Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
CB radio - co i jak?
Autor Wiadomość

Greg 
sushi nori


auto: 106 S16, Willy
silnik:: TU5J4 1.6 16V
moc: 168km
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pon 18 Maj, 2009   CB radio - co i jak?

Siema Panowie.

Zastanawiam się nad zakupem CB. Zupełnie się nie znam, więc chętnie bym się od Was czegoś dowiedział.

Interesuje mnie przyzwoite radio, które nie będzie trzeszczeć, raczej takie bezobsługowe bo nie mam ochoty nim kręcić, przestawiać, wku.rwiać się że hałasuje itd. Jeśli chodzi o antenę to myślałem o President Florida (45cm, dyskretna) - mój znajomy taką ma, polecał, zrobiłem z nią w weekend 800km i było chyba OK.

Nie chce wydac na to za duzo kabongi. :jupi:

Jakieś rekomendacje? :]
_________________
"If in doubt, flat out." - Colin McRae
 
 

Bart 
HEJTER


auto: ...bus
silnik:: jest
moc: jestkm
Pomógł: 167 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Skąd: z dupy

Wysłany: Wto 19 Maj, 2009   

cb to złoooo :devil:

jeżdżę bardzo dużo, ale wypieprzyłem to gówno z samochodu.
Ile można słuchać dorosłych facetów gadających jakimś skretyniałym slangiem: misiaczki, sraczki, dróżka, krokodylki i suszareczka :crazy:

Choć bezsprzecznie funkcję antyradaru spełnia...

Jeśli idzie o porady praktyczne - podstawa to dobra, dobrze wystrojona antena. Radio jeśli ma być bezszumowe i nietrzeszczące najlepiej jakieś firmowe - president, wyższe modele alana, uniden.
Ostatnio zmieniony przez Bart Wto 19 Maj, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 

KarQ 
spieprzaj dziadu

auto: 500SEC i inne
silnik:: 5.0
moc: 326km
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 10 Maj 2009
Skąd: WZ

Wysłany: Wto 19 Maj, 2009   

Witam,

ja korzystam z Unidena 520XL z Wilsonem Little Will i jestem bardzo zadowolony. Koszt takiego zestawu to ok. 350zł nowego! co prawda homologację dostaniesz wystawioną z datą 12.2005r a to z tego względu, że Uniden był robiony na gratach Presidenta tylko, że praktycznie o połowę tańszy, więc unieważniono mu homologację. Zasięg tego zestawu ~5KM w zależności od terenu.

520XL



Jonny II



Przy zakupie anteny, trzeba zwracać uwagę na jej sztywność. Czym bardziej giętka, będzie się kołysała przy jeździ przez miasto, przez co ma gorsze parametry nadawcze. Dobrymi antenami są wyroby Siro, ML ale ze te trzeba wyłożyć ~150zł.

Radia w/w posiadają SQ, filtr który eliminuje szumy - jak wjeżdżam do Wawy po trasie, mogę przykręcić i mieć nasłuch z najbliższej okolicy, a nie wszystkich w zasięgu kilku km.
_________________
EM-AIR SYSTEM
www.em-airsystem.pl
Wentylacja | Klimatyzacja | Chłodnictwo
 
 

Bart 
HEJTER


auto: ...bus
silnik:: jest
moc: jestkm
Pomógł: 167 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Skąd: z dupy

Wysłany: Wto 19 Maj, 2009   

KarQ napisał/a:

ja korzystam z Unidena 520XL, co prawda homologację dostaniesz wystawioną z datą 12.2005r



to cytat z opisu unidena 520XL:

Cytat:
UWAGA: Sprzedaż zakazana w związku z decyzją Urzędu Komunikacji Elektronicznej z powodu przekroczenia norm emisji zakłóceń.


używanie tego radia jest NIELEGALNE.
Ostatnio zmieniony przez Bart Wto 19 Maj, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 

pP 
A gdyby tak Jimek...


auto: MZA
silnik:: D1BCcuX
moc: 232km
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: Frampol

Wysłany: Wto 19 Maj, 2009   

KarQ napisał/a:
zestawu ~5KM w zależności od terenu.


dobreee, niby zwykłe CB a daje 5 KM ;D lepsze od magnetyzera..
_________________
Za mało zarabiasz, żeby być gejem..
 
 
 

KarQ 
spieprzaj dziadu

auto: 500SEC i inne
silnik:: 5.0
moc: 326km
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 10 Maj 2009
Skąd: WZ

Wysłany: Wto 19 Maj, 2009   

bart napisał/a:

używanie tego radia jest NIELEGALNE.


