Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe okienka czyli WINDOWS 8
Autor Wiadomość

Janusz 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Clio szrot
silnik:: F4R 730
moc: 155km
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 24 Maj 2007
Skąd: z Zakrzowa

Wysłany: Pon 28 Sty, 2013   

siema napisał/a:
Nawiasem mówiąc laptop 16 cali :wall:


nie pamiętałem dokładnie jaka mam teraz :P a mam 15.6 i mniejszego sobie nie wyobrażam do normalnego użytkowania :P
 
 
 

dzik 
Zafurczał mi rano!
wolne renuary


auto: r5
silnik:: F7R,C1J
moc: 161,???km
Pomógł: 33 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: wawka

Wysłany: Pon 28 Sty, 2013   

PiTT napisał/a:
czemu ultrabooki są takie drogie? ;D


Bo są tego warte. Ja już łykałem asusa ux32vd bo to jedyny ultra który mi pasuje, czyli dobra matryca full hd, 10GB ram i karta lepsza od intela. Jednak poczekam na dotykowy upgrade.

Mnie kupowanie laptopa 15" nie jara, wole mobilność lekkiej 13-tki a w domu podpinam monitor.
_________________
 
 
 

MoRToN 
sushi nori
tylko fourty/fourty


auto: Reno
silnik:: 2.5
moc: 115km
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 31 Sty 2008
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pon 28 Sty, 2013   

NO dokłądnie. W pewnym momencie zastanawiałęm sie czy wogole nie przesiasc sie na lapa małego - dock w domu, dock w robocie. Ale wydajność nadal wyraźnie klęka w porównaniu do PCtów.
 
 
 

Chloru 
bizon
...

auto: Xsara VTS
silnik:: XU10J4RS
moc: 167km
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Maj 2012
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pon 28 Sty, 2013   

Zastanawiam się co niektórzy z Was robią, że tak trąbią o kiepskiej wydajności laptopa na codzień...

Właściwie tylko karty grafiki i procesory odrobinę ustępują wydajnością w obecnych czasach. Wychodzi więc na to, że chodzi o gry oraz renderowanie filmów 3D :rotfl:
_________________
Understeer is a crime (C) Colin McRae
 
 

MoRToN 
sushi nori
tylko fourty/fourty


auto: Reno
silnik:: 2.5
moc: 115km
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 31 Sty 2008
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pon 28 Sty, 2013   

CAD/CAM wymięka niestety.


Jakieś małe poprawki w projekcie można zrobić natomiast siedzić non stop sie nie da. Duzo szybciej się grzeje i wydajnośc naprawde zauważalnie spada.

Kolega zakupił ultra vaio z ssd i nawet daje rade.... ale moj PCter i tak duzo lepiej sobie radzi pomimo duzo słabszych podzespołów.

Jak ktoś pisze maile i robi w excelu to nie ma się nad czym zastanawiać. Do tego postawić serwer ze zdalnym dostępem i jest wszystko.
 
 
 

dzik 
Zafurczał mi rano!
wolne renuary


auto: r5
silnik:: F7R,C1J
moc: 161,???km
Pomógł: 33 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: wawka

Wysłany: Pon 28 Sty, 2013   

Ja pracuje w domu C2D i mi niczego nie brakuje, ale rozważam dołożenie SSD bo jest to bardzo wyraźny wzrost wydajności.

Mnie wkurzają tfurcy stron, zachowują się jak baba z radomia na wyżerce all inc, łapią wszelkie możliwe jquery, srery i inne bilbioteki, z każdej użyją po jednej funkcji by się guzik animował albo żeby wyśrodkować div'a. Przeglądarka ładuje MB'ty syfu, później parsuje więcej kodu niż miała dobra gra na amigę by na koniec wypluć aninowane hello world. :crazy:

I to dotyczy frontendowców jak i phpciarzy którzy zamiast prostą funkcję napisać to łądują 12 frameworków, miliard klas, dziedziczeń, adapterów i innych gówien, to nawet nie po to by było zgodnie ze sztuką tylko żeby zrobić pokaz przed innymi którzy będą oglądać kod. Później jak przyłazi takie niedomyty developer do admina by umieścić swoje wypociny na serwerze okazuje się że musiał koniecznie użyć phpów i bazy z wczorajszego svn'a bo do odpalenia jego dzieła przedwczorajsza technologia jeszcze nie była wystarczająca. A dzieło to jakiś formularz z czterema polami.
_________________
 
 
 

M 
HEJTER
ZJEBYWACZ TEMATÓW

auto: BMW
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Gru 2005
Skąd: Kraina Grzybów

Wysłany: Pon 28 Sty, 2013   

Php jest server-side więc nijak nie obciąża Ci kompa...
_________________
Samochody to ZUO!
 
 

bizon 
Witamina A..


auto: rdzivic
silnik:: półtora litra
moc: teraz juz brak km
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 06 Lip 2009
Skąd: uć

Wysłany: Pon 28 Sty, 2013   

sie dziku uniosl ;D

ale to fakt, ze nie brakuje dziwnych wytworow :)
 
 
 

faldzip 
hybrex
saxo...


auto: Saxo / Xsara
silnik:: 1.6 / 1.6
moc: 0 / 110km
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pon 28 Sty, 2013   

M napisał/a:
Php jest server-side więc nijak nie obciąża Ci kompa...

