Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Cooper S vs Civic Type-R
Autor Wiadomość

nikolas
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Lut, 2006   

gaugan napisał/a:
wyscig w takich warunkach z CTR jest kompletnie niewymierny, bo Ty mielisz przy starcie, a R'ka przy starcie, a pozniej za chwile znowu przy zapieciu vteca, gdzie tak na prawde powinna nabierac przewagi. nie ma szans, zeby gonic ja po oporach. na suchym miniak jest polykany przez Type R'a, ale zawsze mnie fascynowalo jak S napada zakrety, malinka...

pzdr


Zgodze się z Tobą kolego że w takich warunkach wyścigi są nie zbyt miarodajne, ale absolutnie się nie zgadzam że stwierdzeniem, że Miniak mieli przy starcie, a CTR mieli i na starcie i po załączniu vteca. Mój brat ma CTRa i zrobiłem tym autem ok 10 tyś km, a swoim MCSem ok 7 tyś km i mogę stwierdzić że Miniak ciągnie od samego dołu i ma spory moment - jak wiadomo większy niż w CTRze, w którym max. moment jest osiągany dopiero po 7 tyś obr/min i u mnie mieli od początku do konca na mokrym na jedynce i na dwójce, więc musze popuszczać gaz aby złapać przyczepnośc, w CTR oczywiście mieli na jedynce, ale na 2 biegu już jest zdecydowanie lepsza trkcja niż u mnie.
Co do wyścigu na suchym to wydaje mi się że CTR łyknie mnie dopiero na 4 biegu, gdzie Miniak spuchnie, ale na piątym biegu nie sądze aby mi dalej odchodził, ponieważ mam bardzo mocną 5-ke, co niemogę powiedzieć o 4 biegu :554:
Generalnie CTR wydaje mi się szybszym autem - i tak napewno jest, bo braciaka CTR rospędziłem na autostradzie u naszuch sąsiadów do licznikowych 250 km/h a Miniak jak nrazie ciągnie tylko 230 km/h oczywiście licznikowe.
Pozyjemy zobaczymy - wiosną zrobie jakiś sparing seryjnym autem, a potem po modach ;)
 
 

gaugan 
to byłem ja, Jarząbek
Cpt.


auto: Pilatus PC12NG
silnik:: P&W
moc: 1200km
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Gru 2005
Skąd: Villanoof

Wysłany: Pią 03 Lut, 2006   

ja moim CTR'em zrobilem 25 000km, miniakiem pewno nie wiecej niz 1000. jedynie co moge powiedziec, to iz na suchym miniaki ktore spotkalem zostaly wciagniete, na kazdym biegu, a kierowca rajdowym zdecydowanie nie jestem;-) w kazdym razie uwazam Ske za swietnego hothacha i wiem, ze w dobrych rekach jest cholernie szybki. daj znac jak wyniki sparingu na wiosne

pzdr!
 
 
 

nikolas
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Lut, 2006   

gaugan napisał/a:
ja moim CTR'em zrobilem 25 000km, miniakiem pewno nie wiecej niz 1000. jedynie co moge powiedziec, to iz na suchym miniaki ktore spotkalem zostaly wciagniete, na kazdym biegu, a kierowca rajdowym zdecydowanie nie jestem;-) w kazdym razie uwazam Ske za swietnego hothacha i wiem, ze w dobrych rekach jest cholernie szybki. daj znac jak wyniki sparingu na wiosne

pzdr!


Wszystkie Miniaki :D od wiosny 2005 w PL pojawiły sie MCSy po fl które są sporo szybsze od MCSów sprzed fl, mają zmienioną skrzynie, podniesioną moc i moment, więc o wszytkich bym raczej nie mówił (bo nowych jest narazie b.mało) - dla przykładu podaje poniżej różnice modelu sprzed fl i obecnego - tkiego jak mój:

Mini Cooper 170ps

Acceleration
0-100 Km/h 7,1 s
0-160 Km/h 17,5 s
80-120 Km/h 4. Gear 6 s
80-120 Km/h 5. Gear 7,6 s
Vmax 222 Km/h

Mini Cooper 163ps

Acceleration
0-100 Km/h 7,7 s
0-160 Km/h 19,7 s
80-120 Km/h 4. Gear 7,6 s
80-120 Km/h 5. Gear 10 s
Vmax 218 Km/


Oczywiście nie zmienia to faktu że CTR jest szybszy od seryjnego MCSa, ale jak wiadomo kierowca ma też sporo do powiedzenia i CTRem i Cooperem trzeba nauczyć się jeżdzić - auta o porównywalnych osiągach nie decydują o tym kto wygra - tu ważniejszy jest ten kto sprawniej umie wykorzystać tą moć!
 
 

gaugan 
to byłem ja, Jarząbek
Cpt.


auto: Pilatus PC12NG
silnik:: P&W
moc: 1200km
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Gru 2005
Skąd: Villanoof

Wysłany: Sob 04 Lut, 2006   

nie mam CTR'a od wrzesnia, wiec oczywiscie mowie o tych sprzed fl :551: ladnie to teraz bardzo wyglada

pzdr!
 
 
 

saxorulez 
aka petrolhead


auto: Peugeot
silnik:: 208 GTi
moc: podobno 230km
Pomógł: 98 razy
Dołączył: 05 Gru 2005
Skąd: zadupie

Wysłany: Sob 04 Lut, 2006   

Nik.. a ganiałeś sie z Saxo??
_________________
when the flag drops the bullshit stops



.....action speaks louder than words....
 
 
 

nikolas
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

saxorulez napisał/a:
Nik.. a ganiałeś sie z Saxo??


Jeżdząc Miniakiem jeszcze nie miałem przyjemniści z żadnym Saxo - ale mam nadzieje że na wiosne to się zmieni ;)
 
 

Jakarti 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Clio Sport
silnik:: 2.0
moc: 201km
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 10 Sty 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: Śro 08 Lut, 2006   

no to gratulujemy- a moze ten kierowca byl blondynem ? :D bo moze znajomy :D :D:D
 
 
 

Jaryś
[Usunięty]

Wysłany: Śro 08 Lut, 2006   

no no ale sie rozkrecił..w takich warunkach to dupne porównanie dobrze o wtym wiesz, :D ..szykujemy już sie na CTR jak tylko będzie sucho. wtedy filmiki foty itd..może koledzy nam załtwią taki pojedynek?..teraz miele na 4tym biegu...wiec poczekajmy na poprawę warunków. ;)
 
 

44FG
[Usunięty]

Wysłany: Śro 08 Lut, 2006   

Jaryś napisał/a:
teraz miele na 4tym biegu...


:562: Chyba na lodzie...
 
 

Jaryś
[Usunięty]

Wysłany: Śro 08 Lut, 2006   

44FG napisał/a:
Jaryś napisał/a:
teraz miele na 4tym biegu...


:562: Chyba na lodzie...
a bo pewno ostanio malo tego :P
 
 

nikolas
[Usunięty]

Wysłany: Śro 08 Lut, 2006   

Jakarti napisał/a:
no to gratulujemy- a moze ten kierowca byl blondynem ? :D bo moze znajomy :D :D:D


Blondyn i ma czarne paski na zderzakach i jakąs naklejke na tylnej klapie :)

Rejestracje chyba WE .... ale nie jestem pewny :566:
 
 

Jakarti 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Clio Sport
silnik:: 2.0
moc: 201km
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 10 Sty 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pią 17 Lut, 2006   

to nie byl znajomy :D :D:D albo sienie przyznaje! :D pozdr.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 12