Proszę Cię, to tak samo jak picie alkoholu w miejscu publicznym :lol2:

bart napisał/a:
Choć bezsprzecznie funkcję antyradaru spełnia...


Ja używam po to, żeby jadąc sobie o nieważne której godzinie i wjeżdżając w zadupie typu Kozia Wólka na trasie Płock - coś, nie mieć niespodzianki z panem sierżantem. Nie mówię tu o przekraczaniu trzykrotnie prędkości, lecz bezstresowej jeździe. Lecąc 120-130km/h mając pustą trasę wolę zwolnić do 80-90km/h niż do 50!

Moim zdaniem nie ma sensu dywagacja n/t czy CB to zło czy dobro.
_________________
EM-AIR SYSTEM
www.em-airsystem.pl
Wentylacja | Klimatyzacja | Chłodnictwo
 
 

leon 
seksualny leniuch
say my name!

auto: Megane GT
silnik:: dci
moc: 110km
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 31 Mar 2009
Skąd: Tarnowskie Góry

Wysłany: Wto 19 Maj, 2009   

bart napisał/a:

Jeśli idzie o porady praktyczne - podstawa to dobra, dobrze wystrojona antena. Radio jeśli ma być bezszumowe i nietrzeszczące najlepiej jakieś firmowe - president, wyższe modele alana, uniden.


zgadzam sie w 100%.. jezdze na presidencie Harry II CLassic + florida - jest dobrze ale nie ma co ukrywac ze to jak i na ile bedzie zbieral zalezy glownie od dlugosci anteny i jej zestrojenia - Panowie z truckach jakos dziwnym trafem nie maja krotkich tylko baty po 1,5m :)

dla mnie kompromisem dyskrecja/zbiorczosc byl hustler 90cm niestety komus sie przydal
 
 
 

Vlodarsky 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Pedżo 306 cab
silnik:: XU10J4
moc: 152km
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 15 Gru 2005
Skąd: Warszawa/Łomianki

Wysłany: Wto 19 Maj, 2009   

jak się trzyma gruche przy twarzy to i tak was nikt nie zrozumie...








Z tego miejsca chciałem pozdrowić Ościego który wsadza sobie gruchę chyba w gardło i nikt go nie rozumie na trasie :rotfl:
_________________
www.racing-oils.pl
www.millersoils-warszawa.pl
www.citroen-warszawa.net
www.facebook.pl/vlodarskyracing
 
 

CHRZANEK 
bzuuummmmmmmmmmmm
Dr Prof.

auto: MINI Cooper S
silnik:: 1,6 supercharger
moc: 170km
Pomógł: 115 razy
Dołączył: 10 Sty 2007
Skąd: Warszawa Centrum

Wysłany: Wto 19 Maj, 2009   

Jeżeli chodzi o radio do auta to odpuść sobie zbędne bajery (wstęgi, echo, pamięć, boczne 40tki itp)
Tak jak koledzy powyzej wspomnieli wystarczy prosty model dobrej firmy.
Najlepsza opinie ma chyba President, troszke gorsza Midland Alan.
Inne firmy które mają ugruntowana pozycję to uniden i cobra.

Ja mam Midlanda 78+ i akurat przed tym modelem przestrzegam - jest to straszny "szumofon" i niewiele da się z tym zrobić.

Nie mniej ważna jest antena, jednak w przypadku popularnych "magnesówek" trudno mówić o precyzyjnym strojeniu, dlatego z wielu względów warto jest na dachu nakleić sobie kółeczko z przezroczystej folii samoprzylepnej:
1) Zaoszczedzisz rys na lakierze
2) Stawiajac antene w tym samym miejscu poprawiasz jej parametry nadawczo odbiorcze.

Ja mam antenę LEM1500 - cenowo jak i jakościowo średniak.

No i uwaga o której nkt chyba nie wspomniał - niewystrojona antena może doprowadzić do spalenia końcówki mocy w radiu - więc nie mozna na tym oszczedzac.

Punkty w wawie gdzie możesz liczyć na fachowa pomoc to:

1) "Grzybki" przy rondzie wiatraczna
2) Hurtownia "MEGUM" na ul. Młodnickiej
_________________
A można było jeździć francuzem całe życie...
 
 
 

M 
HEJTER
ZJEBYWACZ TEMATÓW

auto: BMW
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Gru 2005
Skąd: Kraina Grzybów

Wysłany: Wto 19 Maj, 2009   

Jesli ktos jest zainsterowany moja 5/8 z masztem to tanio sprzedam :lol2:
_________________
Samochody to ZUO!
 
