Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
O wszystkim i o niczym
Autor Wiadomość

Kenet 
Mam grzybicę stóp


auto: Skoda 105L
silnik:: 1049 cm3
moc: 43km
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Wto 31 Paź, 2017   

Kara dla myśliwego jest skandalicznie niska.
_________________
Cytat:
przyczyna dzwona taka sama jak ostatniego dacha... czyli bomba na pałę po drodze której nie znam bez opisu...
 
 

Drone 
Memory 5... Siara i wszystko jasne
agresywność 0%


auto: Dwa sedany
silnik:: Razem 3800
moc: Razem 273km
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Wto 31 Paź, 2017   

Kenet napisał/a:
Kara dla myśliwego jest skandalicznie niska.


Kara dla mysliwego moglaby byc wyzsza, ale tak smutne ze az smieszne jest to, ze zona tego goscia zabitego, ma zasadzone na jej rzecz 10tys PLN od tego mysliwego. Slownie: dziesiec tysiecy PLN :(
_________________
nadpis
 
 
 

PiTT 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: .
silnik:: .
moc: .km
Pomógł: 60 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: .........

Wysłany: Wto 31 Paź, 2017   

chłopak jeździł szybko, ale bezpiecznie, czepiacie się znowu...
a tak serio, nie jest to śmieszna sprawa bo ktoś zginął
czytałem gdzieś o nim i nie był to jednorazowy wyskok, do tego były nagrania z kamerek od świadków
ileś razy tam się pofarci, ale w końcu skończy tak w tym przypadku
dlatego nie rozumiem idiotów bo inaczej nie można ich nazwać, którzy jarali się frogiem, który tak samo na farcie leciał przez miasto
nie chodzi o jego umiejętności za kółkiem, nikt nie przewidzi czy ktoś mu nie wbiegnie na drogę a wtedy umiejętności może sobie wetknąć centralnie w dupę, dlatego dla takich pojebów drogowych powinny być najsurowsze kary.
 
 
 

Kenet 
Mam grzybicę stóp


auto: Skoda 105L
silnik:: 1049 cm3
moc: 43km
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Wto 31 Paź, 2017   

Drone napisał/a:
Kenet napisał/a:
Kara dla myśliwego jest skandalicznie niska.


Kara dla mysliwego moglaby byc wyzsza, ale tak smutne ze az smieszne jest to, ze zona tego goscia zabitego, ma zasadzone na jej rzecz 10tys PLN od tego mysliwego. Slownie: dziesiec tysiecy PLN :(


To jeszcze większy skandal, no ale taki kraj - takie prawo.

A co do zapierdalania po ulicy to wiadomo jak jest - każdy z nas to robił/robi. Mam też znajomych, którym tylko się wydaje, że potrafią - a mimo to zapierdalają. Znam też osoby, które nigdy nie miały styczności z "motorsportem", nie zapierdalają, ale kompletnie nie mają świadomości jak blisko granicy czasami jadą - na mokrym łuku drogi, gdzie ja powiedzmy na prawym fotelu już odruchowo prostuje nogę do hebla taki ktoś jedzie i nie widzi zagrożenia. Bo nigdy nie wyspinował na mokrym... jeszcze. To też jest bardzo niebezpieczne.

Tylko, że w tym przypadku sprawdza się klasyczne - mądry Polak po szkodzie. Ja odkąd miałem te 3 miesiące bana jeżdżę inaczej. To już nie są czasy na zapierdalanie po ulicy. Kiedyś (jak miałem Astrę 10 lat temu) ludzie inaczej jeździli - teraz banda debili jedyne co robi na ulicy to patrzy w smartfon. Jak mnie to wk...wia to nie mam słów, gdybym miał za coś odbierać prawko to właśnie za to a nie 50+ na 3 pasach o 2 w nocy w zabudowanym.
_________________
Cytat:
przyczyna dzwona taka sama jak ostatniego dacha... czyli bomba na pałę po drodze której nie znam bez opisu...
Ostatnio zmieniony przez Kenet Wto 31 Paź, 2017, w całości zmieniany 2 razy  
 
 

Drone 
Memory 5... Siara i wszystko jasne
agresywność 0%


auto: Dwa sedany
silnik:: Razem 3800
moc: Razem 273km
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Wto 31 Paź, 2017   

Kenet napisał/a:

To jeszcze większy skandal, no ale taki kraj - takie prawo.


