Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
5 Rajd Czechowicki
Autor Wiadomość

kubas 
DJ Sparky
205 RULA !


auto: 205/C4
silnik:: tu5j2
moc: ~100km
Pomógł: 73 razy
Dołączył: 25 Mar 2007
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: Nie 02 Paź, 2011   

Kurde te pododbicia to jest dramat przy takim zawieszeniu... Trochę podniesienie belki by pomogło ale wtedy dupa będzie bardziej bokami na płaskim latać. Jak dobija do tych poliuretanów to zawias już nie pracuje i dlatego tak sobie skacze... Generalnie nie łatwy temat taka belka przy podbiciach...
 
 
 

Jacek 
Idź na zakupy!


auto: mam
silnik:: też
moc: 72.5km
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 20 Kwi 2009
Skąd: SY

Wysłany: Nie 02 Paź, 2011   

generalnie 205 to nie łatwy temat, wystarczy popatrzeć na filmy z różnych imprez we Francji czy Belgii. czas zmienić furę..tak zawsze jest po rajdzie :lol2:
 
 

rabarbar
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Paź, 2011   

wtrące moje 0.05pln-ja tam sie na autach i rajdach nie znam,dwieściepiona napewno nie jest idealnym autem,napewno nie da sie tym konkurowac w rajdach z jakimis tajperami ale takiej frajdy z jazdy nie daje żadne inne fwd,nawet moje rwd wymięka w tym temacie
 
 

Jacek 
Idź na zakupy!


auto: mam
silnik:: też
moc: 72.5km
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 20 Kwi 2009
Skąd: SY

Wysłany: Nie 02 Paź, 2011   

frajda frajdą a wynik wynikiem..to nie był rajd pod to auto i wcale się nie usprawiedliwiam. jedno jest pewne: uczy pokory
 
 

Koto 
plotki... plotki...


auto: 106 Rallye
silnik:: 1.6
moc: 103km
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Lis 2008
Skąd: Cieszyn

Wysłany: Nie 02 Paź, 2011   

Duda już długo jeździ w FWD, czy Maluch to taka dobra szkoła?
_________________
Loud pipes save lives!
 
 
 

kubas 
DJ Sparky
205 RULA !


auto: 205/C4
silnik:: tu5j2
moc: ~100km
Pomógł: 73 razy
Dołączył: 25 Mar 2007
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: Nie 02 Paź, 2011   

Jacek napisał/a:
frajda frajdą a wynik wynikiem..to nie był rajd pod to auto i wcale się nie usprawiedliwiam. jedno jest pewne: uczy pokory


Ojj tak bo gdyby ratownie nie poszło to mogliście sie spotkać z tym słupem... Ale ładnie ogarnąłeś! Gratki :) 205 rula! :D
 
 
 

Rasputin 
sushi nori


auto: RS
silnik:: 2.0
moc: 172km
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Sie 2010
Skąd: z kątowni

Wysłany: Nie 02 Paź, 2011   

Karwa spóźniłem się trochę i onboard Jacka już nie działa,zresztą jak większość filmików w tym temacie :/
 
 

matt 
szukam kogoś kto mnie upokorzy
mattgroup.pl


auto: 106 GTi/Espace
silnik:: 1.6/2.0
moc: 130/140km
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Skąd: Krk

Wysłany: Pon 03 Paź, 2011   

pany, generalnie dzięki za sugestie, są one 100% potwierdzeniem tego co sam wywnioskowałem zarówno z wewnętrznych odczuć jak i analizy onboardów, aczkolwiek jak to zwykle zwykle bywa na onboardzie widać z 70% wrażeń jakie się ma live siedząc w aucie, przed tyskim wypięliśmy serwo dodatkowo i też jeszcze uczę się jazdy bez niego, wcale to nie jest takie proste :]

jedyne co bym polemizował to z Przemem, że za późne odkręcanie gazu z zakrętów, staram się unikać sytuacji gdy na jeszcze skręconych kołach daje pełen sandał, czekam na wyprostowanie kół i/lub pewność że jest trakcja i dopiero wtedy ogień ... właśnie z kamilem z którym jechałem i który pilotuje "na codzień" mateusza kubata w rpp rozkminialismy jego styl jazdy i tam jest: odpowiednie shamowanie, wejscie w zakret na raz, wyprostowanie i dopiero sandał, bez szarpaniny tj. dodawania i odpuszczania gazu w zakręcie

jacek, zapodaj sowjego onboarda jeszcze raz, nie załapałem się
_________________

mattgroup rally team on YouTube
 
 