 

106 
You, you, you...
SIŁŁŁŁŁAAA :]


auto: 106 ITB, ///M3
silnik:: 1.6 8V
moc: 146++, 343km
Pomógł: 80 razy
Dołączył: 09 Kwi 2006
Skąd: ze wsi

Wysłany: Wto 19 Maj, 2009   

ja moge zlozyc 6el yagi na 10metrowym boomie :P
_________________
Dudziak / Rozkrut http://www.youtube.com/wa...feature=related
 
 

nox 
Aż żal się spieszyć na tym forum
Mr. Cleaner


auto: XR2
silnik:: Kent 1.6
moc: nie wiadomokm
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Katowice

Wysłany: Wto 19 Maj, 2009   

KarQ napisał/a:
bart napisał/a:

używanie tego radia jest NIELEGALNE.


Proszę Cię, to tak samo jak picie alkoholu w miejscu publicznym :lol2:


Uważaj bo Wujek Bart potem zadzwoni do Urzędu Komunikacji Elektronicznej i cie zgłosi .

:ble:
_________________
www.MrCleaner.pl
 
 

Bart 
HEJTER


auto: ...bus
silnik:: jest
moc: jestkm
Pomógł: 167 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Skąd: z dupy

Wysłany: Wto 19 Maj, 2009   

ej ziom, no bo nie kumam tego - na rynku jest dostępnych dziesiątki godnych uwagi radyjek cb, to karQ poleca takie, które może przysporzyć problemów.
Tak właściwie to upierdliwy gliniarz przy byle kontroli może narobić o to dymu.
Poza tym mając do wyboru radio dopuszczone do ruchu i "nelegalne" o zbliżonych parametrach jaki jest sens kupować to drugie?
Nie wspominam o ewentualnych problemach z późniejszą odsprzedażą...
 
 
 

szymlorek 
ide na marsz samotnych kobiet

auto: brak
silnik:: brak
moc: 1km
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 24 Lut 2006
Skąd: Wch

Wysłany: Wto 19 Maj, 2009   

Jeżdze z unidenem 520 XL + president Florida - kontroli miałem całą masę takich za prędkość jak i takich rutynowych bo często jade po 2-3 w nocy więc sam na drodze czesto jestem obiektem zainteresowania drogówki, nikt nigdy nie zapytał mnie o jakiekolwiek homologacje ani inne papiery na Cb..

Uniden jest polecany bo jest najlepszy w relacji cena jakość. Oczywiście można kupić radio presidenta 2x droższe. Pytanie tylko czy dla CIebie to dodatek do auta czy główny jego element, jeżeli tylko dodatek może warto jednak zapłacić 50% mniej.

Co do unidena- ciężko w zbilżonych pieniądzach znaleść radyjko porównywalne, równie kom paktowych rozmiarów, problemów z odsprzedażą nie ma absolutnie żadnych :)

Co do floridy, to polecić mozna ją ze względu na kompaktowe rozmiary i dobrą jakość, nie mniej jednak po kilku miesiącach użytkowania można być lekko zawiedzionym jej zasięgiem, czasami na jakiś wylotówkach lub załtłoczonych węzłach ciężko się przebić a na trasie doskiwera stosunkowo niewielki zasięg..
Osobiście wole jednak mniejszy zasięg niż póltorametrowy bat przez który samochód wygląda jak zdalnie sterowany model ;)
 
 

leon 
seksualny leniuch
say my name!

auto: Megane GT
silnik:: dci
moc: 110km
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 31 Mar 2009
Skąd: Tarnowskie Góry

Wysłany: Wto 19 Maj, 2009   

z wlasnego doswiadczenia wiem ze uniden i president wewnetrznie niczym sie nie roznia.. pracuja na tych samych filtrach wzmacniaczach etc - nawet miejsce produkcji maja te same :D - roznice w cenie winduje marka "president" oraz homologacja na PL

co do Policji - mi rowniez pomimo kilku konrotli nie zdarzylo sie by ktos mnie pytal czy mam legal radio etc - to sie czesciej zdarza podczas kontroli Inspkcji Transportu Drogowego - ale ona malych mobilkow sie nie chwyta :)

wybralem jednak presidenta bo mialem go do kupienie niewiele drozej niz unidena, jakbym wybieral obecnie to dlugo bym sie zastanawial i pewno wygralaby opcja tansze radio ale zayebista antena!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13