Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Czytacie?
Autor Wiadomość

Marek23 
Gonna giv'm a cziken?

auto: gc8r
silnik:: 2.0
moc: 280km
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 15 Sty 2006
Skąd: Rbk/Krk

Wysłany: Czw 01 Mar, 2007   Czytacie?

Dwa razy założyłem topic o jakiejś książce i odzew bardzo mały... Jako, że sam nie uważam się za osobę, która o literaturze wie wszystko, chciałem poznać opinie, dowiedzieć się,itd.
Czytacie wogóle coś chłopaki? Bo kurna topiców o filmach jest pełno, a o książckach słabo...

PS. I żeby ktoś nie myślał, ze piszę to tylko dlatego, żeby jakieś dziwki to przeczytały i się podjarały, że Marek23 to rajdowiec i do tego intelektualista :D Dziwki kręci nowk 5tka i o książkach z nimi nie pogadasz. Takie chamskie zakończnie, żeby nie wyszło, że jestem jak Jimek :P
 
 

gaugan 
to byłem ja, Jarząbek
Cpt.


auto: Pilatus PC12NG
silnik:: P&W
moc: 1200km
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Gru 2005
Skąd: Villanoof

Wysłany: Czw 01 Mar, 2007   

niestety teraz czytam baaardzo malo. kiedys pozeralem ksiazki. dzisiaj wracam do domu zje.bany w tygodniu, zasypiam przy 3ciej stronie, a w weekend naj.ebany, wiec tez ciezko. o wakacjach nawet nie wspominajac helll yeahhhh..

smutne to, ale prawdziwe. jedyne co, to wprost i newsweek od dechy do dechy na klopie

pzdr
_________________
http://airfoto.pl/?module...d=102&type=id_u
Ostatnio zmieniony przez gaugan Czw 01 Mar, 2007, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 

KonradMK 
Gary Muvaut

auto: B==D
silnik:: B==D
moc: B==Dkm
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 14 Gru 2005
Skąd: B==D

Wysłany: Czw 01 Mar, 2007   

swojego czasu dużo czytałem SF - głównie Dicka i Strugackich oraz to co podrzucili mi znajomi zapaleńcy. Ostatnio jest gorzej, jedna książka na rok to raczej nic czym można by się pochwalić w porządnym towarzystwie (dlatego tutaj mogę hehe)
 
 

Marek23 
Gonna giv'm a cziken?

auto: gc8r
silnik:: 2.0
moc: 280km
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 15 Sty 2006
Skąd: Rbk/Krk

Wysłany: Czw 01 Mar, 2007   

Ale może przeczytaliście w zyciu jedna super książkę i o niej chcecie napisać... Ja po prostu wolę o czymś takim podyskutować niż o nowym Rocky Balboa...
 
 

M 
HEJTER
ZJEBYWACZ TEMATÓW

auto: BMW
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Gru 2005
Skąd: Kraina Grzybów

Wysłany: Czw 01 Mar, 2007   

Ja bardzo lubie lekturę z podstawówki: "1984" Orwella, bardzo na czasie jest ta książka :)
_________________
Samochody to ZUO!
 
 

Jakarti 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Clio Sport
silnik:: 2.0
moc: 201km
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 10 Sty 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: Czw 01 Mar, 2007   

no to ja powiem cos hardocorowego :D

"Tao Kubusia Puchatka" - ksiazka o podstawach taozimu. (bo ja nie jestem katolikiem :D ) w tytule wystepuje Kubus Puchatek bo autor posluzyl sie jego perypetiami do objasnienia podstawowych zasad Taoizmu: co to jest TAO, zasada Wu - wei i ogolne podejscie do zycia.. trzeba pamietac, ze taoizm nie jest religia sensu stricto - to raczej przewodnik duchowy.

z lekkich rzeczy "Mikolajek" - swiat dziecka z punktu widzenia dziecka.

kiedys czytalem wszystko co napisal Paulo Coehlo ale z uplywem czasu przestalem.. przerost formy nad trescia..

ostatnio niewiele.. troche z lenistwa, troche z niewiedzy co by tu do reki wziac.. ale zawsze jak jestem w Trafficu to staram sie cos kupic.. tak na czuja, na intuicje..

ostatnio zabieram sie do wypozyczenia tej ksiazki, o ktorej mowil Marek - "obce cialo" - juz mam biblioteke i wiem, ze jest dostepna.
_________________
Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba.
 
