Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Na usługach korporacji...
Autor Wiadomość

M 
HEJTER
ZJEBYWACZ TEMATÓW

auto: BMW
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Gru 2005
Skąd: Kraina Grzybów

Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

Rozumiem to co piszesz ale nadal dla mnie jest to nielogiczne ponieważ same zdjęcie blokady nie powoduje popełnienia przestępstwa.
Wg mnie zeby tak było musieliby złapać kogoś kto z tak przerobiąną konsolą gra w piraty.
_________________
Samochody to ZUO!
 
 

PieQt 
Zadzwoń do mnie proszę
znów francuz


auto: RS250
silnik:: 2.0
moc: seriakm
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Lip 2008
Skąd: Wawa

Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

widzisz em, przestępstwo ma następujące stadia

przygotowanie - planowanie, zbieranie zespołu, przygotowanie narzędzi, kupienie pirata
usiłowanie - nieudana kradzież, spudłowanie, nóż omija tętnicę, nieumiejętne odpalanie pirata
dokonanie - zabójstwo, kradzież, naruszenie praw autorskich (granie w pirata)

żeby wprowadzić prewencję, ustawodawca stwierdził, że nie wolno czekać na popełnienie przestępstwa, ale należy reagować o wiele wcześniej - w przypadkach w których można stwierdzić iż działanie ma na celu złamanie prawa (znalezienie w magazynie z kontrabandą samochód ze skrytkami będzie wykorzystany do przemytu, itd.)
_________________
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

Piekut dobrze tłumaczy, zaczynam rozumieć problem :) . Ale nasuwa mi się kilka pytań...

np co z tuningiem? Skoro mój fiat 125p rozwija 130km/h a w PL nie można więcej, to czy zgodnie z prawem popełnię przestępstwo, kiedy założę do niego turbinę w efekcie czego kant będzie mógł się rozbujać do 180km/h. Czy w ramach prewencji policja nie powinna zabrać mojego fiaciora a mnie wsadzić do puszki? Przecież zgodnie z przepisami mogę jeździć swoim normalnym, niezdłubanym fiaciorem.

I nie mówcie mi, że mogę fiatem jechać do Niemiec, bo przecież z konsolą też można wyjechać do jakiegoś bangladeszu gdzie prawa autorkie nie są chronbione i tam zapinać w piraty...
_________________
Poznań: 22,5cm
 
 
 

nox 
Aż żal się spieszyć na tym forum
Mr. Cleaner


auto: XR2
silnik:: Kent 1.6
moc: nie wiadomokm
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Katowice

Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

A to to nie jest jak z antyradarami ?? Można posiadać ale nie można go używać ??
_________________
www.MrCleaner.pl
 
 

dzik 
Zafurczał mi rano!
wolne renuary


auto: r5
silnik:: F7R,C1J
moc: 161,???km
Pomógł: 33 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: wawka

Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

anjas napisał/a:

I nie mówcie mi, że mogę fiatem jechać do Niemiec, bo przecież z konsolą też można wyjechać do jakiegoś bangladeszu gdzie prawa autorkie nie są chronbione i tam zapinać w piraty...


Nie musisz jechac do niemiec, na kazdym terenie prywatnym mozesz jechac ile chcesz z tego co sie nie myle.
_________________
Ostatnio zmieniony przez dzik Pon 06 Lip, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

dzik napisał/a:
Nie musisz jechac do niemiec, na kazdym terenie prywatnym mozesz jechac ile chcesz z tego co sie nie myle.


oczywiście, na torze też itd... ale mi chodzi o przykład a nie o konkrety ;)

Ale dobra, moim zdaniem nic nie zrobią tym, których złapali na chipowaniu konsol nie mówiąc nawet o właścicielach konsol, którzy to zlecili.
Pewnie sony zglosiło na policję doniesienie o przestępstwie, policjanci musieli zareagować a teraz sąd wszystko oddali i będzie po sprawie.
_________________
Poznań: 22,5cm
 
 
 

M 
HEJTER
ZJEBYWACZ TEMATÓW

auto: BMW
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Gru 2005
Skąd: Kraina Grzybów

Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

to jak z prowadzącymi serwis napisy.pl?

zamkneli ich, zamkneli serwer, zabrali domene,
a potem byl artykuł o tym ze nawet nie wiedzą o co ich oskarżyć

korporacje to zuo
_________________
Samochody to ZUO!
 
 

PieQt 
Zadzwoń do mnie proszę
znów francuz


auto: RS250
silnik:: 2.0
moc: seriakm
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Lip 2008
Skąd: Wawa

Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

anjas napisał/a:
np co z tuningiem? Skoro mój fiat 125p rozwija 130km/h a w PL nie można więcej, to czy zgodnie z prawem popełnię przestępstwo, kiedy założę do niego turbinę w efekcie czego kant będzie mógł się rozbujać do 180km/h. Czy w ramach prewencji policja nie powinna zabrać mojego fiaciora a mnie wsadzić do puszki? Przecież zgodnie z przepisami mogę jeździć swoim normalnym, niezdłubanym fiaciorem.


