To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

MotorSport - [Cross Country] DAKAR 2012

fydi - Sob 14 Sty, 2012

Gordon tak powiedział, bo go wkurzyli Peterhansel i ( chyba) Roma, którzy stwierdzili że jest oszustem. :) A cała sprawa faktycznie trochę śmierdzi. skoro jak sam Gordon stwierdził, że przez te pięć lat używał tego systemu, przepisy się nie zmieniły w między czasie i nawet na pierwszym bk mu ten system sprawdzali i nic nie powiedzieli, a tu nagle w środku rajdu mówią, że to jest niezgodne z regulaminem to wiedz, że coś się dzieję.
Bonczek - Sob 14 Sty, 2012

Ależ z dupy się ten "Dakar" robi - co rok gorzej.
GeKo - Sob 14 Sty, 2012

Mini i Hummer to dwie różne koncepcyjne auta.

Mini to 4x4 z silnkiem Diesla i bez systemu pompowania kół (został on regulaminowo zabroniony od którejś edcyji aby wyrównać szansę 4x4 i aut typu Buggy tylnonapędowych.)
Gdy ten był dozwolony w autach 4x4 tylko Schlesser był w stanie nawiązywać walkę w Buggy z fabrycznymi 4x4.

Hummer
to własnie buggy tylny napęd większy skok zawieszenia mniejsze straty na przyspieszeniu przy duzych prędkościach.
114kg cięższy od Mini.
system regulacji ciśnienia w kołach
6 litrowa wolnossąca benzyna. Mocy nie znam.

Generalnie Hummer szybszy na wydmach i szybkich partiach dzięki tylnemu napędowi i systemowi regulacji ciśnienia w kołach.

Mini szybsze na ciasnych kamienistych partiach.

ps - Sob 14 Sty, 2012

:rotfl:


rasta - Sob 14 Sty, 2012

Jest moim idolem xD
kubas - Sob 14 Sty, 2012

;D
CHRZANEK - Nie 15 Sty, 2012

Ponieważ dyskusja oddaliła się od tematu rajdu "Dakar" przeniosłem Wasza polemikę do Hyde Parku - a tutaj zostaniemy sobie przy dakarze.

Niestety Polacy bez spektakularnych wyników.
Czachor na swoim w miarę równym poziomie, no i Małysz który mimo wszystko zaskoczył jak na "amatora".

Bad-i - Nie 15 Sty, 2012

Malysza szanuje jak chyba zadnego innego sportowca w PL - ale jezeli chodzi o jego wynik na Dakarze to nadal nie wiem czy go chwalic czy krytykowac (bo nie mam odniesienia)
fydi - Nie 15 Sty, 2012

Co do zwycięzców tego dakaru, to tu się w 100% zgadzam z Panią Lucyną

CHRZANEK - Nie 15 Sty, 2012

fydi napisał/a:
Co do zwycięzców tego dakaru, to tu się w 100% zgadzam z Panią Lucyną


"każdy ma to co chce
jeden więcej, drugi mniej
w życiu czasem trzeba wiedzieć,
kiedy wstać a kiedy siedzieć" :D :D :D

Bad-i napisał/a:
jezeli chodzi o jego wynik na Dakarze to nadal nie wiem czy go chwalic czy krytykowac


Samochód na pewno pozwalał na wbicie się do drugiej dziesiątki, ale pamietajmy że to pierwszy start.
Myślę że w tym konkretnym przypadku wpływ pilota na wynik był więcej niż połowiczny.
Ja chwale, bo mógł rozwalić bezsensownie furę, albo zabłądzić i przekroczyć limit spóźnień.
A tak to wszystko wskazuje na to że dojedzie do mety - ale nie zapeszajmy.

Bad-i - Nie 15 Sty, 2012

a ja nadal swoje - pytanie jest czy Małysz ma jakiekolwiek pojecie o szybkiej jedzie samochodem?? Ja slyszalem ze to zwykly kierowca (tyle ze charakter sportowca)

Dodam ze to nie sa moje slowa

CHRZANEK - Nie 15 Sty, 2012

Bad-i napisał/a:
pytanie jest czy Małysz ma jakiekolwiek pojecie o szybkiej jedzie samochodem??


Jakieś może ma - w końcu dużo trenował i na pewno umie więcej niż "zwykły" kierowca z ulicy.
Nie jest przedostatni jak Martyna :)

martin.h - Nie 15 Sty, 2012

Kiedyś Łukasz Sztuka wypowiadał się o Małyszu jako kierowcy w samych superlatywach, więc coś tam pewnie potrafi.
pum - Nie 15 Sty, 2012

Bad-i napisał/a:
a ja nadal swoje - pytanie jest czy Małysz ma jakiekolwiek pojecie o szybkiej jedzie samochodem??

obawiam się, że trenując do tego dakaru wyjeździł więcej km niż niejeden z rajdofcuf w całej swojej karierze z tego forum.

żeby nie było - nie twierdzę że jest jakiś mega kozak (z tego widziałem wywiady z nim to on sam określa swój status - "UCZĘ SIĘ"), ale na pewno nie jeździ jak ostatnia piz...

Marek23 - Nie 15 Sty, 2012

http://www.tvn24.pl/-1,17...,wiadomosc.html
Pozdrawiam wszystkich fanów Małysza :rotfl: "Jestem lepszy od Hołowczyca" Słoma z butów Panie Adamie...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group