Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: M
Nie 12 Paź, 2014
Dyskusje gospodarczo/polityczno/obyczajowe
Autor Wiadomość

rabarbar 
śmierdzi frytkami u mnie w pokoju

auto: Srebrne
silnik:: Mały
moc: 4km
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sty 2017
Skąd: Wro

Wysłany: Wto 27 Cze, 2017   

Tez tak kiedyś uważałem,to chyba efekt szkolnej nauki histori,odmieniło mi sie po przeczytaniu "histori xx wieku" Paula Johnsona(polecam)
Piszesz ze ideologia nie ma wpływu na historie,wiec czym były faszyzm i komunizm ,które totalnie odmieniły historie w xx w ,jak nie ideami?Przeciez to były idee których celem było ULEPSZENIE świata,ulepszenie poprzez eliminacje określonych grup społecznych.
Nawiazując do tematu imigrantow(bo z uchodźcami to oni maja niewiele wspólnego),m.zd.aktualna sytuacja w Afryce to w prostej lini skutek dekolonizacji,której przyczyną było osłabienie państw europejskich po 2wś.i to jest wlasnie związek przyczynowo skutkowy.
Ja nie twierdze ze marksizm kulturowy jest jedyna przyczyna przemian kulturowo-obyczajowych,tych przyczyn są zapewne dziesiątki,ale uważam ze ma spory wpływ na to.
 
 

alphaOne 
szukam przystojnego blondyna


auto: eM
silnik:: jest
moc: ... mam tę moc!km
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2011
Skąd: Wrocław / Warszawa

Wysłany: Wto 27 Cze, 2017   

Paula Johnsona czytałem, bardzo dobra lektura. tylko ze Johnson akurat wskazuje ze historia swiata raczej rzadzi ekonomia a nie ideologie. faszyzm i komunizm moze i mialy wplyw, ale w zasadzie tylko na XX wiek, a reszta historii jak sie do tego ma? w XIX wieku jakie byly wielkie ideologie, a w XVIII, XVII, średniowieczu itd - a obecnie jakie twoim zdaniem ideologie rządzą światem?

dekolonizacja miala z kolei miejsce w latach 1950-1970, czyli 40-60 lat temu (prawie 2 pokolenia) - nie bardzo widze bezposredni zwiazek z kryzysem imigracyjnym teraz, w którym uczestnicza wnuki tych dekolonizowanych narodów.
 
 

rabarbar 
śmierdzi frytkami u mnie w pokoju

auto: Srebrne
silnik:: Mały
moc: 4km
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sty 2017
Skąd: Wro

Wysłany: Wto 27 Cze, 2017   

Przeciez ja nie pisałem ze Johnson twierdzi ze historia rządzi ideologia tylko ze mi 20 lat temu ta książka trochę odmieniła postrzeganie histori poprzez wskazanie związków przyczynowo skutkowych,bo świetnie je wskazuje,przynajmniej tak ją odebrałem.Ale masz racje ,trochę sie zagalopowałem,historią nie rządzi ideologia a pieniądze i idee ;) a napewno "idee mają konsekwencje",ze tak sie podeprę klasykiem.
Chrzescijanstwo nie było ideą która odmieniła Europę?Czy moze za forumowi ateistami będziesz negował istnienie czegoś takiego jak cywilizacja judeo chrześcijańskiej?
Afryka-przestań patrzeć na historię przez pryzmat ostatnich kilkunastu lat.Rozróżnijmy tu bliski wschód i resztę Afryki.Zadaj sobie pytanie kto i po co narobił burdelu w krajach arabskich ,No chyba ze uważasz ze to miało na celu" demokratyzację" :lol2:
Co jest przyczyną skrajnej biedy w krajachnp.afryki środkowej (skąd pochodzi spora cześć imigrantów)?
Wracając do tego marksizmu,a raczej neomarksizmu,posprawdzaj kto wykłada na wydziałach humanistycznych amerykańskich i zachodnioeuropejskich uniwersytetów,jakie teorie i idee sie tam przekazuje itd,oni sie nawet nie kryją z tym ze są marksistami.Nawet w Polsce ,doświadczonej przez komunizm,przestali sie juz kryć,niedawno w jakimś programi Agnieszka Graff powiedziała dokładnie ze neo marksizm jest fundamentem współczesnych studiów kulturowych i nauk społecznych ,na co przytaknęła grupa z tytułami naukowymi z tych dziedzin.Te idee "spływają w dół"-ci wykładowcy kształcą przyszłe elity-dziennikarzy,polityków,pisarzy,filmowców ,ci kształtują tzw opinie publiczną itd
Ale to tak naprawdę tylko spiskowe teorie katofaszystowskiego oszołoma,w tym temacie przez milion stron nikt ,nikogo do niczego nie przekonał :lol2: :*
 