do dyskusji musimy dorzucić kolejne zagadnienie - przeznaczenie rzeczy (społeczno - obyczajowe) - tak je nazwijmy, przeznaczeniem samochodu jest poruszanie się siłami fizyki, czyli zmiana mocy nie wpływa na przeznaczenie samochodu, cel jakim kierował sie producent jest zachowany. możesz mieś sryliard koni i nic to nie zmienia, ale jeżeli przymocujesz sobie zamiast progów kosy, żeby pieszych oddzielać od kostek - to zmieniasz przeznaczenie samochodu z transportowego do kaleczącego ludzi - po tej mianie samochód staje się narzędziem ataku na inne osoby

z prędkością jest inaczej - ustawodawca mówi, przyspieszaj sobie do 90 km/h w terenie niezabudowanym jak szybko chcesz (9 sek, 30 milisekund) tylko nie przekraczaj prędkości. Nie można uznac samochodu, który ma 1000 km za narzędzie służące wykroczenia (przekroczenie prędkości jest wykroczeniem), ponieważ samochodem z mocą 1000 km możesz jeździć przepisowo (drukarka wspomniana wyżej może drukować tylko maile, nóż kroić kartofle, itd.)

ostatnio jest duży nacisk, aby zabierać samochody (jako narzędzia "przestępstwa") pijanym kierowcom - nie znam szczegółów, ale można w sieci poszukać

PS ma przeznaczenie do odtwarzania gier, które zostały wyprodukowane we współpracy z sony - każde inne to zło ;-) i dlatego taka zmiana jest uznana na przygotowania

właścicielom konsoli nic wielkiego nie grozi, stracą konsolę - ot co
_________________
 
 

Vlodarsky 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Pedżo 306 cab
silnik:: XU10J4
moc: 152km
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 15 Gru 2005
Skąd: Warszawa/Łomianki

Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

anjas napisał/a:
np co z tuningiem? Skoro mój fiat 125p rozwija 130km/h a w PL nie można więcej, to czy zgodnie z prawem popełnię przestępstwo, kiedy założę do niego turbinę w efekcie czego kant będzie mógł się rozbujać do 180km/h. Czy w ramach prewencji policja nie powinna zabrać mojego fiaciora a mnie wsadzić do puszki? Przecież zgodnie z przepisami mogę jeździć swoim normalnym, niezdłubanym fiaciorem.



moc twojego fiaciora musi być taka jak w dowodzie rejestracyjnym z tego co się dobrze orientuje, ale chyba musieli by Ci udowodnić w jakiś sposób, że jest wyższa więc chyba fiacior to zuy przykład :)


a np bokserzy ? ćwiczą bicie ludzi a przecież to przestępstwo :)
_________________
www.racing-oils.pl
www.millersoils-warszawa.pl
www.citroen-warszawa.net
www.facebook.pl/vlodarskyracing
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

Vlodarsky napisał/a:
a np bokserzy ? ćwiczą bicie ludzi a przecież to przestępstwo


albo np. walenie konia. Przecież wiadomo, że prowadzi do ślepoty. A okaleczanie ludzi (samych siebie też) jest również przestępstwem.
_________________
Poznań: 22,5cm
 
 
 

dzik 
Zafurczał mi rano!
wolne renuary


auto: r5
silnik:: F7R,C1J
moc: 161,???km
Pomógł: 33 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: wawka

Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

anjas napisał/a:

albo np. walenie konia


dwa lata mozna dostac
_________________
 
 
 

Vlodarsky 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Pedżo 306 cab
silnik:: XU10J4
moc: 152km
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 15 Gru 2005
Skąd: Warszawa/Łomianki

Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

anjas napisał/a:
albo np. walenie konia.




Koń lubi jak się go czasem posmyra :faja:
_________________
www.racing-oils.pl
www.millersoils-warszawa.pl
www.citroen-warszawa.net
www.facebook.pl/vlodarskyracing
 
 

PieQt 
Zadzwoń do mnie proszę
znów francuz


auto: RS250
silnik:: 2.0
moc: seriakm
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Lip 2008
Skąd: Wawa

Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

Vlodarsky napisał/a:
a np bokserzy ? ćwiczą bicie ludzi a przecież to przestępstwo :)



z bokserami, karatekami jest tak, że jak biorą udział w bójce albo pobiciu to odpowiadają w inny sposób (czyli kara dla nich jest zaostrzona względem zwykłego śmiertelnika) osoba znająca sztuki walki, (w tym komandosi, judocy, karatecy, bokserzy), którzy byli szkoleni odpowiadają za zwykłe pobicie jak za pobicie z niebezpiecznym narzędziem

czyli ja musiałbym mieć bejzbola a bokser gołe pięści, żebyśmy dostali taką samą karę
_________________
 
 

M 
HEJTER
ZJEBYWACZ TEMATÓW

auto: BMW
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Gru 2005
Skąd: Kraina Grzybów

Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

OK, Nelsonie,

wiec zeby ich ukarac, oskarzenie musi wykazac ze jakakolwiek z ich konsol zostala uzyta do grania w piraty po ich przerobce, wtedy bedą współwinni tak?
Jesli nie znajdą nikogo kto grał w piraty po ich przeróbce (moga byc to oni sami np po prowokacji) to wtedy nie bylo przestepstwa w którego przygotowaniu brali udział.
_________________
Samochody to ZUO!
 
 

dzik 
Zafurczał mi rano!
wolne renuary


auto: r5
silnik:: F7R,C1J
moc: 161,???km
Pomógł: 33 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: wawka

Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

PieQt napisał/a:

czyli ja musiałbym mieć bejzbola a bokser gołe pięści, żebyśmy dostali taką samą karę


Zastanawiam sie czy w zwiazku z tym takiego tresowanego zawodnika mozna legalnie zastrzelic podciagajac pod temat uzycia podobnej klasy uzbrojenia.

http://www.youtube.com/watch?v=GkLXdLgOybE
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13