 
 

KonradMK 
Gary Muvaut

auto: B==D
silnik:: B==D
moc: B==Dkm
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 14 Gru 2005
Skąd: B==D

Wysłany: Czw 01 Mar, 2007   

mogę z pełną odpowiedzialnością polecić "Valis" Philipa Dicka. Zdradzę tylko że dla osób nadużywających środki psycho może być niebezpieczna :) Autor był wielbicielem połykania ogromnych ilości metamfy po której rozmawiał z Bogiem.

dodam jeszcze że porywają mnie książki filozoficzne poruszające kwestie metafizyczne ale ładnie ubrane w jakąś pokrętną fabułę
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Czw 01 Mar, 2007   

a ja lubie "Pana Samochodzika" :)

ale ostatnio tez gorzej z czytaniem, kiedys polykalem jedna ksiazke tygodniowo, teraz moze jedna miesiecznie...

Aktualnie jestem na chorobowym i mam troszke czasu wiec czytam "Tajemnice historii, Polska, Europa Świat" Jerzego Besala. Równolegle czytam "Świat według Clarkssona" i "Polska Głupcze" Lisa - w zależności od nastroju i humoru.
 
 
 

saxorulez 
aka petrolhead


auto: Peugeot
silnik:: 208 GTi
moc: podobno 230km
Pomógł: 98 razy
Dołączył: 05 Gru 2005
Skąd: zadupie

Wysłany: Czw 01 Mar, 2007   

Ja lubie zwykłe obyczajowe ksiazki:

Parssons - "Mężczyzna i chłopiec" i jego kolejne ksiazki - nie były juz tak błyskotwliwe jak ta pierwsza. Fajna lektura na jakiś wyjazd na wakacje - słońce, plaża dobrze mi się to czytało.

Mario Puzo - autor ojca chrzesnego - ostatnio stwierdziłem że przeczytam całą jego bibliografię. Mam już za sobą jego debiut literacki - "Mroczna arena" histroria żołnierza US w powojennych niemczech.. polecam.

Janusz Głowacki:
"Ostatni cieć" oraz "Z głowy" - poetycki nonsens, jak dla mnie mistrzostwo świata - mam wrażenie że klimat naszego forum jest w tych książkach. Pod nonsensem i wulgaryzmami ukryta prawda o otaczajacym nas świecic.

Jerzy Pilch:
- Narty Ojca Śiwtego - zajebiste.. jedna noc i przezczytane. Potem jeszcze można zaliczyć sztukę ( w zeszłym roku grali na deskach Teatru Wielkiego - scena ?? nie pamiętam jaka -- taki mały teatrzyk obok przy parku saskim.)

Ja lubie czytać ksiażki w lato - nie wiem dlaczego ale lepiej mi wtedy wchodzą..

Teraz męczę - Rising '44 Normana Davesa
_________________
when the flag drops the bullshit stops



.....action speaks louder than words....
 
 
 

Jakarti 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Clio Sport
silnik:: 2.0
moc: 201km
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 10 Sty 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: Czw 01 Mar, 2007   

saxorulez napisał/a:
Rising '44 Normana Davesa


a jednak zainspirowala Cie wizyta na Starowce, co? :)
_________________
Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba.
 
