Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Który lap
Autor Wiadomość

nox 
Aż żal się spieszyć na tym forum
Mr. Cleaner


auto: XR2
silnik:: Kent 1.6
moc: nie wiadomokm
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Katowice

Wysłany: Czw 29 Sty, 2009   

i ja i ja też to samo lap to

HP Compaq 6710s
_________________
www.MrCleaner.pl
 
 

Michał 
Penetrator


auto: Mazda MX5
silnik:: 1596
moc: 110km
Pomógł: 78 razy
Dołączył: 04 Gru 2005
Skąd: Warszawa Wola

Wysłany: Czw 29 Sty, 2009   

dla mnie na obu nie będzie problemu z uruchomieniem visty. Weźcie pod uwage ze HP to jeden z najwiekszych producentów lapków i vista ma już rok ( jakoś tak ) i napewno jest do niej oprogramowanie ....
HAWK
ps. dzisiaj ja stawiam viste. Broniłem sie ze jej nie zainstaluje ale jestem zmuszony, bo jest 64bit ( wiem , xp tez jest ) i obsłuży 6GB ramu
 
 
 

GeKo 
Gonna giv'm a cziken?
Press on regardless


auto: Renault Clio
silnik:: F4R 738
moc: 188km
Pomógł: 132 razy
Dołączył: 13 Mar 2008
Skąd: Będzin

Wysłany: Czw 29 Sty, 2009   

szymlorek napisał/a:
Czy ktoś ogarnięty przerabiał juz temiat zmiany visty na xp?
Przeszukałem net i wszędzie każdy pisze o braku sterowników do dźwięku i jakiś problemach przy instalacji, mianowicie że trzeba coś zmienić w biosie - czy ktoś jednak ma pojęcie co? lap jest dziewczyny i nie chciałbym jej zostawić bez żadnego systemu ;D


@1st ściągasz sobie program everest home edition, robisz nim raport i patrzysz co w twoim lapie siedzi (karty, dzwięki, USB i inne badziewia typu kamerki.

@2nd Wchodzisz na stronę producenta twojego lapa i szukaz swojego modelu i serii przeważnie te rzeczy dokładnie są podane na nalepiajce pod spodem lapka. I szukasz sterowników do XP na swój model.

@3rd sterowniki do grafiki najlepiej ściągać od producenta kart. Sterowniki możesz również wyszukać na google, wpisując nazwy poszczególnych komponentów które sobie wziąłeś z raportu everesta i dodając magiczne słowo drivers XP i sobie ściągasz.

P.S
Ja z Vistą wytrzymałem 1 miesiąc, i choćby wypuścili SP5 do nie niej to nie zainstaluej tego shitu więcej.

P.S.2 Jeśli to nowy laptop czasami jest opcja Downgrade'u do XP i wtedy też mamy legalny system, ale o tym to ze sprzedawcą rozmawiać.
_________________
 
 
 

mikson
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Sty, 2009   

Cytat:
@1st ściągasz sobie program everest home edition, robisz nim raport i patrzysz co w twoim lapie siedzi (karty, dzwięki, USB i inne badziewia typu kamerki.

@2nd Wchodzisz na stronę producenta twojego lapa i szukaz swojego modelu i serii przeważnie te rzeczy dokładnie są podane na nalepiajce pod spodem lapka. I szukasz sterowników do XP na swój model.

@3rd sterowniki do grafiki najlepiej ściągać od producenta kart. Sterowniki możesz również wyszukać na google, wpisując nazwy poszczególnych komponentów które sobie wziąłeś z raportu everesta i dodając magiczne słowo drivers XP i sobie ściągasz.

P.S
Ja z Vistą wytrzymałem 1 miesiąc, i choćby wypuścili SP5 do nie niej to nie zainstaluej tego shitu więcej.

P.S.2 Jeśli to nowy laptop czasami jest opcja Downgrade'u do XP i wtedy też mamy legalny system, ale o tym to ze sprzedawcą rozmawiać.


