Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: M
Nie 12 Paź, 2014
Dyskusje gospodarczo/polityczno/obyczajowe
Autor Wiadomość

Drone 
Memory 5... Siara i wszystko jasne
agresywność 0%


auto: Dwa sedany
silnik:: Razem 3800
moc: Razem 273km
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pią 03 Lis, 2017   

Alexxx napisał/a:
Nie mam czasu weryfikować liczb ale na moje oko wstępnie wyglądają niestety wiarygodnie...


O ile pamiętam, to Morawiecki jasno stawiał sprawę, że nadwyżka jest tylko w pierwszym półroczu, ale rok zamknie się około 50mld deficytu. Tak było planowane w tym budżecie.

A co do rezydentów, to trudno się oszukiwać że oni zarabiają dużo. Powinni zarabiać więcej.
Tylko czy Tobie czy mi się polepszy jak im się da więcej kasy?
Chodzi o zreformowanie całego systemu, bo tak można dosypywać kasy bez końca, każdemu od salowej po dyrektora szpitala dać podwyżkę, ale jakość dla pacjenta nie polepszy się nawet o ułamek procenta. Moim zdaniem (i nie żartuję tutaj), to ma szanse się nawet i pogorszyć od samych podwyżek.
Ci rezydenci pracują teraz jak półniewolnicy na kilka etatów. Jak da się im dobrą kasę na jednym etacie, to jakkolwiek by to nie brzmiało i wyglądało, oni przestaną pracować na kilka etatów. A co to dla nas oznacza? Jeszcze gorsza dostępność lekarza :)
Trzeba tak pokombinować, aby było więcej lekarzy, albo żeby było mniej pacjentów.

Jak dla mniej mniej pacjentów na bank będzie jakby wprowadzili np 5PLN za wizytę opłaty. Nic nie boli, ale już każdy dopilnuje, aby nie rezerwować wizyt w 10 miejscach u specjalistów i i później nie przychodzić. Przyjdziesz czy nie 5PLN pobierze system.
Wyeliminuje to też spotkania towarzystkie w przychodniach u internistów.

Nie wiem jaki rząd przepchnie taką opłatę i jak to wytłumaczy, bo moim zdaniem to samobójstwo wyborcze dla każdej ekipy.
_________________
nadpis
 
 
 

Alexxx 
weż to poczuj ziom!


auto: białe
silnik:: 2.3
moc: 350km
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2015
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pią 03 Lis, 2017   

Drone napisał/a:
O ile pamiętam, to Morawiecki jasno stawiał sprawę, że nadwyżka jest tylko w pierwszym półroczu, ale rok zamknie się około 50mld deficytu. Tak było planowane w tym budżecie.


Ale to dzięki ładnie rozwiązanym zwrotom przed końcem zeszłego roku, których to zwrotów nie będzie analogicznie przed końcem 2017.Zwykłe zabiegi księgowe, na które lud się złapie bo się nie zna... Kiedyś u klienta audytowego spotkałem się z przykładem takich "machlojek" bo już 5 grudnia wysyłali maile/listy do kontrahentów, że zapłacą im w styczniu bo w grudniu żadne płatności nie wychodzą. Dzięki temu mieli GIGANTYCZNE wartości free cash'u na kontach. Wskaźniki raportowania do grupy na dzień 31.12.20xx się zgadzały a to, że 3 stycznia konta były puste a linie kredytowe w banku naciągnięte jak baranie jaja to już nikt nie inwestygował. Tak samo jest teraz z budżetem. Na dzień bilansowy pokażą Ci, że jest tak super jak nigdy. A realny deficyt i czarna dupa jest tak wielka, że tego nie obronisz - mimo, że ostatnio widzę, że próbujesz :)


Drone napisał/a:
Tylko czy Tobie czy mi się polepszy jak im się da więcej kasy?

To wg Ciebie aktualne/ostatnie zmiany w TK i Konstytucji też nie mają realnego wpływu na zwykłego obywatela? Polecam zajęcia w szkołach licealnych ostatnio prowadzone (spotkania otwarte) pt. "Tydzień Konstytucyjny” :)
Akurat ostatnio mam prywatnie dużo do czynienia z lekarzami (rodzinami lekarzy) i jak słyszę o czterocyfrowej emeryturze z cyferką "1" na początku po 30 latach ratowania ludziom życia (i jeszcze przeciwstawię to emeryturom służb mundurowych, generalskich, sędziowskich itp.) to mnie qrwica strzela. Lata zaniedbań wszystkich rządów.


