Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Oponeo.pl - Felgi.pl
Autor Wiadomość

Bad-i 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Clio I,
silnik:: 2.0
moc: 260,km
Dołączył: 08 Cze 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: Czw 07 Maj, 2015   

Tez tego nigdy nie widzialem, ten dunlop ktory wzialem 68
 
 

Kamill 
japa trolu!


auto: Ducato
silnik:: 2.3
moc: 110km
Dołączył: 27 Mar 2011
Skąd: Wilanów 90210

Wysłany: Czw 07 Maj, 2015   

Ja zacząłem w tym sezonie po tym jak mi letnie w civiku (michelin, żeby nie było że chińczyk) hałasowały gorzej niż zimowe. Wiem też że opony kierunkowe zazwyczaj są głośniejsze od pozostałych, także też ich unikałem.
 
 
 

PiTT 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: .
silnik:: .
moc: .km
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: .........

Wysłany: Czw 07 Maj, 2015   

kurde bo moze faktycznie tego w zeszlym roku nie bylo? :)
glosne sqrwiele te nokiany, ale glownie w przedziale 50-90, powyzej juz nie przeszkadza i nie dlatego ze jest glosno w aucie, po prostu tak jest :)
Kamil a gdzie masz info przy jakiej predkosci jest ta glosnosc, tego tez nie widze nigdzie
 
 
 

Kamill 
japa trolu!


auto: Ducato
silnik:: 2.3
moc: 110km
Dołączył: 27 Mar 2011
Skąd: Wilanów 90210

Wysłany: Czw 07 Maj, 2015   

Ja nie wiem. Wybrałem cichsze z kilku w moim zasiegu cenowym ;)
 
 
 

lukp 
ćwierć funciak z serem
silent killer


auto: Golf 7R Variant
silnik:: 2.0T
moc: 300km
Dołączył: 09 Mar 2008
Skąd: Wrocław

Wysłany: Pią 11 Wrz, 2015   

kubas poszedl pw
_________________
www.interren.pl
Transport to usługa, nie przysługa.
Transport,spedycja krajowa i międzynarodowa
 
 
 

rasta 
co to była za emisja?
Tępy Huj


auto: Brak
silnik:: Triumph
moc: 125km
Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: Wawa

Wysłany: Pią 11 Wrz, 2015   

Właśnie poszedł PW
_________________
658,94:1 - nezoP
 
 
 

Toldi 
sprzedam nerke 0 501...


auto: VW Golf 7R
silnik:: 2.0 TSI
moc: 340km
Dołączył: 09 Lut 2012
Skąd: warszawa

Wysłany: Pon 14 Wrz, 2015   

ciezko go złapac ostatnio ja juz prawie 2 tyg staram sie :)
_________________
VW Golf 7R Tornado Red
www.vag-racing.pl
 
 

Toldi 
sprzedam nerke 0 501...


auto: VW Golf 7R
silnik:: 2.0 TSI
moc: 340km
Dołączył: 09 Lut 2012
Skąd: warszawa

Wysłany: Wto 22 Wrz, 2015   

Haaaaalo Kubas.....??
_________________
VW Golf 7R Tornado Red
www.vag-racing.pl
 
 

Kamill 
japa trolu!


auto: Ducato
silnik:: 2.3
moc: 110km
Dołączył: 27 Mar 2011
Skąd: Wilanów 90210

Wysłany: Wto 02 Lut, 2016   

PiTT napisał/a:
Kamill napisał/a:
A ile maja dB na oponeo?
Ja wziałem np fuldy ktore maja 67dB przy 225.

72dB... w sumie nigdy na ten parametr nie zwróciłem uwagi na stronie


Opony Fulda Sport Contact były bardzo ciche do ok 4tys przebiegu. Wyząbkowały sie w trybie natychmiastowym.
Opony właśnie wracają do mnie ze zgłoszonej reklamacji, która nie została uznana.
Także nie polecam, kupiłem w oponeo już ze 20 opon różnych marek, zdarłem w życiu z 5x tyle i nigdy mi sie żadna opona nie wyząbkowała, a kiedyś jeździłem głownie na używanych.
 
 
 

PiTT 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: .
silnik:: .
moc: .km
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: .........

Wysłany: Wto 02 Lut, 2016   

a w czym miales te fuldy?
może masz coś nie tak z geometrią w aucie? a może z amorami...
na taki efekt może wpływać wiele czynników i jest spora szansa że to właśnie coś w aucie
 
 
 

Kenet 
Mam grzybicę stóp


auto: Skoda 105L
silnik:: 1049 cm3
moc: 43km
Dołączył: 28 Paź 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Wto 02 Lut, 2016   

PiTT napisał/a:
a w czym miales te fuldy?


_________________
Cytat:
przyczyna dzwona taka sama jak ostatniego dacha... czyli bomba na pałę po drodze której nie znam bez opisu...
 
 

Kamill 
japa trolu!


auto: Ducato
silnik:: 2.3
moc: 110km
Dołączył: 27 Mar 2011
Skąd: Wilanów 90210

Wysłany: Wto 02 Lut, 2016   

PiTT napisał/a:
a w czym miales te fuldy?
może masz coś nie tak z geometrią w aucie? a może z amorami...
na taki efekt może wpływać wiele czynników i jest spora szansa że to właśnie coś w aucie

W mercu, 2x sprawdzane, raz ustawiane po wymianie elementów zawieszenia. Później kupiłem opony, wyząbkowały się, i znowu na sprawdzenie. Dalej wszystko ok.
Zimówki sie nie wyząbkowały, poprzednie letnie tez nie - te które ściągnąłem z auta.
Kenet napisał/a:
PiTT napisał/a:
a w czym miales te fuldy?



Taka będzie ich droga. Założę na felgę i zedrę z 1mm to się wyrównają, tylko felg 16" nie mam.
 
 
 

kubas 
DJ Sparky
205 RULA !


auto: 205/C4
silnik:: tu5j2
moc: ~100km
Dołączył: 25 Mar 2007
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: Pon 08 Lut, 2016   

Kamill napisał/a:
Opony Fulda Sport Contact były bardzo ciche do ok 4tys przebiegu. Wyząbkowały sie w trybie natychmiastowym.
Opony właśnie wracają do mnie ze zgłoszonej reklamacji, która nie została uznana.
Także nie polecam, kupiłem w oponeo już ze 20 opon różnych marek, zdarłem w życiu z 5x tyle i nigdy mi sie żadna opona nie wyząbkowała, a kiedyś jeździłem głownie na używanych.


Kamill przykro mi ale ząbkowanie to jest sytuacja, której żaden producent opon nie uznaje w ramach gwarancji. Nie ważne gdzie byś się zgłosił. Producent nie stwierdził wady: "Nierównomierne, stopniowane zużycie bieżnika, tzw. #poząbkowanie#. Nie stwierdzono przyczyn związanych z jakością wykonania opony." Co więcej tylko 2 z 4 szt. są wyząbkowane pozostałe dwie: "Opona jest wykonana zgodnie ze specyfikacją produkcyjną. Nie stwierdzono przyczyn związanych z jakością wykonania opony.". To jest opinia Goodyear Polska, my mamy ręce związane tak naprawdę w takiej sytuacji.
 
 
 

PiTT 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: .
silnik:: .
moc: .km
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: .........

Wysłany: Pon 08 Lut, 2016   

wg mnie to auto wyzabkowalo i nie dziwie sie producentowi
Kamill, jak teraz wrzucisz kolejne gumy to obserwuj i jak sytuacja sie powtorzy to zacznij od amorow...
to ze na sciezce pokazuje Ci sprawnosc nie oznacza ze tak jest, podobno rozne ciekawe rzeczy wychodza na tych testerach amorow ;)
 
 
 

Kamill 
japa trolu!


auto: Ducato
silnik:: 2.3
moc: 110km
Dołączył: 27 Mar 2011
Skąd: Wilanów 90210

Wysłany: Pon 08 Lut, 2016   

kubas napisał/a:
Kamill napisał/a:
Opony Fulda Sport Contact były bardzo ciche do ok 4tys przebiegu. Wyząbkowały sie w trybie natychmiastowym.
Opony właśnie wracają do mnie ze zgłoszonej reklamacji, która nie została uznana.
Także nie polecam, kupiłem w oponeo już ze 20 opon różnych marek, zdarłem w życiu z 5x tyle i nigdy mi sie żadna opona nie wyząbkowała, a kiedyś jeździłem głownie na używanych.


Kamill przykro mi ale ząbkowanie to jest sytuacja, której żaden producent opon nie uznaje w ramach gwarancji. Nie ważne gdzie byś się zgłosił. Producent nie stwierdził wady: "Nierównomierne, stopniowane zużycie bieżnika, tzw. #poząbkowanie#. Nie stwierdzono przyczyn związanych z jakością wykonania opony." Co więcej tylko 2 z 4 szt. są wyząbkowane pozostałe dwie: "Opona jest wykonana zgodnie ze specyfikacją produkcyjną. Nie stwierdzono przyczyn związanych z jakością wykonania opony.". To jest opinia Goodyear Polska, my mamy ręce związane tak naprawdę w takiej sytuacji.

Hej jasne. Wiem że oponeo nic do tego nie ma.
BTW wg mnie wyraźnie wyząbkowane były 3szt, czwartą wysłałem już do kompletu.
PiTT napisał/a:
wg mnie to auto wyzabkowalo i nie dziwie sie producentowi
Kamill, jak teraz wrzucisz kolejne gumy to obserwuj i jak sytuacja sie powtorzy to zacznij od amorow...
to ze na sciezce pokazuje Ci sprawnosc nie oznacza ze tak jest, podobno rozne ciekawe rzeczy wychodza na tych testerach amorow ;)

Może tak być że to amory i na wysokim bieżniku się to objawiło, zimówki mam już używane 1 sezonowe - one się nie wyząbkowały, natomiast amory nie są wywalone w 100%, czuł bym to w aucie, na ścieżce też wychodziły w normie.
Auto nie jest lekkie, więc może wszytko się nałożyło. W lekkich autach przy braku powietrze czy słabych amorach nigdy mi się nic z oponami nie stało, jedynie się mogły nierówno powycierać (brzegi vs środek).
Ostatnio zmieniony przez Kamill Pon 08 Lut, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13