1. wystarczy że wejdziesz na stronę producenta i wybierzesz model i tam zobaczysz co w nim siedzi :)
2. często jest tak obecnie że wypuszczane lapcie z vistą nowe nie mają już suportu sterów do XP z tego co pamiętam np dell
3. niekoniecznie , ciekawszą opcją jest ściąganie z tej strony w przypadku nvidii http://www.laptopvideo2go.com/drivers z certifikatem zgodności dla systemu i masz najwydajniejsze najnowsze stery
4. vista jest faktycznie dziwna ale można interfejs wyłączyć i wrzucić typowy dla win2000 , powyłączać poziom bezpieczeństwa i ostrzeżeń z systemu i działa fajnie, dodatkowo potrafi jak masz zainstalowane stery do lanu ściągnąć dedykowane stery do urządzeń które je potrzebują ze strony MS, prawda jest taka że obecnie zapowiadają już windowsa 7 czyli vista będzie ostatnim systemem który będzie suportowany przez MS a XP już nie , a często dodatkowym utrudnieniem jest to że dla nowych maszynek już nie robią sterów do XP dla wielu urządzeń


co do vixty x64 to soft 32bit chodzi oki, ale nie każdy starszy soft chce się instalować albo po instalacji uruchomić bez patcha (podobnie jak na viście 32bit)
 
 

Michał 
Penetrator


auto: Mazda MX5
silnik:: 1596
moc: 110km
Pomógł: 78 razy
Dołączył: 04 Gru 2005
Skąd: Warszawa Wola

Wysłany: Pią 30 Sty, 2009   

Cytat:
1. wystarczy że wejdziesz na stronę producenta i wybierzesz model i tam zobaczysz co w nim siedzi


chciałem to napisać :) w szczególności strona hp jest w miare wygodna jesli chodzi o taki zabieg

Wczoraj zainstalowałem. Lol, fajna instalka, szybko. Odpaliłem i szok :D
Latałem jak żyd po pustym sklepie w poszukiwaniu "normalnego" windowsa, zanazłem :)
Tak jak mikson powiedział, teraz tylko te jebane alerty zabezpieczeń wyłączyć
 
 
 

szymlorek 
ide na marsz samotnych kobiet

auto: brak
silnik:: brak
moc: 1km
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 24 Lut 2006
Skąd: Wch

Wysłany: Czw 02 Lip, 2009   

ALeż jestem zły, kupiłem laptopa na którym był jakis pseudolinux który wyglądał jak dos,
fcuk vista 3,5gb i ściąga się jak krew z nosa...


Ściągnałem mandriva linux 2009 live cd, wypalilem na płyte włożyłem do napedu ustawiłem naped jakoi pierwszy dysk w biosie i kupa...

Chciałem zainstalować na nim XP ale się podobno nie da bo cośtam cośtam w tych laptopach jest i się nie da i już. i Faktycznie juz w początkowym stadium instyalatora wyskoczył blue screen ze komp musi byc wyłaczony bo zachodzi ryzyko uszkodenia bla bla bla




Ja jebie te komputery :rotfl:

Po co mi to było kupować :wall: :rotfl:
 
 

TOXIC 
zepsuł mi sie toster


auto: Clio Sport ph1
silnik:: F4R 730
moc: 178km
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Skąd: Łódź

Wysłany: Czw 02 Lip, 2009   

szymlorek napisał/a:
ALeż jestem zły, kupiłem laptopa na którym był jakis pseudolinux który wyglądał jak dos,
fcuk vista 3,5gb i ściąga się jak krew z nosa...


Ściągnałem mandriva linux 2009 live cd, wypalilem na płyte włożyłem do napedu ustawiłem naped jakoi pierwszy dysk w biosie i kupa...

Chciałem zainstalować na nim XP ale się podobno nie da bo cośtam cośtam w tych laptopach jest i się nie da i już. i Faktycznie juz w początkowym stadium instyalatora wyskoczył blue screen ze komp musi byc wyłaczony bo zachodzi ryzyko uszkodenia bla bla bla




Ja jebie te komputery :rotfl:

Po co mi to było kupować :wall: :rotfl:


No jak byl linux to norma ze moga byc problemy z instalka XP (jesli nie powywalales dokladnie partycji linuxowych) ewentualnie AHCI jest wlaczone ale to by ci poprostu pokazal ze instalator nie wykryl zadnych dyskow
_________________
www.megastarter.pl
 
 
 

Michał 
Penetrator


auto: Mazda MX5
silnik:: 1596
moc: 110km
Pomógł: 78 razy
Dołączył: 04 Gru 2005
Skąd: Warszawa Wola

Wysłany: Czw 02 Lip, 2009   

szymlorek napisał/a:
ALeż jestem zły, kupiłem laptopa na którym był jakis pseudolinux który wyglądał jak dos,
fcuk vista 3,5gb i ściąga się jak krew z nosa...


