Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
[Książka] Co byście polecili na długie zimowe wieczory?
Autor Wiadomość

dzik 
Zafurczał mi rano!
wolne renuary


auto: r5
silnik:: F7R,C1J
moc: 161,???km
Pomógł: 33 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: wawka

Wysłany: Pon 21 Gru, 2009   

Ostatnio przeczytalem "Pojedynki Snajperskie" Marek Czerwinski - bardzo inspirujace opowiesci.
_________________
 
 
 

rabarbar
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Gru, 2009   

Ja jak zwykle na statku troche sie nudzilem wieczorami wiec poczytałem,i polecam
"Marina" Carlos Ruiz Zafon-ksiazka z pogranicza horroru,troche w stylu XIX wiecznych klasykow tego gatunku,calkiem niezła choc daleko jej do najlepszej książki Zafona "Cień wiatru",aha jest bardzo ,bardzo smutna.
Oraz cos czego nie polecam-seria kryminałów Gerta Godenga "Krew i wino",zenada,bez ładu i składu,jakis pseudo filozoficzno-naukowy bełkot,jesli z nudow mialbys popełnic samobóstwo, to przeczytaj ,w innym wypadku nie ruszaj
 
 

PGmaster 
ALA MA KOTA


auto: GTI
silnik:: 2.0 BYD, S50B32
moc: 230+km
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 28 Lip 2009
Skąd: Wawa/Płock

Wysłany: Wto 22 Gru, 2009   

rabarbar napisał/a:
Ja jak zwykle na statku troche sie nudzilem wieczorami wiec poczytałem,i polecam
"Marina" Carlos Ruiz Zafon-ksiazka z pogranicza horroru,troche w stylu XIX wiecznych klasykow tego gatunku,calkiem niezła choc daleko jej do najlepszej książki Zafona "Cień wiatru",aha jest bardzo ,bardzo smutna.


Wlasnie jestem w trakcie czytania. Polecam dwie pozostale ksiazki.
_________________
Pidżon
 
 

rabarbar
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Sty, 2010   

Polecam kolejna książke,tym razem pozycja "motoryzacyjna",przeczytałem ja wiele razy w wieku lat nastu,teraz zakupiłem dla syna i zrobiłem sobie powtórke-
Witold Rychter-"Moje dwa i cztery kółka"-wspomnienia legendy przedwojennej motoryzacji,scigał sie motocyklami i samochodami(dwukrotnie wygrał Rajd Polski),współtworzył pierwszy polski kodeks drogowy,pionier lotnictwa,zołnierz wrzesnia i AK,uczestnik powstania śląskiego i warszawskiego,postac bardzo barwna i ciekawa i tak tez jest napisana ta ksiązka.Mysle ze to pozycja obowiązkowa dla miłosników motoryzacji i motorsportu,naprzykład mozna sie dowiedziec jak kiedys wyglądały rajdy,a zapewniam ze wyglądały zupełnie inaczej ;D .Polecam tez inna jego książke-"Dzieje samochodu".
 
 

qbus 
Witamina A..


auto: Civic FN2
silnik:: K20Z4
moc: 201km
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Gru 2006
Skąd: Myslenice

Wysłany: Pią 05 Lut, 2010   

Wczoraj zaczalem czytac ksiazke Sobieslawa Zasady "Szybkosc Bezpieczna" nie chodzi mi tutaj o rady i porady dla milosnikow czterech kolek ale o druga czesc tej ksiazki jaka sa jego wspomnienia z rajdów w których uczestniczył. Wspaniała historia, ja swoja przygode z nim rozpoczalem od Safari 1969 i momentami nie moglem uwierzyc ze to co czytam to wspomniania a nie literacka fikcja. Imo dla milosniko motoryzacji a zwlaszcza rajdow pozycja obowiazkowa.
 
 
 

k-mart 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: -
silnik:: 0.0
moc: 000km
Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2005
Skąd: z polecenia

Wysłany: Pią 05 Lut, 2010   

qbus napisał/a:
ja swoja przygode z nim rozpoczalem od Safari 1969


wow, dobrze sie trzmasz! o_O
 
 

martin.h 
koniec tego dobrego na dzisiaj


auto: 106 Rallye
silnik:: 1.6 8V
moc: 103km
Pomógł: 64 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Skąd: Chorzów

Wysłany: Czw 25 Lut, 2010   

Dobra, pora na mnie. Właśnie skończyłem czytać "Władca Wilków" Dumasa (to ten co napisał „Hrabia Monte Christo”). Fajna powieść przygodowa, śmiało można przeczytać w 2 wieczory. Akcja dzieje się w XVIII wieku, a bohaterem jest Thibault, szewc który pewnego dnia zawarł pakt z diabłem.
Teraz biorę się na beat generation, jest kilka książek które chciałbym przeczytać.
 
