Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
O wszystkim i o niczym
Autor Wiadomość

kosmita 
spieprzaj dziadu


auto: Reno Sport
silnik:: 1.6
moc: 133km
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Cze 2009
Skąd: przyjezdny

Wysłany: Wto 22 Maj, 2018   

Bonczek, wg mnie 30k to dużo, choć na pewno część tej ceny jest uzasadniona. Tak jak napisał Pitt sama kwota robi wrażenie ;)
btw wydech bmw m performance to 1/3 kosztu tego akrapa

345k za m2 to pojebana cena, nówkę można w okolicach 240-250 łyknąć ;)
_________________
www.sieplywa.pl
 
 

rabarbar 
śmierdzi frytkami u mnie w pokoju

auto: Srebrne
silnik:: Mały
moc: 4km
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sty 2017
Skąd: Wro

Wysłany: Wto 22 Maj, 2018   

Bonczek napisał/a:
Jak się kupuje M2 za 344 701,00 PLN, które w trybie "zabawowym" pali 15-20l/100 to akcesoryjny wydech za nawet 30k (tytanowy, karbonowe końcówki, przepustnice itd.) to taki straszny koszt? Już nawet w porównaniu do seryjnego układu wydechowego - przykładowo do S3 seryjny układ wydechowy to koszt niecałe 15k.

Mówimy o małoseryjnym układzie wydechowym, który przy podniesieniu parametrów silnika jest pewnie homologowany do użytku drogowego. To są koszty, które składają się na jego cenę.

Prosty Akrapovic do motocykla potrafi kosztować 6-8k.

Zrozumiałbym zdziwienie gdyby El-Tec za wyspawany na pałę wydech z nierdzewki chciał 30k.

To trochę tak jakby się pukać w głowę, że ktoś kupuje Ohlinsa za 10k EUR, bo przecież "stary bilstein" też ogarnia ;)


Lubię misiu jak sie tak napinasz :jupi:
Z tym tytanem to taki marketingowy bełkot dla bananowców żeby mogli przed kumplamiz korpo zabłysnąć,to jest stal z niewielkim dodatkiem tytanu,materiał nie tak znowu egzotyczny i drogi jakby sie mogło wydawać,czesto stosowany na statkach,w energetyce,robi sie z tego rurociągi itd.Ten akrapovic to mi trochę wyglada na taki motoryzacyjny odpowiednik Kryształów Svarovskiego,które w rzeczywistości są zwykłym,pospolitym szkłem ołowiowym,ale udało im sie tak to wypormowac ze bogate frajerstwo buli za to grubą kase
 
 

Bonczek 
There you go...
Petrolhead


auto: Różne
silnik:: Różne
moc: Różnakm
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 25 Sty 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Wto 22 Maj, 2018   

Nie napinam się, tylko Twój sposób pisania jest strasznie irytujący w szczególności kiedy przypomnę sobie jak staliśmy we Wrocławiu z 2h i pierdolilismy o tym i o tamtym, odebrałem Cię jako spoko typa a później czytam te Twoje wypociny.

Jak już wchodzisz w taka ekspertyzę dot. materiałów to pewnie wiesz ze tak samo jak jest stał i stal to jest tytan i tytan. Masą czy przewodzeniem ciepła stal do tytanu nie ma podejścia - to jest bełkot marketingowy?

Co do Svarovskiego, miałem tylko styczność z pakietem do S’ki i o samym materiale/produkcie nie mam pojęcia, ale poczytam jak porównanie różnych aspektów - http://www.crystalandglas...difference.html .

EDIT:
Sprawdziłem aktualne notowania z amerykańskiego rynku - cena stali nierdzewnej vs tytan - 1,64 vs 25,49 za jednostkę.
_________________
Racing: CR-X / S1000R
Cruising: W126 / C126 / R129 / 996.2 / C63

http://www.facebook.com/p...208482285855703 :)

 
 
 

rabarbar 
śmierdzi frytkami u mnie w pokoju

auto: Srebrne
silnik:: Mały
moc: 4km
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sty 2017
Skąd: Wro

