Data premiery: 2008-03-07 (Polska) , 2007-05-17 (Świat)
Produkcja: Australia, Japonia, USA, Wielka Brytania
Gatunek: Biograficzny, Dramat, Muzyczny
Reżyseria: Anton Corbijn
Występują: Joe Anderson , Alexandra Maria Lara , Samantha Morton , Sam Riley
Film widziałem w kinie, ale ostatnio była okazja żeby go sobie odświeżyć więc postanowiłem skrobnąć kilka zdań. "Control" to debiut reżyserski Antona Corbijn'a twórcy legendarnych teledysków grup U2, Depeche Mode czy Nirvany. Realistyczne, w całości czarnobiałe zdjęcia idealnie oddają klimat lat 70-tych angielskiego prowincjonalnego miasteczka. Głównym bohaterem jest młody człowiek Ian Curtis, który w sposób przypadkowy staje się wokalistą grupy "Warsaw" (nazwa zmieniona później na Joy Division). Jednak muzyka jest tutaj tylko tłem, ważniejsze jest, można powiedzieć że nieszczęśliwe życia Curtisa. Walczący z sobą i swoją chorobą (epilepsją) Ian nie potrafi się odnaleźć w roli ojca. Początkowo odnajduje szczęście u boku młodej dziennikarki. Jednak z czasem wszystko zaczyna wymykać się spod kontroli, depresja, poczucie winy i coraz częstsze ataki epilepsji powodują, że Ian nie jest w stanie żyć - 18 maja 1980 roku w wieku 23 lat popełnia samobójstwo.
Bardzo fajnie zrealizowany, wzruszający film, ukazujący dramat człowiek, z dużą dawką wspaniałej muzyki. Nie trzeba być fanem Joy Division żeby obejrzeć ten film. Polecam!
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach