Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: M
Nie 12 Paź, 2014
Dyskusje gospodarczo/polityczno/obyczajowe
Autor Wiadomość

kaziu1985pn 
brulion na spirali

auto: bmw 318ti
silnik:: m42b18
moc: 140km
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Lut 2010
Skąd: Poznań

Wysłany: Sob 15 Lip, 2017   

I to jest parafoks tej ustawy,jesli pis by nie wygrało wyborów znowu będzie teoria spiskowa i dlaczego SN nie miałby unieważnić wyborów, w koncu jest wybrany przez ta partie :D

Idealny trojpodzial władzy :D

Az się boje co będzie jak do władzy dojda jeszcze większe oszołomy, z takim zapisem moga zrobić spustoszenie z systemu prawnego
 
 

Alexxx 
weż to poczuj ziom!


auto: białe
silnik:: 2.3
moc: 350km
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2015
Skąd: Warszawa

Wysłany: Sob 15 Lip, 2017   

rabarbar napisał/a:
Alex nie zawracaj dupy niusami na poziomie pieska Kini Gajewskiej bo ci nie wypada ;D


No jak dla Ciebie te newsy są na poziomie pieska "chooy wie kogo" to sorry ale nie ma dyskusji... o zasłanianiu ciałem dałem jako humorystyczny dodatek ale widzę przykuło to Twoja uwagę.

Właśnie z kolegą (świeżo parę lat temu upieczonym prawnikiem bez innych prawników/sędziów w rodzinie) o kwestii sądów rozmawiam i powiedział że największym ryzykiem jest to, że w sądach (a szczególnie SN) pojawi się super dużo miernot (odpowiadający poziomem aktualnemu ministrowi sprawiedliwosci, który są asem nie jest). To pociąga za sobą konsekwencje w postaci wyroków z dupy i wydłużenia czasu orzecznictwa do absurdalnych terminow. A jeśli nie wierzysz że nowo wybrani sędziowie SN mogą "manipulowac" wynikami wyborów i będziemy mieli PIS po wsze czasy to gratuluję samopoczucia :)

Trzymanie ludzi (elektoratu) w pogotowiu mówiąc im że już niedługo prawda o Smoleńsku wyjdzie jest chora. Jest majstersztykiem zarządzania idiotami ale jest chore. Jak PiS będzie miał większość absolutna, sądy i resztę władzy do czego skutecznie rządzi to już oczami wyobraźni widzę lincz/kamienowanie Tuska jako odpowiedzialnego za katastrofę. Mimo że odpowiedzialność maja Jarosław i ś.p. Lech...

Jestem na pierwszych wakacjach od 2 lat więc szkoda mi czasu na takie rzeczy. Wrócę za tydzień to coś napiszę... może.

Tymczasem wypije Wasze i Nasze zdrowie i żebyśmy się na żywo spotkali w miłych okolicznościach przyrody i przybili piateczke :)
 
 

rabarbar 
śmierdzi frytkami u mnie w pokoju

auto: Srebrne
silnik:: Mały
moc: 4km
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sty 2017
Skąd: Wro

Wysłany: Sob 15 Lip, 2017   

Baw sie dobrze.
 
 

rabarbar 
śmierdzi frytkami u mnie w pokoju

auto: Srebrne
silnik:: Mały
moc: 4km
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sty 2017
Skąd: Wro

Wysłany: Nie 16 Lip, 2017   

Tak z ciekawości zapytam-uważacie ze z polskim sądownictwem jest wszystko Ok,i nie należy go reformować?Pomijam to w jaki sposób,po prostu czy potrzebne są zmiany czy należy pozostawić takim jak jest?
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Nie 16 Lip, 2017   

Zawsze warto zmieniać, ale na lepsze. Sądy wymagają zmiany, ale nie takiej. Telewizja wymagała zmiany, ale nie robienia z niej parodii Dziennika w Korei Północnej. Spółki skarbu państwa wymagały zmiany, ale nie misiewiczowej. Podatki wymagają zmiany, ale nie koniecznie ich podnoszenia.
_________________
Poznań: 22,5cm
 
 
 

rabarbar 
śmierdzi frytkami u mnie w pokoju

auto: Srebrne
silnik:: Mały
moc: 4km
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sty 2017
Skąd: Wro