Ściągnałem mandriva linux 2009 live cd, wypalilem na płyte włożyłem do napedu ustawiłem naped jakoi pierwszy dysk w biosie i kupa...

Chciałem zainstalować na nim XP ale się podobno nie da bo cośtam cośtam w tych laptopach jest i się nie da i już. i Faktycznie juz w początkowym stadium instyalatora wyskoczył blue screen ze komp musi byc wyłaczony bo zachodzi ryzyko uszkodenia bla bla bla




Ja jebie te komputery :rotfl:

Po co mi to było kupować :wall: :rotfl:


no ale co. Twierdzisz ze NIE MOŻNA ZAINSTALOWAĆ WINDY ?
jaki to lap ?
 
 
 

szymlorek 
ide na marsz samotnych kobiet

auto: brak
silnik:: brak
moc: 1km
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 24 Lut 2006
Skąd: Wch

Wysłany: Pią 03 Lip, 2009   

Michał napisał/a:


no ale co. Twierdzisz ze NIE MOŻNA ZAINSTALOWAĆ WINDY ?
jaki to lap ?


Lap to dokładnie to bo od nich kupione

http://allegro.pl/item665...gf105m_512.html


Nie twierdze że się nie da ale ja nie umiem , bo tam cośtam jest podobno tak ze vista normalnie bedzie sie instalować a do xp trzeba cośtam pomieszac przed instalacją.
 
 

Michał 
Penetrator


auto: Mazda MX5
silnik:: 1596
moc: 110km
Pomógł: 78 razy
Dołączył: 04 Gru 2005
Skąd: Warszawa Wola

Wysłany: Pią 03 Lip, 2009   

Cytat:
GRAJ i ZWYCIĘŻAJ W NAJNOWSZYCH GRACH


Cytat:
JEDEN Z NIEWIELU NOTEBOKÓW KTÓRY POSIADA PRAWIE WSZYSTKO, JEST WYDAJNY i POSIADA SUPER CENE - ale tylko u nas !!!

DYSK 320 GB !!!
Najnowszy interfejs SATA

!!! PAMIĘĆ 4096 MB DDR3 1066 MHz !!!

itditp


dobra, generalnie nie ma opcji abyś nie mógł na nim zainstalować xpka.
Wyjmij dysk, podłącz do innej stacji, cyknij formata z pod windy i już
 
 
 

M 
HEJTER
ZJEBYWACZ TEMATÓW

auto: BMW
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Gru 2005
Skąd: Kraina Grzybów

Wysłany: Pią 03 Lip, 2009   

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
_________________
Samochody to ZUO!
 
 

szymlorek 
ide na marsz samotnych kobiet

auto: brak
silnik:: brak
moc: 1km
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 24 Lut 2006
Skąd: Wch

Wysłany: Pią 03 Lip, 2009   

8:30 melduje co następuje! :

- odkryłem że to archiwum rara to jednak iso a nie rar, trzeba nagrać jako obraz płyty, co za tym idzie mandriva linux 09' właśnie się instaluje, jak mi się nie spodoba to dzisiaj popołudniu będę miał viste ultimate 64 +

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

I co to za podśmieCHUJKI ze mnie tutaj - w ryj ? :rotfl:
 
 

M 
HEJTER
ZJEBYWACZ TEMATÓW

auto: BMW
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Gru 2005
Skąd: Kraina Grzybów

Wysłany: Pią 03 Lip, 2009   

zainstaluj sobie najnowsze ubuntu, ja wczoraj na nim normalnie photoshopa zainstalowalem
Mam juz go ze dwa miesiace i ani mi sie sni wracac na winde, po prostu nie ma po co.
_________________
Samochody to ZUO!
 
 

Michał 
Penetrator


auto: Mazda MX5
silnik:: 1596
moc: 110km
Pomógł: 78 razy
Dołączył: 04 Gru 2005
Skąd: Warszawa Wola

Wysłany: Pią 03 Lip, 2009   

Cytat:
archiwum rara to jednak iso a nie rar

też mnie to denerwuje że winrar oznacza to jako rar, grrrrr
 
 
 

szymlorek 
ide na marsz samotnych kobiet

auto: brak
silnik:: brak
moc: 1km
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 24 Lut 2006
Skąd: Wch

Wysłany: Pią 03 Lip, 2009   

Odpaliłem net :)

Ten linuks zaczyna mieć nawet sens ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 12