Wysłany: Wto 22 Maj, 2018   

Moze wyjaśnię skąd mam wiedzę na temat wykorzystywanych przez nich materiałów-mój bardzo dobry kumpel,zapalony motocyklista,jezdzil swego czasu w MP,a wiec mający styczność z ich produkatami,zajmuje sie spawaniem miedzy innymi „dziwnych” i trudno spawalnych materiałów,zasadniczo koles bardzo kumaty w tym temaci,i on powiedział mi ze to zaden tytan tylko stal z mała domieszka tytanu ,niewiele się ten materiał rozni od tego wykorzystywanego do robienia rurociągów wody morskiej.Zreszta czysty Tytan lub materiały o wiekszościowym udziale tytanu są bardzo rzadko wykorzystywane,głównie do produkcji narzędzi skrawających.
Ostatnio zmieniony przez rabarbar Śro 23 Maj, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 

rabarbar 
śmierdzi frytkami u mnie w pokoju

auto: Srebrne
silnik:: Mały
moc: 4km
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sty 2017
Skąd: Wro

Wysłany: Wto 22 Maj, 2018   

Wiem ze Tytan jest drogi,w latach 90tych robiłem biznesy sprzedając ruskie „tytanowe” wspinaczkowe śruby lodowe i karabinki wspinaczkowe na zachód,niestety źródło sie szybko skończyło,ale w latach 80tych niektórzy sie majątku na tym dorobili.W rzeczywistości była to oczywiście stał z dodatkiem tytanu,ale mega mocna ,karabinki zrywały sie przy obciaźniy 6ton ,gdy norma przewidywała 2,5t.Jak po takim karabinku przejechałem przez przypadek piachem w czasie piaskowania to nawet ryski nie było.

Svarovskiego to zwykle szkło ołowiowe zwane tez „kryształowym”,oni tego nie ukrywają,takie szkło produkuje wiele hut w Polsce ,np.w Piechowicach gdzie mój znajomy jest głównym projektantem i technologiem.

Jest mi niezmiernie przykro ze zawiodłem Twe oczekiwania względem mej osoby. :rotfl:
 
 

was79 
no ja mam M1 do wynajęcia


auto: yaris TS
silnik:: 1NZ-FE
moc: nykm
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 16 Maj 2010
Skąd: Katowice

Wysłany: Śro 23 Maj, 2018   

Jeżeli stosuje się 430Ti na układy (niech mnie ktoś poprawi jak się mylę) to Ti4x(C+N)+0,15 ≤ 0,08%. Abstrahując od tego, że Ti ma rewelacyjne właściwości, to jest to stal ferrytyczna, a "tytanowe" to chwyt marketingowy, trochę jakby lech free był reklamowany jako alkohol :D
_________________
TDI Fahrer
 
 

Bonczek 
There you go...
Petrolhead


auto: Różne
silnik:: Różne
moc: Różnakm
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 25 Sty 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Śro 23 Maj, 2018   

rabarbar napisał/a:
Jest mi niezmiernie przykro ze zawiodłem Twe oczekiwania względem mej osoby. :rotfl:


Nie ma potrzeby kolejne cenne doświadczenie, lubie poznawać nowych ludzi, później łatwiej unikać wtop :)

Panowie dla mnie może się nazywać tytanowy, z domieszka tytanu, ze stopu tytanowego, obojętne - jest lżejszy, nie nagrzewa się tak, koszt materiału jest wyższy + to co pisałem na początku :)
_________________
Racing: CR-X / S1000R
Cruising: W126 / C126 / R129 / 996.2 / C63

http://www.facebook.com/p...208482285855703 :)

 
 
 

kosmita 
spieprzaj dziadu


auto: Reno Sport
silnik:: 1.6
moc: 133km
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Cze 2009
Skąd: przyjezdny

Wysłany: Śro 23 Maj, 2018   

Bonku, nie zapominajmy, że spora część ceny to po prostu dobry marketing :)
_________________
www.sieplywa.pl
 
 

Bonczek 
There you go...
Petrolhead


auto: Różne
silnik:: Różne
moc: Różnakm
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 25 Sty 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Śro 23 Maj, 2018   

kosmita napisał/a:
Bonku, nie zapominajmy, że spora część ceny to po prostu dobry marketing :)


Oczywiście ze tak - ale to tez kosztuje :) nie twierdze ze rzeczone 30k wynika tylko z użytego materiału. Zdaje sobie tez sprawę ze marza producenta to pewnie nie jest 1%. Wiem tez ze jest marza dystrybutora. O innych kosztach które taki producent ponosi nie wspominam bo to powinno być z grubsza oczywiste.
_________________
Racing: CR-X / S1000R
Cruising: W126 / C126 / R129 / 996.2 / C63

http://www.facebook.com/p...208482285855703 :)