Wysłany: Nie 16 Lip, 2017   

To tu sie zgadzamy,tylko ze ja uważam ze cały system 3RP jest z gruntu zły,a korzenie tego tkwią w okrągłym stole

Takie ciekawostkę przed chwila mi fb podrzucił
"Okazuje się, że rozwiązania podobne do przyjętych dziś przez polski rząd z powodzeniem funkcjonują w Europie:

- w NIEMCZECH o powoływaniu sędziów sądów federalnych decyduje minister federalny wraz z komisją złożoną z ministrów krajowych i członków powoływanych przez parlament,
- w AUSTRII sędziowie są mianowani przez prezydenta federalnego na wniosek rządu federalnego,
- w CZECHACH kandydatów na sędziów zgłaszają prezesi sądów okręgowych, a następnie ministerstwo decyduje, które kandydatury przedstawi prezydentowi do mianowania,
- w DANII sędziowie powoływani są przez monarchę na wniosek ministra sprawiedliwości, który odpowiada za nominacje sędziowskie przed parlamentem. Tradycyjnie od ponad dwustu lat sędziowie rekrutują się z korpusu urzędników Ministerstwa Sprawiedliwości,
- w HISZPANII główną rolę w powoływaniu sędziów odgrywa Naczelna Rada Sądownictwa. Rada składa się z 20 członków wybieranych przez Kortezy Generalne na 5-letnią kadencję. Kongres Deputowanych i Senat wybiera po 10 członków w proporcji 6 sędziów i 4 prawników o uznanych kwalifikacjach i dorobku,
- w HOLANDII sędziowie powoływani są na mocy rozporządzenia królewskiego na wniosek ministra sprawiedliwości. Kandydata na wakujące miejsce wskazuje sędzia, który opuszcza stanowisko. Jeżeli jest więcej niż jeden kandydat, minister może wybrać jednego z nich, ale zwykle uwzględnia opinię odchodzącego sędziego,
- w SZWECJI sędziowie powoływani są przez ministra sprawiedliwości na wniosek Rady ds. Nominacji Sędziów. Rada składa się z 9 członków i 9 zastępców członków, wybieranych m.in. przez rząd i parlament."

Ateraz złośliwie spytam-i co kurwa teraz,pół Europy ma kaczystowską dyktaturę ? ;D
 
 

zajcev_28 
Ile masz lat?


auto: Lexus IS200
silnik:: 2.0
moc: 155km
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Mar 2012
Skąd: Kraków/Myślenice

Wysłany: Nie 16 Lip, 2017   

Właśnie miałem pytać czy ktoś wie jak to wyglada w innych krajach... :) dzięki rabarbar.


Ciekawie... :)
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Nie 16 Lip, 2017   

A teraz wersja trochę bardziej rozwinięta:

rabarbar napisał/a:
- w NIEMCZECH o powoływaniu sędziów sądów federalnych decyduje minister federalny wraz z komisją złożoną z ministrów krajowych i członków powoływanych przez parlament,


Niemczech sędziów pięciu sądów najwyższej instancji (bez Federalnego Trybunału Konstytucyjnego) wybiera specjalna, 32-osobowa komisja rekrutacyjna (Richterwahlausschuss) złożona po połowie z posłów do Bundestagu (skład odzwierciedla proporcjonalnie układ sił w Bundestagu) i ministrów sprawiedliwości krajów związkowych (rządy landowe wyłaniane są w osobnych wyborach, proporcje partyjne są często inne niż w Bundestagu). Kandydatów może proponować federalny minister sprawiedliwości albo członkowie komisji rekrutacyjnej.
Po zaopiniowaniu kandydata lub kandydatki przez tzw. radę prezydialną danego sądu (prezes i inni sędziowie) komisja rekrutacyjna zwykłą większością głosów dokonuje wyboru na drodze tajnego głosowania. Po zatwierdzeniu wyboru przez rząd federalny sędziego mianuje prezydent RFN. Ta procedura od lat krytykowana jest przez przedstawicieli samorządu sędziowskiego, jako zbyt upolityczniona i mało przejrzysta.

rabarbar napisał/a:
- w AUSTRII sędziowie są mianowani przez prezydenta federalnego na wniosek rządu federalnego,

