Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Dla jarających się...
Autor Wiadomość

M 
HEJTER
ZJEBYWACZ TEMATÓW

auto: BMW
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Gru 2005
Skąd: Kraina Grzybów

Wysłany: Pon 08 Mar, 2010   

Bonczek napisał/a:

A co do cena -> jakość, i co do polityki cenowej, to w motoryzacji widać najlepiej - chociażby porównajmy cenę za Tata Nano i jakiegoś małego francuzika - dostajemy to samo, a za Nano jaki przystępny pieniądz ^_^

ojaje.bie zaraz poleje sie krew :rotfl:
_________________
Samochody to ZUO!
 
 

GOKART 
współczynnik IQ poniżej temp. ciała
Miniac

auto: maluch
silnik:: jeden sześć
moc: okurzaczkm
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Lip 2006
Skąd: Zachodniopomorskie

Wysłany: Pon 08 Mar, 2010   

Bonczek napisał/a:

A co do cena -> jakość, i co do polityki cenowej, to w motoryzacji widać najlepiej - chociażby porównajmy cenę za Tata Nano i jakiegoś małego francuzika - dostajemy to samo, a za Nano jaki przystępny pieniądz ^_^


ale chwila, to już za duże uproszczenie. Ok, jak pójdziesz do pracy za 1000 zł brutto bez gwarancji emerytalnych to także będziemy produkować tanio u siebie. Prędzej postawiłbym za przykład koncern VW i ceny odpowiednio wyższe za podobną / identyczną technologię: Skoda -> Seat -> VW -> Audi

P.S. Bonczek to nie było najtrafniejsze porównanie Taty do francuzów na tym forum ... jest u nas jakiś "niższy" kolor niż szary ? :D
 
 
 

Janusz 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Clio szrot
silnik:: F4R 730
moc: 155km
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 24 Maj 2007
Skąd: z Zakrzowa

Wysłany: Pon 08 Mar, 2010   

Bonczek napisał/a:
porównajmy cenę za Tata Nano i jakiegoś małego francuzika - dostajemy to samo, a za Nano jaki przystępny pieniądz ^_^


jeahh tata nano 3.0 v6 sport.... ale to musi iść polem
 
 
 

Bonczek 
There you go...
Petrolhead


auto: Różne
silnik:: Różne
moc: Różnakm
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 25 Sty 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pon 08 Mar, 2010   

eM napisał/a:
ojaje.bie zaraz poleje sie krew :rotfl:


:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Co do koloru może błektitny żeby komponował się z tłem ;D
_________________
Racing: CR-X / S1000R
Cruising: W126 / C126 / R129 / 996.2 / C63

http://www.facebook.com/p...208482285855703 :)

 
 
 

martin.h 
koniec tego dobrego na dzisiaj


auto: 106 Rallye
silnik:: 1.6 8V
moc: 103km
Pomógł: 64 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Skąd: Chorzów

Wysłany: Pon 08 Mar, 2010   

Jakiś czas temu kupowałem do siebie sprzęt audio, ze względu na wielkość pokoju postawiłem na mini wieżę.
Wybór miał nastąpić pomiędzy Yamahą, a Denonem, a w końcu i tak wybrałem Onkyo, które za dużo niższą cenę zaoferowało podobny dźwięk, choć wydaje mi się, że nawet troszkę lepszy w przypadku tego co słucham. Co prawda nie mam wyjścia na USB, ani stacji dokującej do iPod'a, ale wcale tego nie potrzebuję bo korzystam tylko z odtwarzacza.
Więc czasem warto porównać modele między sobą, wziąźć swoją płytę do sklepu i wybrać to co brzmi najlepiej, czasem może się okazać, że to właśnie sprzęt za 1k zł odpowiada nam lepiej niż ten za 2k zł.
Oczywiście mowa o sprzętach podobnych klasowo, bo wiadomo, że sprzęt wyższej klasy musi zagrać lepiej.
 
 

M 
HEJTER
ZJEBYWACZ TEMATÓW

auto: BMW
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Gru 2005
Skąd: Kraina Grzybów

Wysłany: Pon 08 Mar, 2010   

martin.h napisał/a:
Oczywiście mowa o sprzętach podobnych klasowo, bo wiadomo, że sprzęt wyższej klasy musi zagrać lepiej.

:wstyd:
_________________
Samochody to ZUO!
 
 

kaziu1985pn 
brulion na spirali

auto: bmw 318ti
silnik:: m42b18
moc: 140km
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Lut 2010
Skąd: Poznań

Wysłany: Pon 08 Mar, 2010   

fakt ludzie lubią być ruchani na cenach, ale trzeba też wziaść pod uwagę że same podzespoły elektroniczne mogą być wykonane w różnej klasie dokładności a dla laika bedą wyglądały tak samo, np można kupić kondensator za 3zł albo za 30 z pozoru to samo te same parametry elektryczne ale ten za 3 zł będzie siał jak cholera ( aczkolwiek nie wiem czy kondensator jest tutaj dobrym przykładem bo rezystory trudniej odróżnić )
 
 

CHRZANEK 
bzuuummmmmmmmmmmm
Dr Prof.

auto: MINI Cooper S
silnik:: 1,6 supercharger
moc: 170km
Pomógł: 115 razy
Dołączył: 10 Sty 2007
Skąd: Warszawa Centrum

Wysłany: Pon 08 Mar, 2010   

Obecnie sprzęt nazywany HI FI mnie nie interesuje bo to cenowy kosmos jak dla mnie ale taki przykładowy Marantz którym się niektórzy jarają był dobry ale w latach 80tych.