 
 
 

rabarbar 
śmierdzi frytkami u mnie w pokoju

auto: Srebrne
silnik:: Mały
moc: 4km
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sty 2017
Skąd: Wro

Wysłany: Śro 23 Maj, 2018   

was79 napisał/a:
Jeżeli stosuje się 430Ti na układy (niech mnie ktoś poprawi jak się mylę) to Ti4x(C+N)+0,15 ≤ 0,08%. Abstrahując od tego, że Ti ma rewelacyjne właściwości, to jest to stal ferrytyczna, a "tytanowe" to chwyt marketingowy, trochę jakby lech free był reklamowany jako alkohol :D


Trochę jakby reklamowali Lecha free jako czysty spirytus.
Ciekawe która firma pierwsza napisze ze ich auta są robione z niesamowicie wytrzymałego,elastycznego i trwałego stopu żelaza i węgla :rotfl:
 
 

Cartoon 
gryżli


auto: Cupra
silnik:: 2.0t
moc: 300km
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Maj 2009
Skąd: WZ

Wysłany: Śro 23 Maj, 2018   

Dzięki Wam po wejściu na forum widzę, że jest dwucyfrowa liczba postów nieprzeczytanych :lol2: :lol2:
 
 
 

Walle 
nieprzyzwoite zabawy


auto: e39
silnik:: WTF52OMG65
moc: niewyobrażalnakm
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 07 Sty 2009
Skąd: Warschau

Wysłany: Czw 24 Maj, 2018   

Akrapovic w Golfie robi różnicę w dźwięku przede wszystkim, brzmi jak nie Golf i jestem mu spokojnie w stanie wybaczyć te 4 cylindry. Kwota 15 000 za wydecg jest i duża i mała. Auto w sumie kosztuje spoko pieniądze jak za to co oferuje, a taki wydech to jedna z fajniejszych rzeczy w tym samochodzie, chociażby dlatego, że da się tym jeździć na co dzień. Cicho w trasie i miło w trybie Race. Czego nie mogę powiedzieć o nowym Type R, który jest zero-jedynkowy. W dobrej cenie jest jeszcze AMG A45, które jest sporo mocniejsze i trochę szybsze, z dźwiękiem bym się jednak kłócił co lepiej gra, chyba jednak Golf z Akrapovicem.

Golf w jeździe jest bardzo długo neutralny.

Uniwersalność - za to go lubię.
_________________
Filozof, Biegacz, Fotograf, Egoista, Cham, Prostak i Humanista
 
 

roj 
Rangi, rankingi, drabinki


auto: Clio
silnik:: znów jest
moc: ponad stokm
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2011
Skąd: WWa

Wysłany: Czw 24 Maj, 2018   

Walle napisał/a:
W dobrej cenie jest jeszcze AMG A45

ile to dobra cena? :)
_________________
Kenet napisał/a:
Najważniejsze tak czy siak to dobrze się bawić, w sumie to mi opona w jeździe nie przeszkadza, tak jak muzyka w tańcu, więc nie narzekam tylko napier...lam xD
 
 

Kamill 
japa trolu!


auto: Ducato
silnik:: 2.3
moc: 110km
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 27 Mar 2011
Skąd: Wilanów 90210

Wysłany: Czw 24 Maj, 2018   

roj napisał/a:
Walle napisał/a:
W dobrej cenie jest jeszcze AMG A45

ile to dobra cena? :)

Dobra cena to jest ok 328zł za 1KM.
 
 
 

roj 
Rangi, rankingi, drabinki


auto: Clio
silnik:: znów jest
moc: ponad stokm
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2011
Skąd: WWa

Wysłany: Czw 24 Maj, 2018   

Kamill napisał/a:
roj napisał/a:
Walle napisał/a:
W dobrej cenie jest jeszcze AMG A45

ile to dobra cena? :)

Dobra cena to jest ok 328zł za 1KM.

Jakbym był młody i bez kasy to bym brał a45 amg
_________________
Kenet napisał/a:
Najważniejsze tak czy siak to dobrze się bawić, w sumie to mi opona w jeździe nie przeszkadza, tak jak muzyka w tańcu, więc nie narzekam tylko napier...lam xD
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 2.27 sekund. Zapytań do SQL: 13