Ja sie nie zgodze. Prawo nie nakazywalo sedziemu dowalenie tylko 10tys zadoscuczynienia.
Nie ma widelek, sa tylko przeslanki.

Jakby ten zabity byl jakims czlowiekiem znajomym wladzy, albo kolega sedziego, to nagle wdowa by przejecha dom tego mysliwego.

Tak dzialaja sady w PL.
_________________
nadpis
 
 
 

Kenet 
Mam grzybicę stóp


auto: Skoda 105L
silnik:: 1049 cm3
moc: 43km
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Wto 31 Paź, 2017   

Drone napisał/a:
Kenet napisał/a:

To jeszcze większy skandal, no ale taki kraj - takie prawo.


Ja sie nie zgodze. Prawo nie nakazywalo sedziemu dowalenie tylko 10tys zadoscuczynienia.
Nie ma widelek, sa tylko przeslanki.

Jakby ten zabity byl jakims czlowiekiem znajomym wladzy, albo kolega sedziego, to nagle wdowa by przejecha dom tego mysliwego.

Tak dzialaja sady w PL.


Ja nie znam ani tych osób ani uzasadnienia wyroku. Zadośćuczynienie zasądził sąd. Jak działają sądy - tak jak ten kraj. Ch, d i kamnieni kupa.
_________________
Cytat:
przyczyna dzwona taka sama jak ostatniego dacha... czyli bomba na pałę po drodze której nie znam bez opisu...
 
 

siema 
dziękuje i pozdrawiam


auto: Clio II ph3
silnik:: F4R
moc: 0_km
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 09 Maj 2009
Skąd: PWZ

Wysłany: Wto 31 Paź, 2017   

Kenet napisał/a:
Znam też osoby, które nigdy nie miały styczności z "motorsportem", nie zapierdalają, ale kompletnie nie mają świadomości jak blisko granicy czasami jadą - na mokrym łuku drogi, gdzie ja powiedzmy na prawym fotelu już odruchowo prostuje nogę do hebla taki ktoś jedzie i nie widzi zagrożenia. Bo nigdy nie wyspinował na mokrym... jeszcze. To też jest bardzo niebezpieczne.

W zeszłym roku myślałem, że chłopaka ode mnie z pracy będę zbierał z drzewa, bo tak dziarsko pakował się swoją Octą TDI w łuk na totalnej gołoledzi.
W firmie pytam go: widziałeś, że była totalna szklanka? Coś mi tam migało...

Samochody są teraz po prostu za mądre.
 
 

bob.dsk 
hybrex


auto: BE EM WE
silnik:: 3.0
moc: Pińcet sto dziewińcetkm
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2012
Skąd: Gdynia

Wysłany: Wto 31 Paź, 2017   

Kilk lat temu koleś którego osobiście znam niestety znalazł się w nieodpowienim miejscu i czasie i niestety śmiertelnie potrącił dziecko na pasach... Nie usprawiedliwiam go w żaden sposób bo się nie da ale niech każdy z nas przypomni sobie ile razy to przekroczył prędkość w mieście o 30kmh...

Dla ciekawskich artykuł. Dodam tylko ze miałem okazje jechać z nim autem i serio ale demonem prędkości to on nie był... Co by nie patrzeć to ma przejebane i od 2011 roku dostał tylko zawiasy ale w tym roku kasacja i 4 bezwzględnego.

https://m.trojmiasto.pl/wiadomosci/Cztery-lata-wiezienia-za-potracenie-dziewczynki-na-pasach-n113164.html

Od czasu zabrania prawka i dużej ilości jazdy po torze naprawdę staram się jeździć wolno, nie mówię ze zawsze ale tam gdzie jest sporo pieszych itd to noga z gazu bo ktoś wyskoczy a będziesz jechał ponad ograniczenie i niestety będziesz oglądał świat w kratki ...
 
 

Kamill 
japa trolu!


auto: Ducato
silnik:: 2.3
moc: 110km
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 27 Mar 2011
Skąd: Wilanów 90210

Wysłany: Wto 31 Paź, 2017   

Polecam pooglądać co tygodniowe składanki polskie drogi i polscy kierowcy na yt, można sobie zobaczyć wszystkie większe błędy z pozycji kierowcy, bez potrzeby uczenia się na własnych błędach.
 