 

alphaOne 
szukam przystojnego blondyna


auto: eM
silnik:: jest
moc: ... mam tę moc!km
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2011
Skąd: Wrocław / Warszawa

Wysłany: Śro 28 Cze, 2017   

nie neguje ze idee maja konsekwencje, to jest dosc oczywiste. z tym chrzescijanstwem to bym bardzo uwazal bo rozne rzeczy ono oznacza w roznych czesciach Europy i bardzo rozny mialo wplyw na poszczegolne regiony.

przyczyn skrajnej biedy w Afryce jest mnostwo, ale wydaje mi sie ze 20-30 lat temu byl to o wiele wiekszy problem i jakos imigracji z tego powodu nie bylo. burdel robili Amerykanie i Ruscy to tez jest oczywiste i to sie w sumie nie zmienilo, moze teraz zamiast Ruskich wiecej burdelu robi Iran ktory wyrósł na regionalne mocarstwo.

co do marksizmu to nie wiem jak ci na to odpowiedziec, nie studiowalem nauk spolecznych wiec szczerze mowiac jest mi troche wszystko jedno co sie na uniwersytetach opowiada na tych kierunkach. i nie wiem czy ma to jakis wielki wplyw na funkcjonowanie spoleczenstw -patrz Brexit, Trump, wybory w Polsce, Węgrzech, itd itd. jakos elity sie troche oderwaly do tej opinii publicznej ktora maja ksztaltowac.

jasne ze nie chodzi o to zeby to kogos przekonac, po prostu z natury ostroznie podchodze do szybkich wyjasnien typu spisek neomarksistow, ale w sumie moze takie cos istnieje, kto wie :)
 
 

Alexxx 
weż to poczuj ziom!


auto: białe
silnik:: 2.3
moc: 350km
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2015
Skąd: Warszawa

Wysłany: Śro 28 Cze, 2017   

Siuśki to jednak przebiegły lis :rotfl:

Cytat:
Świadek pytany przez posła Suskiego, czy umowy zawarte z OLT Express z Michałem Tuskiem były wykorzystywane "do załatwiania różnych innych umów" odpowiedział, że nie załatwiał żadnych umów przez Michała Tuska. "Nigdy na Michała Tuska się nie powoływałem" - podkreślił.
"Co więcej, to Sylwester Latkowski, uzyskując informacje od Emila Marata, przyszedł do mnie z rewelacją, że wie, że u mnie pracuje Michał Tusk. Nikt nie wiedział, że Michał Tusk u mnie pracuje" - dodał. Na uwagę Suskiego "pewnie się pan tym nie chwalił, tym bardziej, że nawet maile przekazywał (Michał Tusk - PAP) jako Józef Broda", Marcin P. powiedział: "(Józef) Bąk". "Czyli dobrze pan wie, pod jakim pseudonimem" - zauważył Suski.
Marcin P. podkreślił, że otrzymywał maila od Tuska; przesyłał mu je Jarosław Frankowski, dlatego nie wiedział od kogo one są.

"Specjalnie się przejęzyczyłem, żeby pan jednak potwierdził, że pan zna" - dodał Suski.

To druga tego typu "wpadka" wiceprzewodniczącego komisji. Wcześniej, podczas przesłuchania Andrzeja Dąbrowskiego, także się "przejęzyczył". Wówczas także nazwał Michała Tuska "Józefem Brodą".


http://fakty.interia.pl/r...campaign=chrome
 
 

Drone 
Memory 5... Siara i wszystko jasne
agresywność 0%


auto: Dwa sedany
silnik:: Razem 3800
moc: Razem 273km
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Czw 29 Cze, 2017   

rabarbar napisał/a:
Tez tak kiedyś uważałem,to chyba efekt szkolnej nauki histori,odmieniło mi sie po przeczytaniu "histori xx wieku" Paula Johnsona(polecam)


Patrz Pan, Panie Rabarbar, co mnie dzisiaj youtube podpowiedziało :>

https://www.youtube.com/watch?v=bgbG3VAVD_k
_________________
nadpis
 
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Czw 29 Cze, 2017   

Hmmm,, obniżanie podatków:

ZUS w górę:
http://zus.pox.pl/zus/now...na-2018-rok.htm

Opłata paliwowa w górę:
http://www.msn.com/pl-pl/...ocid=spartanntp

I się zastanawiam, skoro mamy taką zajebistą sytuację budżetową to po co podnosić podatki?
_________________
Poznań: 22,5cm
 
 
 

Drone 
Memory 5... Siara i wszystko jasne
agresywność 0%


auto: Dwa sedany
silnik:: Razem 3800
moc: Razem 273km
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pią 30 Cze, 2017   

anjas napisał/a:
Hmmm,, obniżanie podatków:

ZUS w górę:
http://zus.pox.pl/zus/now...na-2018-rok.htm

Opłata paliwowa w górę:
http://www.msn.com/pl-pl/...ocid=spartanntp

I się zastanawiam, skoro mamy taką zajebistą sytuację budżetową to po co podnosić podatki?