Drone napisał/a:
Trzeba tak pokombinować, aby było więcej lekarzy, albo żeby było mniej pacjentów.

W pracy też lubię jak ktoś mówi "zróbmy" albo "sprawdźmy" ale nie podaje konkretów. Równie dobrze mogłeś napisać "chcę pracy dla każdego i pokoju na Świecie" :D ale zamysł jako tako rozumiem
 
 

Drone 
Memory 5... Siara i wszystko jasne
agresywność 0%


auto: Dwa sedany
silnik:: Razem 3800
moc: Razem 273km
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pią 03 Lis, 2017   

Alexxx napisał/a:
Na dzień bilansowy pokażą Ci, że jest tak super jak nigdy. A realny deficyt i czarna dupa jest tak wielka, że tego nie obronisz - mimo, że ostatnio widzę, że próbujesz :)


Jeśli już coś próbuję, to najwyżej kpić z demagogii opozycji.
Obecna władza jest nie do obronienia i tego się nie podejmuję.
Cokolwiek napiszesz o nich złego, to ja przyklasnę.

Filtruję jedynie arumentację typu "sypmy kasę rezydentom, przecież na Kurskiego idzie fortuna".
I przyrównanie Kurskiego do onkologii. Szkoda że nie do dzieci niewidomych w Laskach, byłoby bardziej dramatyczne, a Kurskiego wiadomo że każdy chętnie w d00pę kopnie ;)

Wydawałoby się, że człowiek który to pisał liczy na głosy osób bardziej inteligentnych.

Kpię z opozycji, bo nic się nie uczą. Stracili głosy wyborców bo odlecieli w kosmos, sami siebie okrzyknęli elitą, sami się namaścili na Bogów, a przyszła tłuszcza i ich w tyłek kopnęła.
A oni biedni nadal nie załapali, że to działa jak opór na ładunek wybuchowy. Im grubsze opakowanie z prochem, tym większe będzie yebnięcie.

Mają jeszcze samorządy, do przyszłorocznych wyborów. Ja na ich miejscu bym na rzesach stanął i zaczął sypać kasą dla plebsu, żeby ludki zrozumiały że PO i .N tez potrafi być dobra dla ludzi.
Z drugiej strony powinni wytykać obecnej władzy że opływają w luksusy. Na pewno kilku ziutków by się znalazło takich z PiS i to grillować. Ale oni skupiają się na TK, Konstytucji i ch.j wie czym. A to ludzi w ogóle nie rusza, bo to jest opowiadanie o obcych, o elitach. Zupełnie sprawy nieinteresujące dla tych których chcą przeciągnąć na swoją stronę w wyborach.


Nikogo nie bronię, zwyczajnie nie łykam tak łatwo farmazonów. Kiedyś łykałem i do tej pory mnie nerw strzela jakim byłem imbecylem. Śmieszyło mnie niezmiernie jak L. Kaczyński szedł z reklamówką, albo podawał jakiejś kobicie kwiatki zielonym do góry. Miałem go za idiotę. A w tym samym momencie łykałem obietnice Donalda T. jak to wprowadzi 3x15, a ludzie będą wracać z emigracji całymi wagonami.
Byłem też naiwny i myślałem że jestesmy Europejczykami, ale niestety zrozumiałem że jestesmy Polakami, a sąsiedzi są Niemcami, a dalej są Francuzi. I każdy myśli najpierw o sobie, a jak się dzieli kasą to dlatego że ma w tym interes.
_________________
nadpis
 
 
 

Alexxx 
weż to poczuj ziom!


auto: białe
silnik:: 2.3
moc: 350km
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2015
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pią 03 Lis, 2017   

Drone napisał/a:
Jeśli już coś próbuję, to najwyżej kpić z demagogii opozycji.


Nie ma czegoś takiego jak "opozycja" teraz. Niestety "nieudacznicy" to trafniejsze określenie :)
 
 

Bonczek 
There you go...
Petrolhead


auto: Różne
silnik:: Różne
moc: Różnakm
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 25 Sty 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pią 03 Lis, 2017   

Drone napisał/a:
Byłem też naiwny i myślałem że jestesmy Europejczykami, ale niestety zrozumiałem że jestesmy Polakami, a sąsiedzi są Niemcami, a dalej są Francuzi. I każdy myśli najpierw o sobie, a jak się dzieli kasą to dlatego że ma w tym interes.