Pod koniec lat 90 firma została wykupiona przez Philipsa i (o zgrozo) klocki Marantz'a i Philipsa nie tylko miały to samo w środku ale nawet prawie tak samo wyglądały.

Dlatego nie chciało mi się wierzyć że współczesny Marantz to indywidualna mysl techniczna i jak widze nie myliłem się.

Na temat Denona, Onkyo, Teac'a i Yamahy się nie wypowiadam ale podejrzewam że też sa robione na jedno kopyto :/
_________________
A można było jeździć francuzem całe życie...
 
 
 

PiTT 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: .
silnik:: .
moc: .km
Pomógł: 60 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: .........

Wysłany: Pon 08 Mar, 2010   

nie chce mi się czytać całości, ale nie jest rozsądne twierdzenie że jak sprzęt wygląda na pierwszy rzut oka tak samo to jest dokładnie to samo xD
na zdjęciu nie widać poszczególnych podzespołów
a że umieszczenie jest identyczne, no cóż...
są też chińskie ajwajfony i wyglądają na pierwszy rzut oka tak samo, czy to oznacza że to jest dokładnie to samo?
oczywiście znam przypadek sprzętu gdzie pod różnymi markami było dokładnie to samo, jeśli chodzi o bebechy.
 
 
 

Czesio
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Mar, 2010   

Nie chce mi się czytać całości jednak , uważam ze gaz to zło , Colta kupiłem z gazem i płace za to , awaryjnością . Nie rozumiem zatwardziałej postawy pewnych osób , które uważają ze są cwane bo maja najlepszy gaz importowany prosto z Japoni co zapewni im bezproblemowa eksploatacje takiego auta , a także niewyobrażalne oszczędności :D










eee a teraz odnośnie tematu , nie wydaje mi się żeby sprawa była tak prosta jak eM to przedstawił tzn. nie ma 100% pewności ze komponenty przedstawione na zdjęciach są takie same a co najważniejsze zagrają tak samo , pomimo rożnych kosztów zakupu. Jednym słowem nie wierze w to , przecież wiadomo ze wiele zależy od jakości użytych kondensatorów , sposobu i dokładności montażu takich elmentów .
 
 

MoRToN 
sushi nori
tylko fourty/fourty


auto: Reno
silnik:: 2.5
moc: 115km
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 31 Sty 2008
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pon 08 Mar, 2010   

GOKART napisał/a:
Prędzej postawiłbym za przykład koncern VW i ceny odpowiednio wyższe za podobną / identyczną technologię: Skoda -> Seat -> VW -> Audi


Dokłdanie ten sam przykład miałem na myśli. Po co płacić za VW jak jest skoda. Silnik teoretycznie ten sam.

Miałem kiedyś kumpla który jarał się że w ibizie ma wybity znaczek VW na zawiasach drzwiowych i na obudowie filtra powietrza :rotfl: i mówł ze to właściwie VW :rotfl: :rotfl:
 
 
 

budzik 
jest tu jakiś cfaniak ?


auto: 126p 86r
silnik:: 0.65
moc: 24km
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Kwi 2009
Skąd: Gdynia

Wysłany: Pon 08 Mar, 2010   

MoRToN napisał/a:
Miałem kiedyś kumpla który jarał się że w ibizie ma wybity znaczek VW na zawiasach drzwiowych i na obudowie filtra powietrza i mówł ze to właściwie VW

A na przewodach pod maską w Lamborghini LP560 są loga Audi xD

A co do HIFI, mimo że jestem gówniarz to chorowałem na polski sprzęt grający z lat 70-80.
Ostatnio kupiłem wzmacniacz+tuner od Unitry,jeden z pierwszych CD Sony z 1986r i monitory Canton z końcówki lat 70.
Gra super, lepiej niż "plastik" który teraz sprzedają( o tym tańszym mówię), wszystko jest solidne, a jak coś się stanie to naprawa jest tania i prosta :jupi:


























P.S wydałem 250zł za CAŁOŚĆ ;D
 
 
 

M 
HEJTER
ZJEBYWACZ TEMATÓW

auto: BMW
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Gru 2005
Skąd: Kraina Grzybów

Wysłany: Pon 08 Mar, 2010   

Nie no Budzik napewno nie gra jak markowy sprzęt, nawet Rasta na harmonii tak nie gra jak audiofilski wzmacniacz który można włączyć tylko do prądu - nie ma nawet przycisku włączania bo jest audiofilski.
:rotfl:
_________________
Samochody to ZUO!
 
 

mi 
Stawiam wszystkim ....


auto: Sitroen
silnik:: D16Z28K76W11
moc: milijonkm
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 21 Maj 2006
Skąd: Z dupy

Wysłany: Pon 08 Mar, 2010   

no ja pierdykam - nie przesadzajcie już proszę...
_________________
Czesio napisał/a:
Na twoim miejscu zaczął bym zważać na ton , którym się do mnie zwracasz. Nie piliśmy razem wódki , i nie jestem twoim kolegą spod sklepu żebyś używał wobec mnie takich słów .
 
 

MoRToN 
sushi nori
tylko fourty/fourty


auto: Reno
silnik:: 2.5
moc: 115km
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 31 Sty 2008
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pon 08 Mar, 2010   

budzik napisał/a:

A na przewodach pod maską w Lamborghini LP560 są loga Audi xD


Dokładnie tak. Też uważam, że Lambo to gówno ine warte swoich pieniędzy. RS6 je.bie je na cyce...


:ass:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13