Austria jest jednym z pięciu krajów UE (oprócz Niemiec, Finlandii, Luksemburga i Czech), w których nie ma rady sądownictwa (odpowiednika polskiej Krajowej Rady Sądownictwa). Kandydatów zgłasza prezydium sądu, które ogłasza nabór na wakaty sędziowskie. Wybór zatwierdza minister sprawiedliwości; może on teoretycznie odmówić zatwierdzenia tak rekomendowanego kandydata, ale w zasadzie to się nie zdarza.

rabarbar napisał/a:
- w HISZPANII główną rolę w powoływaniu sędziów odgrywa Naczelna Rada Sądownictwa. Rada składa się z 20 członków wybieranych przez Kortezy Generalne na 5-letnią kadencję. Kongres Deputowanych i Senat wybiera po 10 członków w proporcji 6 sędziów i 4 prawników o uznanych kwalifikacjach i dorobku,


W Hiszpanii sędziowie są wybierani przez Radę Główną Władzy Sądowniczej, której przewodniczącym jest prezes sądu najwyższego. Pozostałych 20 członków tej Rady jest powoływanych przez parlament (większością 60 proc.), ale wyłącznie spośród doświadczonych sędziów i prawników rekomendowanych przez Komisję Wyborczą działającą przy sądzie najwyższym. Ta Komisja Wyborcza jest niezależnych organem sędziowskim.

rabarbar napisał/a:
w HOLANDII sędziowie powoływani są na mocy rozporządzenia królewskiego na wniosek ministra sprawiedliwości. Kandydata na wakujące miejsce wskazuje sędzia, który opuszcza stanowisko. Jeżeli jest więcej niż jeden kandydat, minister może wybrać jednego z nich, ale zwykle uwzględnia opinię odchodzącego sędziego,


W Holandii sędziowie powoływani są dekretem królewskim na wniosek ministra sprawiedliwości, ale kandydata wskazuje Rada Sądownictwa. Ta Rada składa się z trzech do pięciu członków (obecnie z czterech), ale zawsze co najmniej połowa to byli sędziowie zgłoszeni przez środowisko sędziowskie. Po II wojnie nie zdarzyło się, by minister sprawiedliwości zaproponował królowej bądź królowi powołanie do Rady kogoś niezgłoszonego przez środowisko sędziowskie. Przewodniczący Rady, który decyduje w wypadku równowagi głosów, musi pochodzić właśnie z tej sędziowskiej frakcji w Radzie.

rabarbar napisał/a:
w SZWECJI sędziowie powoływani są przez ministra sprawiedliwości na wniosek Rady ds. Nominacji Sędziów. Rada składa się z 9 członków i 9 zastępców członków, wybieranych m.in. przez rząd i parlament."


W Szwecji postanowienia o nominacjach sędziowskich podejmuje minister sprawiedliwości, ale na podstawie zgłoszeń na wolne stanowisko, które z kolei są rezultatem procesu aplikacyjnego pilotowanego przez Radę ds. Nominacji Sędziów (Domarnämnden). Do 2011 r. większość jej 9-osobowego składu powoływał rząd. Ale po reformie z 2011 r. ponad połowa, czyli pięciu członków Domarnämnden to sędziowie wybierani przez innych sędziów, a kolejnych dwóch to prawnicy powoływani przez rząd po konsultacjach ze środowiskiem sędziowskim i prawniczym oraz dwóch przez parlament.
Domarnämnden sprawdza referencje potencjalnych kandydatów na sędziów uzyskane od innych sędziów. A prezesi sądów, które ogłosiły nabór, przeprowadzają potem rozmowy kwalifikacyjne i na tej podstawie przeprowadzają listy najlepszych dla Domarnämnden. Minister sprawiedliwości prawie zawsze zatwierdza kandydata wyłonionego przez Domarnämnden (jeśli odmawia, to Domarnämnden rekomenduje nowego kandydata).


A teraz złośliwie zapytam, czy naprawdę nie widzicie różnicy pomiędzy tymi systemami a tym co PIS wprowadza w PL, gdzie tan naprawdę o wszystkim będzie decydował Ziobro?
_________________
Poznań: 22,5cm
 
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Nie 16 Lip, 2017   

I jeszcze jeden kwiatek w kwestii obniżania przez PIS podatków: ustawa mocowa. Dodatkowy miliard złotych rocznie od gospodarstw domowych.

