe. Chłodziarka do wina coś przestała chłodzić do takiego poziomu jak na początku, w tym miesiącu muszę wezwać magika.

Lodówka gorenje, brak zastrzeżeń i 3 razy tańsza od Smega.
Pralka Electrolux - był to jedyny model który nam się mieścił - imo trochę głośna.


Płyta Gorenje - 6 razy na gwarancji .... Ogólnie mam jeszcze piekarnik i mikrofalówkę z Gorenje, działają ale np piekarnik dupy nie urywa...

Zmywarka Szajsung - 2 razy w ciągu lat się popsuła. Pierszy raz gwarancja, drugi niestety już 500 pln...

Lodówka Szajsung "sajd baj sajd" z kostkarką bez zastrzeżeń przez 5 lat.

Moi rodzicą mają Miele i zero problemów przez 6 lat.
 
 

Miniac 
Ala ma kota
Mini-Me


auto: Cayane
silnik:: Tuaregoa
moc: np 182km
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 18 Lis 2009
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pią 08 Gru, 2017   

normalnie "Pimp my AGD" ;)
_________________
Stefan ma dobre ciśnienie....
...w oponach!
 
 
 

rabarbar 
śmierdzi frytkami u mnie w pokoju

auto: Srebrne
silnik:: Mały
moc: 4km
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sty 2017
Skąd: Wro

Wysłany: Sob 09 Gru, 2017   

Ja pierdole,to ja juz wole 16 stron o wyborze felg do golfa
 
 

koma600 
XII wydział ksiąg wieczystych


auto: Meg3rs
silnik:: 2.0
moc: 300km
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 12 Paź 2009
Skąd: Nadarzyn

Wysłany: Wto 19 Gru, 2017   

rabarbar napisał/a:
Ja pierdole,to ja juz wole 16 stron o wyborze felg do golfa
True story bro
_________________
KUBAS ZNOWU WYGRAŁ!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13