Trafnie napisane :pom:
_________________
Racing: CR-X / S1000R
Cruising: W126 / C126 / R129 / 996.2 / C63

http://www.facebook.com/p...208482285855703 :)

 
 
 

Alexxx 
weż to poczuj ziom!


auto: białe
silnik:: 2.3
moc: 350km
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2015
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pią 17 Lis, 2017   

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10155165812541395&id=13852291394

Cytat:
A teraz o podatkach. Mamy dla Was dobrą i złą wiadomość. Dobra dotyczy Rumunii, zła Polski ( ͡° ʖ̯ ͡°)
.
Wraz z początkiem 2018 roku, w Rumunii szykują się ogromne cięcia podatków Stawka podatku dochodowego zostanie obniżona z 16% do 10%. Obniżone zostaną też składki na ubezpieczenia społeczne: https://www.wykop.pl/link/4019119/ :-)
.
A w Polsce rząd planuje wprowadzić trzeci próg podatkowy. Stawka? Aż 40,8% https://www.wykop.pl/link/4019379/ :-(
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Pią 17 Lis, 2017   

Alexxx napisał/a:
A w Polsce rząd planuje wprowadzić trzeci próg podatkowy. Stawka? Aż 40,8%


o kulson! :wall:
_________________
Poznań: 22,5cm
 
 
 

was79 
no ja mam M1 do wynajęcia


auto: yaris TS
silnik:: 1NZ-FE
moc: nykm
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 16 Maj 2010
Skąd: Katowice

Wysłany: Pią 17 Lis, 2017   

Dojebać kułakom! nie ma takiego bogacenia się :wall:
_________________
TDI Fahrer
 
 

siema 
dziękuje i pozdrawiam


auto: Clio II ph3
silnik:: F4R
moc: 0_km
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 09 Maj 2009
Skąd: PWZ

Wysłany: Pią 17 Lis, 2017   

Pobudzanie mikroprzedsiębiorczości :D
 
 

Drone 
Memory 5... Siara i wszystko jasne
agresywność 0%


auto: Dwa sedany
silnik:: Razem 3800
moc: Razem 273km
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pią 17 Lis, 2017   

Alexxx napisał/a:

Wraz z początkiem 2018 roku, w Rumunii szykują się ogromne cięcia podatków Stawka podatku dochodowego zostanie obniżona z 16% do 10%. Obniżone zostaną też składki na ubezpieczenia społeczne: https://www.wykop.pl/link/4019119/ :-)
.


Nie wiem co jest tak trudnego do zrozumienia dla rzadzących w wielu krajach, w tym w PL.
Karanie ludzi za lepszą pracę serio nie jest dobrym pomysłem.
Można okradać ich lepiej przy robieniu zakupów, ale nie zniechęcac do pracy.

Co ciekawe rządzący zdają sobie z tego sprawę, bo wiedzą że należy pilnowac glównie VAT, a hajs się będzie zgadzać.
Ja bym ten dochodowy w ogole wywalił do śmieci.
_________________
nadpis
 
 
 

Alexxx 
weż to poczuj ziom!


auto: białe
silnik:: 2.3
moc: 350km
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2015
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pią 17 Lis, 2017   

Drone napisał/a:
ja bym ten dochodowy w ogole wywalił do śmieci.


Masz mój głos ;)
 
 

Chloru 
bizon
...

auto: Xsara VTS
silnik:: XU10J4RS
moc: 167km
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Maj 2012
Skąd: Warszawa

Wysłany: Sob 18 Lis, 2017   

+1
_________________
Understeer is a crime (C) Colin McRae
 
 

bob.dsk 
hybrex


auto: BE EM WE
silnik:: 3.0
moc: Pińcet sto dziewińcetkm
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2012
Skąd: Gdynia

Wysłany: Sob 18 Lis, 2017   

+1
 
 

rabarbar 
śmierdzi frytkami u mnie w pokoju

auto: Srebrne
silnik:: Mały
moc: 4km
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sty 2017
Skąd: Wro

Wysłany: Nie 19 Lis, 2017   

Drone, Ok,fajny pomysł,ale skąd byś wziął te 300mld lub na czym byś je zaoszczędził ?

Ps.suma z dupy wzięta,tak mi cos kołacze po głowie ze tyle wpływa z podatków dochodowych
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Nie 19 Lis, 2017   

Wystarczy nie kraść :rotfl:
_________________
Poznań: 22,5cm
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.61 sekundy. Zapytań do SQL: 13