_________________
Poznań: 22,5cm
 
 
 

rabarbar 
śmierdzi frytkami u mnie w pokoju

auto: Srebrne
silnik:: Mały
moc: 4km
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sty 2017
Skąd: Wro

Wysłany: Nie 16 Lip, 2017   

anjas, jak to będzie w PL wyglądać dokładnie,bo tu chodzi chyba o kilka ustaw?I jak to dotychczas wyglądało?
 
 

Alexxx 
weż to poczuj ziom!


auto: białe
silnik:: 2.3
moc: 350km
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2015
Skąd: Warszawa

Wysłany: Nie 16 Lip, 2017   

Cytat:
W ostatnich dniach prawica pisowska oburzała się podwyżką 25 groszy na litrze paliwa, ciesząc się jednocześnie ze zniszczenia sądownictwa. Jednak powinni sobie uzmysłowić, że gdy już skończy się dobra koniunktura na Zachodzie, dzięki której mamy niskie bezrobocie i wysoki wzrost gospodarczy i władza zacznie sięgać do kieszeni podatników, bo skończą się pieniądze, to na protesty będzie za późno. Nic w takim przypadku nie będzie chroniło obywateli przed zmianą prawa, tak jak w przypadku miesięcznic smoleńskich, i może okazać się, że protestowanie przeciwko ewentualnej podwyżce VATu i ekstra 50 groszach na litrze paliwa jest już nielegalne. A internet został chwilowo odłączony i nawet nie można żali na facebooku lać. Tak jak np. w Turcji, której wczoraj polski MSZ słał wyrazy sympatii i solidarności z okazji 1 rocznicy nieudanego puczu. Puczu, po którym w więzieniach siedzi kilkadziesiąt tysięcy osób, czasami dlatego, że miały w domu książkę Gulena.

Nierealne? To proszę spojrzeć na przypadek Tomasza Piątka, który twierdzi w swojej książce, że Antoniego Macierewicza otacząją od lat ludzie związani z Kremlem. Nie stawia w niej oskarżeń, tylko rekonstruuje kontakty. Za reporterską książkę prokutura wojskowa (!) oskarża Piątka o „stosowanie przemocy lub groźby wobec funkcjonariusza publicznego w celu podjęcia lub zaniechania czynności służbowych” oraz o „bezprawny zamach na osobę funkcjonariusza publicznego z powodu wykonywanego przez niego zawodu lub zajmowanego stanowiska”. Prokuratorem zajmującym się sprawą jest człowiek, którego córka pracuje w PGZ, spółce państwowej nadzorowanej przez Macierewicza. Za chwilę sędzią będzie kolega ministra, a zarzuty zmienią się z absurdalnych na jeszcze bardziej groteskowe, np. o terroryzm, bo czemu nie? Gdzie są przy okazji Ci wszyscy, którzy płakali, że ABW weszła do antykomora? Tak myślałem.

Jednak poza wszelkimi zagrożeniami, które zostały w ostatnich dniach omówione w niezależnych od władzy mediach i które wydają się oczywiste, warto uzmysłowić sobie jeszcze jedną rzecz, która wiąże się z bantustanizacją Polski, mianowicie aspekt bezpieczeństwa. Polska i Polacy, wbrew opiniom gimbohusarii, na Zachodzie zazwyczaj byli postrzegani jako dziki kraj na wschodzie. Ten stereotyp w ostatnich latach się zmieniał, chociaż - nie okłamujmy się - przez przeciętnego Niemca czy Francuza nasz kraj jest nadal tak widziany. Ostatnie 2 lata przyniosły mocne potwierdzenie tego wizerunku, a zmiany w sądownictwie tylko go umacniają, wizerunku półdzikiego kraju, który nie dorósł do demokracji czy rządów prawa i musi mieć nad sobą but. A więc bliżej mu do Rosji niż do Zachodu. W przypadku zaś agresji owej Rosji na Polskę nikt na Zachodzie nie będzie chciał za nas umierać, w końcu Polska wraca gdzie jej miejsce.

