Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Ajer w kejsie
Autor Wiadomość

M 
HEJTER
ZJEBYWACZ TEMATÓW

auto: BMW
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Gru 2005
Skąd: Kraina Grzybów

Wysłany: Pią 30 Mar, 2012   

Zrób jakiś fajny film :)
 
 

AleX
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Mar, 2012   

M napisał/a:
Alex? Wypowiesz się?


nie ma pomuka nie ma porady :]
 
 

GeKo 
Gonna giv'm a cziken?
Press on regardless


auto: Renault Clio
silnik:: F4R 738
moc: 188km
Pomógł: 132 razy
Dołączył: 13 Mar 2008
Skąd: Będzin

Wysłany: Pią 30 Mar, 2012   

Zawsze mozesz iść po bandzie i dać chlodzenie wodne :D , lipa się robi jak dupnie któryś przewód.
_________________
 
 
 

Ryba 
feel the revs
pozdro 5-10-15


auto: 135i
silnik:: N55B30
moc: 370km
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Wrz 2009
Skąd: Kraków

Wysłany: Pią 30 Mar, 2012   

Misiek,
jest jedna ogólna zasada - więcej powietrza(gorącego) powinieneś wyciągać z komputera niż wciągać z otoczenia (zimnego).
Kolega pisał na ten temat magisterkę, i żeby nie zrobić "pieca" w kompie powinno to mieć proporcję (zasysanego/wydalanego) powietrza 40:60.
Najlepiej kup jakieś fany i umieść je koło newralgicznych podzespołów w komputerze (cpu, gpu). Do tego jakiś fan na miejsce w obudowie skąd może zassać świeże powietrze. Dyski się nie grzeją jakoś specjalnie a zanotujesz znaczną różnice w spadku temperatury poprzez wyciąganie ciepłego powietrza właśnie z okolic tych podzespołów.
Rysunek który wkleiłeś przedstawia to bardzo ogólnikowo, dużo też zależy gdzie jest zasilacz.

U mnie to wygląda tak:


Dwa 120mm wciągające front, jeden 120mm wyciągający w okolicach grafiki, jeden 120mm wyciągający tył, jeden wyciągający 140mm góra (jak widać zrobiłem sam dla niego profi otwór :lol2: tak tak, bądź bohaterem w swoim domu), oraz jeden mniejszy który przyspiesza powietrze które leci od frontu i chłodzi chipset (wewnątrz kompa 80mm).

Przepływ powietrza jest kolosalny, wszystkie wiatraki jak chodzą na maksa powodują sporo szumu i służą mi jako pokojowy odkurzacz.
Ogólnie komp jak widać jest zabudowany bardzo, deskami które sam również skleciłem i mimo to że jest w szafie i obudowany na około temperatury są zaskakująco dobre - procek pomimo że ma quady mają tendencje do grzania się - 60 stopni w stresie, gpu - 75 stopni w stresie.

@ Grzesiek - chłodzenia wodne (zestawy gotowe do kupna np Corsair H100) gorzej wypadają niż moja Noctua, ma to sens jeśli ktoś chce mieć idealnie cicho w domu, ale do tego się stosuję już profi chłodzenie wodne z blokami nie tylko na cpu, ale również na gpu i chipsety.
_________________
i kno u got soul
 
 
 

Michał 
Penetrator


auto: Mazda MX5
silnik:: 1596
moc: 110km
Pomógł: 78 razy
Dołączył: 04 Gru 2005
Skąd: Warszawa Wola

Wysłany: Pią 30 Mar, 2012   

no ryba , zawsze wiedziałem ze mądry chłopaczyna jesteś. Problem z alkoholem to masz, ale mimo wszystko , yntelygent z ciebie.

dobrze ze pokazałeś jak u ciebie jest. U mnie jest podobnie, nie tak hardcorowo ale też nie jakoś przewiewnie strasznie. Zrobie jak mówisz. Dodam ten wicherek w srodku jako ten przyspieszacz bo zauwazyłem to wlasnie na forach .
ps. też biere noctue
ps2. sprawzdiłem ceny wicherów . LOL. Nie bedzie w tym miesiącu homara na obiad
 
 
 

Ryba 
feel the revs
pozdro 5-10-15


auto: 135i
silnik:: N55B30
moc: 370km
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Wrz 2009
Skąd: Kraków

Wysłany: Pią 30 Mar, 2012   

Jeśli chcesz się pakować w profi sprzęt, to polecam to:
http://allegro.pl/noctua-...2229776794.html
Brałem z pracy tą C14, D14 i H100, z tych wszystkich temp przy grach najniższe jednak na C14 (przynajmniej u mnie)
Kupisz to, będziesz miał na lata, tu nie ma się co zepsuć.
Co do zwykłych wiatraków, to ja mam takie i też sobie chwale:
http://allegro.pl/scythe-...2222933887.html
30pln/each to nie jest wysoka cena, a mają najwyższy ajr flo ze wszystkich 120mm.

Pomierz sobie jaki masz rozstaw śrub na wentylator, i pamiętaj że jak odległość w obudowie między dziurami masz np. 105mm, to musisz kupić 120mm. Żeby Ci potem zły nie przyjechał, bo nie zamontujesz.
Tak jak tu:
_________________
i kno u got soul
 
 
 

PiTT 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: .
silnik:: .
moc: .km
Pomógł: 60 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: .........

Wysłany: Pią 30 Mar, 2012   

dobra, ale zacznijmy od tego jaki cooler masz na procku?
boxowy? to z czym do ludzi? człowiekuuu! :D
zamontuj dobry sprzęt na proca, maźnij dobrą pastą i nie powinien Ci się grzać
wsadz 1 wiatrak z przodu zasysający, do tego 2 duże wyciągające i pozamiatane
pamiętam jak w czasach liceum bawiłem się w chłodzenie wodne... to były jaja :D
 
 
 

Michał 
Penetrator


auto: Mazda MX5
silnik:: 1596
moc: 110km
Pomógł: 78 razy
Dołączył: 04 Gru 2005
Skąd: Warszawa Wola

Wysłany: Pią 30 Mar, 2012   

to jakie mam kupić te wichery ?
: 2 x 120mm tył,2 x 92mm w bocznym lewym panelu 3 x 92mm w bocznym prawym panelu.

takie dokladnie ?
 
 
 

Ryba 
feel the revs
pozdro 5-10-15


auto: 135i
silnik:: N55B30
moc: 370km
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Wrz 2009
Skąd: Kraków

Wysłany: Sob 31 Mar, 2012   

Michał, a mierzyłeś rozstaw śrubek w obudowie ?
Zmierz, i tak jak mówiłem - najlepiej kupić wyciągające powietrze przy gpu i cpu + do tego jeden z przodu który wtłacza świeże powietrze.
Nie wiem też jak w tej Twojej obudowie jest sytuowany zasilacz/procek/grafa, pokaż gdzie to jest to Ci powiem gdzie ja bym wsadził wiatraczki.

I tak jak Piotrek mówi - jeśli Ci się sam procesor grzeje, to lepiej kupić jakieś godne chłodzenie, zamiast boxowego.
Z nisko cenowych polecam SCYTHE Mugena, jak masz hajs to kup sobie to co ja mam - Noctua NH-C14, będziesz miał na lata, bo ma adaptery do różnych socketów + noctua się obliguje do wysyłki dodatkowych adapterów za free w przypadku powstania nowych socketów.
Ja miałem taki problem, że w stresie temp procka dochodziła do ponad 90 stopni. Po zastosowaniu całego szitu mam teraz w idle po ~45 na jajko.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 13