No racja, czyli tylko 11 frameworkow :P

A takie podejscie jest teraz obecne wszedzie - po co pisac szybki kod - dolozymy kilka rdzeni, pare GB ramu i powiemy, ze dysk to musi byc SSD koniecznie i juz bedzie dobrze chodzilo.
_________________
czyt. faldżip
 
 

dzik 
Zafurczał mi rano!
wolne renuary


auto: r5
silnik:: F7R,C1J
moc: 161,???km
Pomógł: 33 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: wawka

Wysłany: Pon 28 Sty, 2013   

M napisał/a:
Php jest server-side więc nijak nie obciąża Ci kompa...


Tyle to ja wiem, tylko później mi serwer klęka od tego badziewia.

Dobrych i logicznych programistów jest jak na lekarstwo, tzn psudo programistów jest na pęczki, ale fachowców mało.
Programistą iOS nazywa się ten kto wyklikał slajdszoła, a nie wie że w zanadrzu jak się dalej zagłębi czycha kilka niespodzianek z dziedziny C.

Tysiąc opowiadań można o programistach opowiedzieć, na jakich osłów można trafić w renomowanych, podobno, firmach.

Był sobie system pisany przez duuuży zespół, działa w trybie demo ale po wrzuceniu 10k produktów klęka. Support odpowiada: więcej ramu i procków, tu trzeba farmę stawiać, tyle produktów to wielki system. Jak się okazało programiści nie wiedzieli o istnieniu indeksów.
_________________
 
 
 

Chloru 
bizon
...

auto: Xsara VTS
silnik:: XU10J4RS
moc: 167km
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Maj 2012
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pon 28 Sty, 2013   

MoRToN, kurde nowe lapki mają dość mocne i5/i7, mocne grafiki (nie wiem czy są sterowniki kompatybilne z CAD/CAM). Próbowałeś jakiegoś nowszego lapka z 8/12/16 RAM + SSD + jakaś lepsza grafika?

dzik, to sie nie używa kiepskich tfurców i kiepskich stron.

dzik napisał/a:
nie po to by było zgodnie ze sztuką tylko żeby zrobić pokaz przed innymi którzy będą oglądać kod.


To komu oni ten kod pokazują? "Chodź maleńka, zrobisz mi code review..." :rotfl:
_________________
Understeer is a crime (C) Colin McRae
 
 

faldzip 
hybrex
saxo...


auto: Saxo / Xsara
silnik:: 1.6 / 1.6
moc: 0 / 110km
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Wto 29 Sty, 2013   

dzik napisał/a:

Był sobie system pisany przez duuuży zespół, działa w trybie demo ale po wrzuceniu 10k produktów klęka. Support odpowiada: więcej ramu i procków, tu trzeba farmę stawiać, tyle produktów to wielki system. Jak się okazało programiści nie wiedzieli o istnieniu indeksów.

Widziałem też taki, w którym nie wiedzieli o kluczach w relacyjnej bazie :)
_________________
czyt. faldżip
 
 

M 
HEJTER
ZJEBYWACZ TEMATÓW

auto: BMW
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Gru 2005
Skąd: Kraina Grzybów

Wysłany: Wto 29 Sty, 2013   

Widze tutaj niezla traume z programistami xD
_________________
Samochody to ZUO!
 
 

bizon 
Witamina A..


auto: rdzivic
silnik:: półtora litra
moc: teraz juz brak km
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 06 Lip 2009
Skąd: uć

Wysłany: Wto 29 Sty, 2013   

ja tez mam po przegrzebaniu paru produktow, z ktorych korzysta moja firma :D
np system finansowo-ksiegowy jest tak dopracowany, ze codziennie generuje od jednego do kilkunastu deadlockow na bazie i sobie wszystko wisi, trzeba killowac pid i jedziemy dalej do nastepnego. firma od lat twierdzi, ze to nasza wina, a poniewaz sponsoruja wyjazdy naszemu dyrektorstwu i z nimi pija, to maja dobry marketing ;D
 
 
 

MoRToN 
sushi nori
tylko fourty/fourty


auto: Reno
silnik:: 2.5
moc: 115km
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 31 Sty 2008
Skąd: Warszawa

Wysłany: Wto 29 Sty, 2013   

Chloru napisał/a:
MoRToN, kurde nowe lapki mają dość mocne i5/i7, mocne grafiki (nie wiem czy są sterowniki kompatybilne z CAD/CAM). Próbowałeś jakiegoś nowszego lapka z 8/12/16 RAM + SSD + jakaś lepsza grafika?




Ale to chodzi bardzo dobrze - przez pierwsze 2h. Jak sie lap spoci to wydajność spada o polowe.

Moce obliczniowe sprzęt ma bardzo dobre ale szybko spada wydajność.

Kolega z roby ma wlasnie 13,3" i5, 8gb RAM vaio z ssd i naprawde daje to juz rade, ale tak jak pisałem po południu myśli 2x dłużej.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 9