Koto 
plotki... plotki...


auto: 106 Rallye
silnik:: 1.6
moc: 103km
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Lis 2008
Skąd: Cieszyn

Wysłany: Pon 03 Paź, 2011   

Zakręt jest początkiem prostej, nie końcem, im wcześniej dasz gaz tym szybszy będziesz przed następnym zakrętem, oczywiście nie pełny but od razu tylko stopniowo. Ktoś, gdzieś kiedyś uczył, że gaz w zakręcie dajesz wtedy kiedy będziesz pewien, że już go nie odejmiesz. Wyczucie tego to sporo zyskanego czasu (podobno ;) ).
_________________
Loud pipes save lives!
 
 
 

Jacek 
Idź na zakupy!


auto: mam
silnik:: też
moc: 72.5km
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 20 Kwi 2009
Skąd: SY

Wysłany: Pon 03 Paź, 2011   

matt, oes rekord coś tam zmieniał chyba i na razie nie działa
EDIT: ktoś włamał mu się na konto w YT i je zlikwidował o_O
 
 

Marek23 
Gonna giv'm a cziken?

auto: gc8r
silnik:: 2.0
moc: 280km
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 15 Sty 2006
Skąd: Rbk/Krk

Wysłany: Pon 03 Paź, 2011   

Koto napisał/a:
Ktoś, gdzieś kiedyś uczył, że gaz w zakręcie dajesz wtedy kiedy będziesz pewien, że już go nie odejmiesz

Jackie Stewart
 
 

kubas 
DJ Sparky
205 RULA !


auto: 205/C4
silnik:: tu5j2
moc: ~100km
Pomógł: 73 razy
Dołączył: 25 Mar 2007
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: Pon 03 Paź, 2011   

 
 
 

Koto 
plotki... plotki...


auto: 106 Rallye
silnik:: 1.6
moc: 103km
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Lis 2008
Skąd: Cieszyn

Wysłany: Pon 03 Paź, 2011   

Top Gear to może nie najlepszy program do nauki skręcania, ale jak Jackie Stewart coś mówi to tak musi byc :)
_________________
Loud pipes save lives!
 
 
 

qbus 
Witamina A..


auto: Civic FN2
silnik:: K20Z4
moc: 201km
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Gru 2006
Skąd: Myslenice

Wysłany: Pon 03 Paź, 2011   

Koto napisał/a:
Duda już długo jeździ w FWD, czy Maluch to taka dobra szkoła?


Od tego roku... "nasz" mechanik budował to auto razem z młodym :)

Cytat:
są one 100% potwierdzeniem tego co sam wywnioskowałem zarówno z wewnętrznych odczuć jak i analizy onboardów, aczkolwiek jak to zwykle zwykle bywa na onboardzie widać z 70% wrażeń jakie się ma live siedząc w aucie


Powtórze to co chłopaki ale generalnie wygląda to tak jakby Ci mocno brakowało wiary w siebie, sporo zawachań, podobnie wygląda jazda Klaudi, na takich oesach jak te jeszcze straty spowodowane taką jazdą nie są tak duże, raz odcinki krótkie dwa mało szybkich miejsc ale niestety na rpp taka jazda to zamykanie tyłów, no i dohamowania wydają się zdecydowanie zbyt wczesne. Nie wiem z czego to wynika ale chyba generalnie nie jesteś zbyt zadowolony z siebie po tym rajdzie? Bywało lepiej przecież.
 
 
 

Janusz 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Clio szrot
silnik:: F4R 730
moc: 155km
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 24 Maj 2007
Skąd: z Zakrzowa

Wysłany: Pon 03 Paź, 2011   

rabarbar napisał/a:
a tam sie na autach i rajdach nie znam,dwieściepiona napewno nie jest idealnym autem,napewno nie da sie tym konkurowac w rajdach z jakimis tajperami ale takiej frajdy z jazdy nie daje żadne inne fwd,nawet moje rwd wymięka w tym temacie


nie ma takiej kurka opcji żeby taka 205 dawała więcej funu niz podobnie zmodzone RWD Rabi, poprostu nie ma!!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13