 
 

lenny 
spieprzaj dziadu


auto: ceteer
silnik:: dwulitrowy
moc: dwiesciedziesieckm
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 06 Gru 2005
Skąd: kcn/wilanow

Wysłany: Czw 01 Mar, 2007   

saxorulez napisał/a:
w lato


'latem' ziom nie 'w lato'...:]

a ja staram się mieć cały czas jakąś książkę w 'toku'.. niestety w praktyce wygląda to tak, że czasami czytuję książki kilka tygodni... niestety brak czasu:/
_________________
"...i w tym momencie nawigacja mówi mi : "ZRÓB ALTONENA", no to bach rekaw..." cytat dr. prof. CHRZANKA - santo subito!!!!
 
 

Marek23 
Gonna giv'm a cziken?

auto: gc8r
silnik:: 2.0
moc: 280km
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 15 Sty 2006
Skąd: Rbk/Krk

Wysłany: Czw 01 Mar, 2007   

eM napisał/a:
Ja bardzo lubie lekturę z podstawówki: "1984" Orwella, bardzo na czasie jest ta książka :)

Na czasie to ona była za komuny... Teraz za dużo Michnika czytasz i Ci się wydaje(nie żebym był za Pisem)
 
 

BaRtO_206GT 
wiosna lato jesień zima


auto: 206GT
silnik:: EW12J4
moc: xxxkm
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 07 Lis 2006
Skąd: Piaseczno

Wysłany: Czw 01 Mar, 2007   

Ja ostatnio przeczytalem obie ksiazki Clarksona: "Swiat wedlug Clarksona" i "Wiem ze masz dusze".. moze nie byly to jakies mega inteligentne ksiazki, przedstawiajace super wartosci ale byly gladkie, lekkie i przyjemne ;) bardzo fajnie sie je czytalo.. Teraz zabralem sie za czytanie ksiazek Toma Clancy'ego (na podstawie jego ksiazek powstalo kilka ciekawych filmow np. "polowanie na czerwony październik", "czas patriotów", "stan zagrozenia", "suma wszystkich strachow" itd i gier komputerowych np. Splinter Cell).. Wlasnie czytam "Kolekcjonera", na bazie ktorego powstala gra Splinter Cell..
_________________
www.08PSS.pl - Cat Cams/ Fujita/ Magnaflow/ Milltek/ Momo/ Samco/ Woessner
Peugeot 206GT:
Stage I: 170,8 HP przy 6949 rpm/ 207,2 Nm przy 5186 rpm/ masa: 940 kg
 
 
 

Marek23 
Gonna giv'm a cziken?

auto: gc8r
silnik:: 2.0
moc: 280km
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 15 Sty 2006
Skąd: Rbk/Krk

Wysłany: Czw 01 Mar, 2007   

" Swiat według Clarksona" mi spasił i to bardzo... " Wiem, że masz duszę" już nie. Pierwsze czytałem po angielsku, może dlatego... Może mało zrozumiałem,hehe.
 
 

BaRtO_206GT 
wiosna lato jesień zima


auto: 206GT
silnik:: EW12J4
moc: xxxkm
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 07 Lis 2006
Skąd: Piaseczno

Wysłany: Czw 01 Mar, 2007   

Marek23 napisał/a:
" Swiat według Clarksona" mi spasił i to bardzo... " Wiem, że masz duszę" już nie. Pierwsze czytałem po angielsku, może dlatego... Może mało zrozumiałem,hehe.


Wedlug mnie "swait wedlug Clarksona" byl ciekawszy bo ogolnie byl o wszystkim i byl fajniej napisany.. "wiem ze masz dusze" ogranicza sie do poszczegolnych maszyn ale jest napisany tak ze czesto przynudza.. Sa jeszcze 2 jego ksiazki "o samochodach" i 2 tytulu nie znam ale jednynie w wersjach angielskich
_________________
www.08PSS.pl - Cat Cams/ Fujita/ Magnaflow/ Milltek/ Momo/ Samco/ Woessner
Peugeot 206GT:
Stage I: 170,8 HP przy 6949 rpm/ 207,2 Nm przy 5186 rpm/ masa: 940 kg
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 12