Obecne zmiany należy odczytywać nie inaczej jak niszczenie zasadniczych instytucji Polski, osłabianie państwa, w dłuższej perspektywie zagraża to i bezpieczeństwu i dobrobytowi kraju...


Ja tu tylko tak dobrze napisany komentarz zostawię.
 
 

rabarbar 
śmierdzi frytkami u mnie w pokoju

auto: Srebrne
silnik:: Mały
moc: 4km
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sty 2017
Skąd: Wro

Wysłany: Nie 16 Lip, 2017   

Alexxx, powiedz mi jak to jest żyć w ciągłym strachu?zwieracze nie bolą? ;D
 
 

Alexxx 
weż to poczuj ziom!


auto: białe
silnik:: 2.3
moc: 350km
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2015
Skąd: Warszawa

Wysłany: Nie 16 Lip, 2017   

rabarbar napisał/a:
Alexxx, powiedz mi jak to jest żyć w ciągłym strachu?zwieracze nie bolą? ;D


Więcej strachu mam w związku z pracą i rodzina niż polityka. Ale komentować i czytać komentarze i mieć przemyślenia chyba mogę (jeszcze)? Zwieracze z tego co wiem ok :jupi:
 
 

alphaOne 
szukam przystojnego blondyna


auto: eM
silnik:: jest
moc: ... mam tę moc!km
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2011
Skąd: Wrocław / Warszawa

Wysłany: Pon 17 Lip, 2017   

Alexxx napisał/a:
Właśnie z kolegą (świeżo parę lat temu upieczonym prawnikiem bez innych prawników/sędziów w rodzinie) o kwestii sądów rozmawiam i powiedział że największym ryzykiem jest to, że w sądach (a szczególnie SN) pojawi się super dużo miernot (odpowiadający poziomem aktualnemu ministrowi sprawiedliwosci, który są asem nie jest). To pociąga za sobą konsekwencje w postaci wyroków z dupy i wydłużenia czasu orzecznictwa do absurdalnych terminow.


klopot polega na tym ze to juz sie stalo jakis czas temu. ale oczywiscie aktualna akcja, szczegolnie ta wrzutka z SN to leczenie dżumy cholerą.
 
 

Kenet 
Mam grzybicę stóp


auto: Skoda 105L
silnik:: 1049 cm3
moc: 43km
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Wto 18 Lip, 2017   

Ja bardzo staram się unikać oglądania tego gówna, stronie od wszelakich newsów, ale pech chce, że mam kuchnie z salonem TV i jak sobie wieczorem szykuję żarcie na dzień następny to mimowolnie coś tam zerknę.

Za każdym razem rzygać mi się chce. I nadal jedno mam tylko przemyślenie, można powiedzieć życzenie, o którym już tu kiedyś pisałem.

Mam nadzieję, że dożyję czasu gdy tego skurwysyna, pokurcza Kaczora razem jego dupowłazem, który się śmie nazywać prezydentem oraz wszystkimi tymi zakazanymi mordami na czele z Pawłowicz, Błaszczakiem, Ziobro, Macierewiczem - że dożyję czasów, że te wszystkie ludzkie kurwy i dno społeczne odpowiedzą za to co zrobili od momentu przejęcia władzy absolutnej w tym kraju. Że ich kurwa zobaczę w więzieniu za łamanie prawa.

I tak - bardzo chciałbym też tam zobaczyć wszystkich, którzy walili w dupę ten kraj przed nimi. Ale wybierając kogokolwiek w tych pseudowyborach mamy świadomość, że będzie kradł. Bo takim jesteśmy zjebanym narodem. Niech sobie kradnie - tylko nie odpierdala takiego bezprawia.

Natomiast naprawdę nie mam cenzuralnych słów na to co Kaczor teraz wyczynia i jestem wstrząśnięty faktem, że można w kraju, który się szczyci byciem państwem prawa, jebać to prawo na oczach całego społeczeństwa w dupę bez żadnych konsekwencji. Ale to tylko pokazuje jakim MY wszyscy jesteśmy zjebanym społeczeństwem i na jaki los zasługujemy.

SZOK I TRAGEDIA!!!
_________________
Cytat:
przyczyna dzwona taka sama jak ostatniego dacha... czyli bomba na pałę po drodze której nie znam bez opisu...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.59 sekundy. Zapytań do SQL: 13