Popraw mnie jeśli się mylę, ale ZUS idzie w górę rok rocznie z automatu. Jest współczynnik wyliczania składek i zależy on od średniej krajowej. Średnia rośnie, to i składka rośnie.
To nie jest wymysł tego rządu, ani nawet poprzedniego. Tak było "od zawsze".

Nie wiem czy to sprawiedliwe czy nie. Trudno mi tutaj cokolwiek mądrego wymyśleć.


A co do podnoszenia podatków, to ja zawsze powtarzam że jest tylko jeden dobry kierunek zmian stawek podatkowych. Jest to kierunek w dół :faja:
Jest cała masa urzędasów, armia dosłownie, na których pracujemy. Jest na czym oszczędzić.

Jednak jeśli chodzi o prosperity i podatki, to tutaj się z Tobą nie zgodzę. Jeśli już podwyższać podatki, to właśnie na górce. Nie zdusisz gospodarki, bo ona idzie pełną parą, a zbierzesz kasę na inwestycje.
To podczas kryzysu nie powinno się podnosić podatków (a PO to zrobiło), bo podczas kryzysu potrzebujesz podźca dla firm (niskie stopy procentowe/tanie kredyty, niskie podatki).
Tak uważam.

Co to pisiorów, to przypominam, że oni podczas ostatnich swoich rządów trafili akurat na górkę gospodarczą, a jednak najwyższy próg podatkowy (ponad 40%) zlikwidowali :)
Jak dużo zarabiasz i pracujesz na etat, to bym raczej dziękował na Twoim miejscu Jarkowi ;D
_________________
nadpis
 
 
 

PiTT 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: .
silnik:: .
moc: .km
Pomógł: 60 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: .........

Wysłany: Pią 30 Cze, 2017   

Kenet napisał/a:
A co ja mam powiedzieć z takim nazwiskiem :rotfl:

Pozdrawiam,
Michał Komorowski xD

masz nam cos do powiedzenia w temacie?
:rotfl:

https://wiadomosci.wp.pl/broni-marcina-p-w-aferze-amber-gold-kim-jest-michal-komorowski-6138773090092673a
 
 
 

Kenet 
Mam grzybicę stóp


auto: Skoda 105L
silnik:: 1049 cm3
moc: 43km
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pią 30 Cze, 2017   

Wiem, ale nie powiem :faja:



:rotfl:
_________________
Cytat:
przyczyna dzwona taka sama jak ostatniego dacha... czyli bomba na pałę po drodze której nie znam bez opisu...
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Pią 30 Cze, 2017   

Drone napisał/a:
Jak dużo zarabiasz i pracujesz na etat, to bym raczej dziękował na Twoim miejscu Jarkowi


Dlaczego mam być wdzięczny? Przecież właściwie zlikwidował w zeszłym roku stopę wolną od podatku (a miała być podniesiona do ok. 8 tysięcy).

Co do sensowności podnoszenia podatków przy prosperity też mógłbym polemizować, choć zgadzam się, że w kryzysie też nie powinno się ich podnosić.
_________________
Poznań: 22,5cm
 
 
 

Alexxx 
weż to poczuj ziom!


auto: białe
silnik:: 2.3
moc: 350km
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2015
Skąd: Warszawa

Wysłany: Wto 11 Lip, 2017   

http://gospodarka.dzienni...-budzetowy.html

Cytat:
Eksperci wskazują, że na koniec roku deficyt może być nawet o połowę niższy od planu.


Ciekawe ciekawe...
 
 

Bonczek 
There you go...
Petrolhead


auto: Różne
silnik:: Różne
moc: Różnakm
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 25 Sty 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Wto 11 Lip, 2017   

No ale nawet jeżeli to prawda, to tylko przez to, że tak ucisnęli społeczeństwo.
_________________
Racing: CR-X / S1000R
Cruising: W126 / C126 / R129 / 996.2 / C63

http://www.facebook.com/p...208482285855703 :)

 
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Wto 11 Lip, 2017   

i właśnie przez tę doskonalą sytuację budżetową trzeba podnieść opłatę paliwową i opłatę za wodę.
_________________
Poznań: 22,5cm
 
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Czw 13 Lip, 2017   

I jak tam wyborcy PIS? Wszystko OK, prawda?
_________________
Poznań: 22,5cm
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.63 sekundy. Zapytań do SQL: 13