 

Misiek_lbn 
Aż żal się spieszyć na tym forum
victory is mine !


auto: Lancer Evo VII
silnik:: 2.0
moc: 330km
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 24 Lut 2007
Skąd: Horsham

Wysłany: Czw 25 Lut, 2010   

podobno Księga cmentarna jest warta uwagi :)
http://merlin.pl/Ksiega-c...t/1,617320.html

planuję zanabyć, więc ocenię sam wtedy ;)
 
 
 

rabarbar
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Lut, 2010   

Misiek_lbn, czytałem "Amerykańskich bogów" tego Neila Gaimana,tragedia,literatura "postmodernistyczna"(nie w dosłownym rozumieniu),czyli jak napisac książke gdy nie masz pomyslu na książke i nic ciekawego do powiedzenia,ale radze przeczytaj wyrobisz sobie własne zdanie
martin.h, kilkanascie lat temu zaczytywałem sie Kerouaciem, i Buroughsem,dobre książki ,uwielbiałem "W drodze " Kerouaca.Wogóle zawsze mnie jarała współczesna literatura amerykańska-Kesey,Roth,Vonnegut,Miller,Irving,Mailer,Gibson,Heller itd
 
 

k-mart 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: -
silnik:: 0.0
moc: 000km
Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2005
Skąd: z polecenia

Wysłany: Pią 26 Lut, 2010   

czytalem taka ksiazke kiedys w namiocie harcerskim "twoja pierwsza czekoladka"
ziomek mowil ze jak przeczytam to wyrwe kazdego dziwexa.
autorem; "martin hochaus"
isbn 2.0T4x4klowka, chorzow 2008
 
 

martin.h 
koniec tego dobrego na dzisiaj


auto: 106 Rallye
silnik:: 1.6 8V
moc: 103km
Pomógł: 64 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Skąd: Chorzów

Wysłany: Pią 26 Lut, 2010   

rabarbar napisał/a:
martin.h, kilkanascie lat temu zaczytywałem sie Kerouaciem, i Buroughsem,dobre książki ,uwielbiałem "W drodze " Kerouaca.Wogóle zawsze mnie jarała współczesna literatura amerykańska-Kesey,Roth,Vonnegut,Miller,Irving,Mailer,Gibson,Heller itd


Właśnie poluję na "Podziemnych" Kerouaca.
 
 

rabarbar
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Lut, 2010   

martin.h napisał/a:
rabarbar napisał/a:
martin.h, kilkanascie lat temu zaczytywałem sie Kerouaciem, i Buroughsem,dobre książki ,uwielbiałem "W drodze " Kerouaca.Wogóle zawsze mnie jarała współczesna literatura amerykańska-Kesey,Roth,Vonnegut,Miller,Irving,Mailer,Gibson,Heller itd


Właśnie poluję na "Podziemnych" Kerouaca.


A wiesz ze nieczytałem-chyba tez zapoluje i odnowie dawna znajomosc
 
 

martin.h 
koniec tego dobrego na dzisiaj


auto: 106 Rallye
silnik:: 1.6 8V
moc: 103km
Pomógł: 64 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Skąd: Chorzów

Wysłany: Nie 28 Lut, 2010   

rabarbar napisał/a:
Kesey,Roth,Vonnegut,Miller,Irving,Mailer,Gibson,Heller itd


rabarbar, możesz coś polecić ww.?

Czytam teraz "Buszujący w zbożu" J.D.Salingera. Rewelacyjna książka, świetnie się czyta i wciąga.
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Nie 28 Lut, 2010   

Ambitne książki czytacie :) Fajnie.

A ja właśnie skończyłem "Zaginiony symbol" Browna. Całkiem dobry, ale "Kod Leonarda" i "Anioły i Demony" były moim zdaniem lepsze :)
_________________
Poznań: 22,5cm
 
 
 

M 
HEJTER
ZJEBYWACZ TEMATÓW

auto: BMW
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Gru 2005
Skąd: Kraina Grzybów

Wysłany: Nie 28 Lut, 2010   

Co do Kodu, to uwielbiam ludzi którzy myślą że kod jest na faktach :rotfl: :rotfl: :rotfl:
_________________
Samochody to ZUO!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 12