 
 

PieQt 
Zadzwoń do mnie proszę
znów francuz


auto: RS250
silnik:: 2.0
moc: seriakm
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Lip 2008
Skąd: Wawa

Wysłany: Śro 01 Lis, 2017   

Porównanie 2 sprawy (myśliwy vs kierowca type R) są w sumie niemożliwe do porównania. Nie znam uzasadnień i akt sprawy, ale zwróćcie uwagę, że te sprawy są całkowicie inne
1) nie ma mowy o tym, że myśliwy dopuścił się wcześniej wykroczeń/przestępstw związanych z użyciem broni / kierowca tak
2) myśliwy nie naruszył przepisów - byłoby tak, jakby strzelał z zakazanej broni (np. Z użyciem tłumika, albo zakazanej amunicji) / kierowca tak (przekroczył prędkość)

Śmierć innego człowieka spowodowana nieumyślnie jest wielka tragedia dla wielu osób, dla obu rodzin (sprawcy i zmarłego). Trauma, która zbiera żniwo wiele lat.

Przez Froga i takich jak ten https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,ulice-warszawy-to-nie-tor-wyscigowy-wyrok-za-wypadek-na-mysliwieckiej,245189.html jest coraz wieksze piętnowanie wykroczeń drogowych. Szczególnie prędkości. Nie chodzi mi to, że nie powinna być karana, ale dochodzi do patologii - obwodnica, noc, ekspresówka i zabierają ci prawko za spowodowanie zagrożenia.

Mnie wkurwia jeden aspekt, policja mega pobłaża kibolom, a to co się dzieje z kierowcami, to zakrawa o pomstę.
_________________
 
 

Bad-i 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Clio I,
silnik:: 2.0
moc: 260,km
Pomógł: 40 razy
Dołączył: 08 Cze 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: Śro 01 Lis, 2017   

Popieram, teraz juz nie mozna spokojnie Hiluxem pojechac przez rondo na wprost :)

P.s. Ciekawym jest teraz przepis o nowych badaniach technicznych i samochodach z klatka. Ciekawe jak to rozwiaza przed sezonem 2018
 
 

Drone 
Memory 5... Siara i wszystko jasne
agresywność 0%


auto: Dwa sedany
silnik:: Razem 3800
moc: Razem 273km
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Śro 01 Lis, 2017   

PieQt napisał/a:


Mnie wkurwia jeden aspekt, policja mega pobłaża kibolom, a to co się dzieje z kierowcami, to zakrawa o pomstę.


Chyba niezbyt trafna wkrętka o kibolach.

Dam dwa przykłady dla rozjaśnienia sprawy
1. Ile osób ginie rocznie w Polsce przez kiboli a ile przez kierowców?
A jeśli przykład jest zbyt mało przedstawiający sytuacje, bo przecież wiemy ze polscy kibole są jednymi z gorszych, to jak wyglada liczba śmierci spowodowanych przez kiboli w PL i DE i to samo porównanie dla kierowców w tych dwóch krajach?

2. Gdzie byś prędzej zostawił dzieci w wieku powiedzmy 5 lat, na Legii na Żylecie czy przy drodze gdzie jest ograniczenie do 50kmh? Zostawiasz dzieci same bez Twojej opieki na godzine
_________________
nadpis
 
 
 

PieQt 
Zadzwoń do mnie proszę
znów francuz


auto: RS250
silnik:: 2.0
moc: seriakm
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Lip 2008
Skąd: Wawa

Wysłany: Czw 02 Lis, 2017   

Według mnie trafna. Kibole to nie tylko zyleta. To też ustawki ma autostradzie
_________________
 
 

Drone 
Memory 5... Siara i wszystko jasne
agresywność 0%


auto: Dwa sedany
silnik:: Razem 3800
moc: Razem 273km
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Czw 02 Lis, 2017   

PieQt napisał/a:
Według mnie trafna. Kibole to nie tylko zyleta. To też ustawki ma autostradzie


Ale ja nie twierdzę, że to nie jest element.
Tylko porównaj zagrożenie i skalę zjawiska. Nie da się tego porównać.

1 listopada o ile dobrze słyszałem zginęło w PL na drogach 40 osób.
Właściwie jakby jakiś autokar wybuchł.
_________________
nadpis
 
 
 

PiTT 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: .
silnik:: .
moc: .km
Pomógł: 60 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: .........

Wysłany: Wto 07 Lis, 2017   

ktos od nas? :rotfl:
https://youtu.be/WI0Y2i68Udc
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 2.4 sekund. Zapytań do SQL: 13